Úvod Správy Prípravné zápasy Boj o miesta v zostave vrcholí

Boj o miesta v zostave vrcholí

Belasí dnes odohrajú prípravné zápasy so Zenitom Petrohrad a Slaviou Praha.

Ostrá fáza prípravy vrcholí, už o dva týždne odohráme úvodný súťažný zápas novej sezóny 2018/19. Dnes absolvuje naše mužstvo dve kvalitné konfrontácie. O 15:00 sa v Straßwalchene stretneme so Zenitom Petrohrad a o 18:30 v Prahe so Slaviou. 

„Budeme rozdelení na dve skupiny. Gro mužstva z minulej sezóny vrátane letných posíl pôjde do Prahy, kde si so Slaviou zahráme o Pohár Ferdinanda Daučíka. Slavia má vysokú kvalitu, bude to výborná previerka pred európskym pohárom i domácou ligou. K zápasu pristúpime s plnou vážnosťou, veľmi sa tešíme na konfrontáciu s tradičným rivalom z federálnych čias. Samozrejme, tento zápas je stále súčasťou prípravy, ideme doň z plnej tréningovej záťaže. Chceme sa čo najlepšie pripraviť na novú sezónu,“ povedal tréner belasých. Duel so Slaviou Praha sa odohrá o 18:30 v Eden Aréne, vstup pre fanúšikov je voľný. Na internete bude k dispozícii priamy prenos. Viac informácií o zápase nájdete tu

Naše mužstvo nastúpi v Prahe v špeciálnych dresoch, prevedených v modrej farbe s bielymi doplnkami a logom Pohára Ferdinanda Daučíka na rukáve. Dresy budú umiestnené do charitatívnej dražby a celý výťažok bude poukázaný bratislavskému detskému domovu v Podunajských Biskupiciach. 

„Druhá skupina hráčov pôjde do Rakúska, kde sa stretneme so Zenitom Petrohrad. Do Salzburgu pocestujú najmä mladíci a hráči, ktorí v minulej sezóne odohrali menej zápasov. Tím bude doplnený o niekoľkých juniorov, resp. dorastencov. Pre mladých hráčov to môže byť skvelá skúsenosť, budú vystavení vysokej kvalite súpera a niektorí možno prvýkrát zažijú takýto náročný súboj. Som rád, že v podstate všetci hráči z kádra prvého tímu si v piatok zahrajú či už proti Slavii alebo Zenitu a natrénované využijú aj priamo v zápase,“ dodal Martin Ševela. Súboj so Zenitom odohráme o 15:00 na ihrisku v obci Straßwalchen neďaleko od Salzburgu, taktiež bude dostupný internetový stream. Mužstvo bude z lavičky koučovať asistent trénera Vladimir Radenkovič. Ešte doplníme, že Zenitu bude chýbať päť hráčov, ktorí reprezentujú Rusko na majstrovstvách sveta - brankár Andrej Luňov, obranca Igor Smoľnikov a stredopoliari Aleksandr Jerochin, Roman Zobnin a Daler Kuziajev.

Belasí po návrate zo sústredenia trénovali celý týždeň v domácich podmienkach. Hráči opäť dostali „do tela,“ čo je nevyhnutnou súčasťou kvalitnej prípravy. „Analyzovali sme zápasy v Česku, kde nám chýbala väčšia dôslednosť v defenzíve a lepšia efektivita v ofenzíve. Do tréningového procesu sme počas týždňa pridali cvičenia, kde sa ofenzívni hráči viac dostávali do koncovky. Toto je jeden z faktorov, ktorý chceme zlepšiť v súbojoch so Zenitom i Slaviou. V európskych zápasoch dostanete dve – tri šance, ktoré treba premeniť, ak chcete postúpiť ďalej.“ 

Po sústredení hlásili niektorí hráči menšie zdravotné ťažkosti. Ako sa zmenil ich stav počas týždňa? „V zápase s Mladou Boleslavou musel Joeri de Kamps po polhodine nútene striedať. Našťastie to bolo len menšie zranenie, takže Joeri je späť a naplno trénuje s tímom. Problémy hlásil Jurij Medveděv, ktorý si v Brne podvrtol členok po tvrdom zákroku protihráča. Jurij podstúpil vyšetrenie na magnetickej rezonancii, jeho zranenie nie je vážne, ale je otázne, či ho využijeme v jednom z dnešných zápasov. Ostatní hráči sú zdraví a pripravení nastúpiť,“ povedal tréner belasých. 

Štart novej sezóny sa blíži, prvý súťažný duel odohráme o necelé dva týždne na pôde moldavského Milsami Orhei. Stupňuje sa aj boj o miesta v zostave. „Je výborné, že v kádri je konkurencia a nikto si nemôže byť istý svojím miestom v základe. V tíme je cítiť, že sa blíži začiatok novej sezóny a boj o miesta je citeľný na tréningoch i v prípravných zápasoch. Hráči to majú vo svojich rukách – svojím prístupom, nasadením a výkonnosťou sa môžu pobiť o miesta v základe,“ uzavrel Martin Ševela.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.