Úvod Správy Fanúšikovia Klubový magazín už čoskoro v schránkach permanentkárov

Klubový magazín už čoskoro v schránkach permanentkárov

Prinášame malú ochutnávku z predvianočného vydania klubového magazínu ŠK Slovan Bratislava.

V predvianočnom období sme pre držiteľov permanentných vstupeniek pripravili vydanie klubového magazínu ŠK Slovan Bratislava. Tešiť sa v ňom môžete na viaceré zaujímavé témy. V časopise nájdete rozhovor s generálnym riaditeľom Ivanom Kmotríkom ml. na aktuálne témy a tešiť sa môžete aj na profil Vasila Božikova, kde predstavíme nášho kapitána aj po mimofutbalovej stránke. Ďalej v magazíne nájdete rozhovor s legendárnym Szilárdom Némethom, celoživotným slovanistom Viliamom Fischerom či pohľad fyzioterapeutky Sandry Pribilovej na to, akým spôsobom fungujú a pracujú ľudia v realizačnom tíme.

Prinášame vám aj malú ochutnávku, a síce výber niekoľkých otázok z rozhovoru s Ivanom Kmotríkom ml. na aktuálne témy.

Pokiaľ ešte máte záujem získať tento magazín, tak si môžete do pondelka zakúpiť permanentnú vstupenku. Ak si ju stihnete zakúpiť do pondelka, zaradíme vás do databázy príjemcov predvianočného čísla klubového magazínu. Zároveň získate ďalšie výhody permanentkára ŠK Slovan. 

Počas septembrovej reprezentačnej pauzy ste vyjadrili nespokojnosť s výkonmi mužstva, pričom realizačnému tímu ste aj kvôli zlyhaniu v domácom pohári udelili podmienku do konca jesennej časti. Ako hodnotíte naše výkony a výsledky v posledných kolách?

Som rád, že určite veci sa pohli pozitívnym smerom a vo viacerých októbrových a novembrových zápasoch bolo vidno isté zlepšenie v hernom prejave i vo výsledkoch, keď sme zaznamenali výraznejšie víťazstvá. Stále by som tieto výsledky nerád preceňoval, keďže sme čelili slabším súperom a je absolútne normálne, že sa preukázala naša kvalita. Na druhej strane určite nechcem tieto výsledky dehonestovať. Skutočné zrkadlo nám však nastaví až záver jesennej časti. Posledný novembrový zápas s Ružomberkom bol určitým varovným prstom, keďže sme dobre organizovaného a takticky pripraveného súpera nedokázali herne prevýšiť a náš prejav nezodpovedal kvalite, ktorú máme k dispozícii. Takýchto výkonov sa do budúcna musíme vyvarovať. Veľa nám ukážu posledné jesenné zápasy s Trenčínom a Žilinou, v ktorých očakávam oveľa lepší herný prejav než s Ružomberkom. Po skončení jesennej časti si so športovým úsekom vyhodnotíme, či sme sa od septembra posunuli tam, kam sme si spolu s realizačným tímom predsavzali. Som presvedčený, že náš tím ešte nenaplnil potenciál, ktorým disponuje a že hráčov je stále kam posúvať a zlepšovať.

Dá sa povedať, že za zlepšením stojí aj príchod Marina Ljubičiča?

Príchod Ljubičiča považujem za jeden z kľúčových, pretože futbalistu tohto profilu sme hľadali. Využili sme príležitosť zadarmo získať hráča, ktorý už pôsobil v slovenskej lige a dokonale pozná prostredie. Marin perfektne zapadol do nášho herného systému, je to líder na ihrisku i mimo neho. To je to, čo nám chýbalo a čo sme hľadali. Skôr si kladiem otázku, prečo sa náš priamy súper o titul zbavil ak nie najlepšieho, tak určite jedného z najlepších hráčov, akým disponoval. Ale to už je otázka na nich, my sme radi, že je Marin súčasťou Slovana a verím, že nám ešte odvedie cenné služby.

Ofenzívnym štatistikám dominuje duo Andraž Šporar a Moha, obaja menovaní hrajú vo vynikajúcej forme. Ako budete reagovať na prípadný záujem zahraničných klubov o ich služby?

Evidujeme veľký záujem o Šporara, Mohu či ďalších našich kľúčových hráčov. So všetkými kľúčovými hráčmi však máme uzavreté dlhodobé kontrakty a nie sme pod žiadnym tlakom, aby sme niekoho z nich predávali. Naše oddelenie skautingu samozrejme pracuje na tom, aby sme mali pripravené adekvátnu náhrady v prípade ponuky, ktorá by bola mimoriadne lukratívna a zaujímavá. Ako som však už niekoľkokrát povedal, naším cieľom je, aby mužstvo zostalo pokope. Ako klub vyvinieme maximum úsilia, aby sme našich kľúčových hráčov udržali a aby sme s touto silnou kostrou tímu úspešne zabojovali o skupinovú fázu európskej súťaže.

Fanúšikovia prostredníctvom sociálnych sietí adresovali otázky, či bude mať klub záujem o hráčov z aktuálneho kádra Spartaka Trnava...

Určite nie. Nemáme a ani nebudeme mať záujem o žiadneho trnavského hráča. V súčasnosti si neviem predstaviť, že by sme do Slovana Bratislava angažovali hráča, ktorý má trnavskú minulosť. Túto otázku teda považujem za bezpredmetnú a fanúšikovia sa nemusia obávať, o prípadných posilách z Trnavy sme ani len neuvažovali.

Naši priaznivci sa často pýtajú na talentovaného Davida Strelca, ktorý v I. dorasteneckej lige strieľa góly ako na bežiacom páse. Aké má klub plány s Davidom Strelcom?

David má stále 17 rokov, pomaličky však už prerastá súťaž staršieho dorastu, kde sa mu strelecky mimoriadne darí. Jedinou nevýhodou je, že juniorka hrá v tretej lige, kde by David pri všetkej úcte podľa mňa veľmi nenapredoval. S Davidom sa snažíme pracovať trpezlivo a chceme ho čo najlepšie fyzicky pripraviť, aby bol pripravený na finálny krok do mužského futbalu. Som rád, že David zasiahol už do zápasu s Ružomberkom a verím, že v nasledujúcich mesiacoch urobí opäť veľký pokrok a vypýta si viac minút v prvom tíme. Som presvedčený, že na jar už bude po fyzickej i psychickej stránke pripravený na to, aby prehovoril do boja o miesto v zostave. Vnímame, že jeho potenciál je enormný. Veľmi si prajem, aby z neho bola ďalšia budúca hviezda, ktorá vyjde z liahne Slovana.

Na novom štadióne na Tehelnom poli je položený trávnik a je jasné, že nová éra klubu doslova klope na dvere...

Stretávam sa s ľuďmi, chodím medzi našich priaznivcov, ktorí nám vyjadrujú podporu a hovoria, že sa na Tehelnom poli vrátia na tribúny a budú opäť fandiť. Neustále tvrdím, že klub bez podpory fanúšikov nemôže úspešne fungovať. Sú to prepojené nádoby a my musíme urobiť maximum, aby sme ľuďom ponúkli taký zážitok, po ktorom sa budú na štadión radi vracať.

Fanúšikovia zrejme tiež vnímajú, že sa blíži dostavba Tehelného poľa a na jeseň hráčov najmä na vonkajších zápasoch podporovali vo väčšom počte.

Len ak si vážite každého jedného priaznivca, môžete získať dôveru veľkej skupiny fanúšikov. Vážime si, že nás naši priaznivci vo väčšom počte podporili na európskych zápasoch, keď najmä domáci duel s Rapidom Viedeň bol z pohľadu atmosféry na štadióne priam nezabudnuteľný. Rovnako sa teším, že fanúšikovia chodia vo väčšom počte na výjazdy, skvelí boli napríklad v Žiline, Trnave či naposledy v Nitre. Sme otvorení komunikácii s akoukoľvek skupinou fanúšikov, ktorí chcú podporiť Slovan.

Predpokladáme, že toto je vaše najväčšie prianie do najbližších mesiacov...

Presne tak. Verím, že máme potenciál priblížiť sa ku klubom v Česku, Poľsku či v Rakúsku, kde je návštevnosť oveľa vyššia než u nás. V tejto sezóne máme najlepšiu ofenzívu v súťaži a doma priemer takmer troch strelených gólov na zápas, takže hráči by si na novom štadióne zaslúžili vyššiu podporu fanúšikov S príchodom nového štadióna ponúkneme priaznivcom komfort na tej úrovni, ktorú si zaslúžia. Komfort pre diváka je základom, bohužiaľ, doteraz sme im ho na Pasienkoch nemohli ponúknuť. To sa však teraz zmení, keď si naši fanúšikovia budú môcť vychutnať futbal z tribún Tehelného poľa. Verím, že ľudia nakoniec pochopia našu cestu a príde zmena myslenia, ktoré bolo doteraz veľmi negatívne. Ako šéf klubu podnikám kroky, aby sme Slovan dostal tam, kam patrí – najlepší klub na Slovensku, ktorý bude úspešný v Európe a bude mať za sebou širokú základňu fanúšikov. Prajem si, aby ľudia pochopili cestu, ktorou sme sa vydali a aby sme sa na Tehelnom poli radovali z úspechov na slovenskej i medzinárodnej scéne. Plný štadión a skupina európskeho pohára – to je moje najväčšie prianie pre najbližší rok.

Kompletný rozhovor nájdete v magazíne ŠK Slovan Bratislava.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo na Noc na Tehelku hovoria fanúšikovia, ktorí ju zažili na vlastnej koži?
Pred belasými sú dve sústredenia i zaujímavé prípravné zápasy.
Vydražené finančné prostriedky poputujú na dobrú vec.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.