Úvod Správy Prípravné zápasy So Slaviou o Pohár Ferdinanda Daučíka

So Slaviou o Pohár Ferdinanda Daučíka

Piatkový zápas so Slaviou Praha bude zároveň súbojom o pohár venovaný legende oboch klubov.

Piatkový zápas v Prahe, ktorý bol pôvodne vedený ako prípravný, ponesie oficiálny charakter. Víťazi Slovenského a Českého pohára si zahrajú o Pohár Ferdinanda Daučíka. Duel SK Slavia Praha - ŠK Slovan Bratislava má výkop v piatok o 18.30 h v Edene, pričom vstup pre fanúšikov je voľný.

Oba kluby vnímajú toto federálne derby veľmi prestížne. Pred zápasom naživo zaznie slovenská a česká hymna, ktorú zaspieva sólistka Národního divadla Eva Charvátová. Čestný výkop bude patriť Jánovi Andrejkovičovi, osobnosti, ktorá svoju kariéru spojila so Slovanom i Slaviou. 

Ferdinand Daučík je legenda, na ktorú s úctou spomínajú v Bratislave i Prahe. Rodák zo Šiah sa v roku 1930 stal hráčom vtedajšieho I. ČšŠK Bratislava a hneď získal titul amatérskeho majstra ČSR. V roku 1935 prestúpil do Slavie, aby s ňou v roku 1938 vyhral prestížny Stredoeurópsky pohár.

Po skončení aktívnej kariéry sa vydal na trénerskú dráhu a so Slovanom získal dva majstrovské tituly. Trénoval aj slovenskú reprezentáciu a po vojne krátko aj Československo. Žiaľ, patril ku športovcom, ktorí doplatili na praktiky vtedajšieho totalitného režimu. Preto emigroval do zahraničia, kde sa okamžite uplatnil – trénoval FC Barcelona či ďalšie známe kluby ako Atlético Madrid, FC Porto či FC Sevilla.

Do futbalového neba odišiel 14. novembra 1986.

Ferdinand Daučík stále zostáva v našich spomienkach a sme veľmi radi, že budeme hrať o pohár nesúci jeho meno. Rovnako chceme opäť vyjadriť vďaku Slavii Praha za promptné jednanie a otvorený prístup.

Ako sme už spomenuli vyššie, vstup pre fanúšikov je voľný. Z dôvodu veľmi zlej dopravnej situácie na českej diaľnici D1, kde sa často tvoria hodinové kolóny, odporúčame cestu vlakom (odchody vlakov z Bratislavy nižšie).

Konkrétne pokyny pre fanúšikov prinesieme v samostatnej správe v priebehu dneška.

Charitatívna dražba dresov

Naše mužstvo nastúpi na zápas v špeciálnych dresoch, vyrobených na tento prestížny duel. Dresy sú prevedené v modrej farbe s bielymi doplnkami. Jedinečnosť týchto dresov zdôrazňuje označenie zápasu na hrudi a autentické logo „O pohár Ferdinanda Daučíka“ na rukáve.
Autentické dresy v priebehu budúceho týždňa umiestnime do on-line dražby. Do dražby pôjdu dresy všetkých hráčov, ktorí zasiahnu do zápasu, pričom kompletný výťažok venujeme bratislavskému detskému domovu v Podunajských Biskupiciach. 

 

Odchody rýchlikov z bratislavskej Hlavnej stanice do Prahy

10:10, príchod do Prahy 14:07

11:10, príchod do Prahy 15:07 (s prestupom v Břeclavi)

12:10, príchod do Prahy 16:07

12:47, príchod do Prahy 16:42

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.