Úvod Správy Prípravné zápasy So Slaviou o Pohár Ferdinanda Daučíka

So Slaviou o Pohár Ferdinanda Daučíka

Piatkový zápas so Slaviou Praha bude zároveň súbojom o pohár venovaný legende oboch klubov.

Piatkový zápas v Prahe, ktorý bol pôvodne vedený ako prípravný, ponesie oficiálny charakter. Víťazi Slovenského a Českého pohára si zahrajú o Pohár Ferdinanda Daučíka. Duel SK Slavia Praha - ŠK Slovan Bratislava má výkop v piatok o 18.30 h v Edene, pričom vstup pre fanúšikov je voľný.

Oba kluby vnímajú toto federálne derby veľmi prestížne. Pred zápasom naživo zaznie slovenská a česká hymna, ktorú zaspieva sólistka Národního divadla Eva Charvátová. Čestný výkop bude patriť Jánovi Andrejkovičovi, osobnosti, ktorá svoju kariéru spojila so Slovanom i Slaviou. 

Ferdinand Daučík je legenda, na ktorú s úctou spomínajú v Bratislave i Prahe. Rodák zo Šiah sa v roku 1930 stal hráčom vtedajšieho I. ČšŠK Bratislava a hneď získal titul amatérskeho majstra ČSR. V roku 1935 prestúpil do Slavie, aby s ňou v roku 1938 vyhral prestížny Stredoeurópsky pohár.

Po skončení aktívnej kariéry sa vydal na trénerskú dráhu a so Slovanom získal dva majstrovské tituly. Trénoval aj slovenskú reprezentáciu a po vojne krátko aj Československo. Žiaľ, patril ku športovcom, ktorí doplatili na praktiky vtedajšieho totalitného režimu. Preto emigroval do zahraničia, kde sa okamžite uplatnil – trénoval FC Barcelona či ďalšie známe kluby ako Atlético Madrid, FC Porto či FC Sevilla.

Do futbalového neba odišiel 14. novembra 1986.

Ferdinand Daučík stále zostáva v našich spomienkach a sme veľmi radi, že budeme hrať o pohár nesúci jeho meno. Rovnako chceme opäť vyjadriť vďaku Slavii Praha za promptné jednanie a otvorený prístup.

Ako sme už spomenuli vyššie, vstup pre fanúšikov je voľný. Z dôvodu veľmi zlej dopravnej situácie na českej diaľnici D1, kde sa často tvoria hodinové kolóny, odporúčame cestu vlakom (odchody vlakov z Bratislavy nižšie).

Konkrétne pokyny pre fanúšikov prinesieme v samostatnej správe v priebehu dneška.

Charitatívna dražba dresov

Naše mužstvo nastúpi na zápas v špeciálnych dresoch, vyrobených na tento prestížny duel. Dresy sú prevedené v modrej farbe s bielymi doplnkami. Jedinečnosť týchto dresov zdôrazňuje označenie zápasu na hrudi a autentické logo „O pohár Ferdinanda Daučíka“ na rukáve.
Autentické dresy v priebehu budúceho týždňa umiestnime do on-line dražby. Do dražby pôjdu dresy všetkých hráčov, ktorí zasiahnu do zápasu, pričom kompletný výťažok venujeme bratislavskému detskému domovu v Podunajských Biskupiciach. 

 

Odchody rýchlikov z bratislavskej Hlavnej stanice do Prahy

10:10, príchod do Prahy 14:07

11:10, príchod do Prahy 15:07 (s prestupom v Břeclavi)

12:10, príchod do Prahy 16:07

12:47, príchod do Prahy 16:42

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.