Úvod Správy Prípravné zápasy Je pre nás cťou vybehnúť na Tehelné pole

Je pre nás cťou vybehnúť na Tehelné pole

Belasí odohrajú v stredu o 17:00 prípravný zápas so Sigmou Olomouc.

Naše mužstvo v stredu otvorí sériu prípravných zápasov v rámci zimnej prípravy. Súperom belasých bude český prvoligový tím SK Sigma Olomouc, ktorý si počas leta zahral v kvalifikácii Európskej ligy. Zápas sa odohrá v stredu o 17:00 na Tehelnom poli.

Jedná sa o testovací zápas nového štadióna s obmedzenou kapacitou, preto bude určený výhradne pre držiteľov permanentných vstupeniek. Všetky organizačné pokyny nájdete tu. Permanentku si ešte môžete zakúpiť on-line alebo osobne na sekretariáte klubu (Junácka 10, Bratislava) v deň zápasu od 9:00 do 12:00.

Stretáva sa líder slovenskej ligy s aktuálne štrnástym tímom najvyššej českej súťaže. Olomouc zažíva pokles po skvelej minulej sezóne, keď ako nováčik obsadila štvrté miesto a vybojovala si miestenku v kvalifikácii Európskej ligy. V tej najprv hladko vyradila kazašský Kajrat Almaty, vo štvrtom predkole vypadla s Sevilla FC (0:1 doma, 0:3 vonku).

„Bude to prvý zápas zimnej prípravy, do ktorého nabehneme priamo z dvojfázových tréningov. Ešte dopoludnia v deň zápasu máme na programe klasickú tréningovú jednotku. Popoludní rozdelíme mužstvo na dve jedenástky, každá v súboji s Olomoucom odohrá po 45 minút. Priestor dostanú hráči, ktorí sú na skúške a opäť aj mladíci z kategórie U19,“ priblížil svoje zámery tréner tímu Martin Ševela. Ten sa teší na kvalitnú konfrontáciu. „Olomouc nemala vydarenú jesennú časť, v minulej sezóne však ukázala kvalitu, keď v silnej českej lige obsadila štvrté miesto. Je to síce príprava, avšak aj v tej nám záleží na víťazstvách, pretože každý jeden úspešný výsledok posúva mužstvo dopredu. A v tomto prípade nám zvlášť bude záležať na tom, aby sme zvíťazili. Predstavíme sa predsa na Tehelnom poli, a našich verných fanúšikov chceme potešiť výkonom i výsledkom,“ doplnil tréner belasých.

Ako kabína vníma fakt, že belasí sa v testovacom zápase predstavia na novom štadióne? „Cítiť veľké nadšenie. Väčšina z nás ešte osobne nebola na novom štadióne, takže zajtra nás čaká premiéra. Nebude to len klasický prípravný zápas. Je cťou, že môžeme čo i len vybehnúť na Tehelné pole a odohrať tam tento testovací zápas. O motiváciu máme rozhodne postarané.“

Tréner belasých priblížil aj aktuálny zdravotný stav mužstva. „Boli tam nejaké nakopnutia či ľahšie prechladnutia, ale na zajtrajší duel by mali byť všetci hráči pripravení. Bude to pre nich výzva, aby v tom polčase, ktorý odohrajú, odviedli maximum. Hráči musia dať od úvodného prípravného zápasu najavo, že sú pripravení bojovať o svoje miesto v zostave,“ uzavrel Martin Ševela.

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava - SK Sigma Olomouc sa odohrá v stredu 16. januára o 17:00 na novom Tehelnom poli. Slovan TV odvysiela priamy prenos prostredníctvom Youtube. 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.