Úvod Správy Fortuna liga Tešíme sa na derby

Tešíme sa na derby

Kornel Saláta strelil v súboji so Sereďou svoj druhý ligový gól v sezóne.

Belasí dosiahli proti nováčikovi siedme víťazstvo v deviatom ligovom kole a naďalej s prehľadom vedú Fortuna ligu. Najbližšie cestujú do Trnavy, kde je na programe 152. najslávnejšie slovenské derby. Kým v predchádzajúcej sezóne sme do derby vstupovali vždy v horšom tabuľkovom postavení, teraz je situácia úplne opačná.

Tri body do tabuľky sa počítajú, naši hráči však po sobotňajšom stretnutí nešetrili kritikou do vlastných radov. „Začali sme veľmi dobre, viedli sme 2:0, po inkasovanom góle sme však nepochopiteľne poľavili. V minulej sezóne sme v takýchto zápasoch postrácali veľa bodov, čím sme sa pripravili o titul. Teraz sme víťazstvo udržali, rozdiel v skóre však mal byť výraznejší. Náš výkon bol vzdialený od ideálu,“ povedal Kornel Saláta po sobotňajšom stretnutí.

Skúsený stopér bol autorom úvodného presného zásahu, pri ktorom zužitkoval center Nona zo štandardnej situácie. „Nono pekne nacentroval a Čavro (Aleksandar Čavrič) loptu ešte jemne tečoval. Išiel som do súboja s obrancom a aj s trochou šťastia sa lopta dostala do brány (úsmev). Poviem úprimne, že neviem, či som loptu ako posledný hráč zasiahol ja, alebo obranca,“ opísal šťastný strelec gólový okamih. Pre Salátu je to druhý gól v rámci troch kôl. „Gólov mohlo byť viac, po štandardkách som mal veľa dobrých príležitostí, ktoré som nevyužil. Asi musím na tréningu ešte viac trénovať hlavičky (smiech).“

Pred zápasom so Sereďou bola na programe milá udalosť. ŠK Slovan Bratislava v zastúpení viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka ml. a projektového manažéra Stanislava Kramariča zablahoželal elitnému kardiochirurgovi a veľkému slovanistovi Viliamovi Fischerovi k osemdesiatym narodeninám. Ku gratulácii sa pripojil aj Kornel Saláta. „S pánom Fischerom som sa spoznal na majstrovstvách sveta v Afrike, kde bol súčasťou realizačného tímu. Viem, že je veľkým fanúšikom Slovana a že pôsobil v klube ako funkcionár. Teším sa, že oslávil osemdesiate narodeniny a prajem mu k nim všetko najlepšie, najmä veľa zdravia,“ vyhlásil 40-násobný slovenský reprezentant.

Do 152. najslávnejšieho slovenského derby zostáva päť dní. Belasí ako lídri tabuľky pocestujú na pôdu Spartaka Trnava, ktorý je v lige na deviatom mieste. Do Trnavy sa chystajú aj naši fanúšikovia, pre ktorých klub organizuje špeciálny vlak. „Derby je derby, zažil som ich veľa a viem, čo v Trnave môžeme očakávať. Všetci sa už tešíme, je to futbalový sviatok, na ktorý si pevne verím nájdu cestu aj naši fanúšikovia. Na derby sa poctivo pripravíme, máme veľkú motiváciu uspieť a priviezť tri body," uzavrel Kornel Saláta.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.