Úvod Správy Slovnaft Cup Belasí jednohlasne: Chceme vyhrať pohár!

Belasí jednohlasne: Chceme vyhrať pohár!

Čo odznelo na tlačovej konferencii belasých pred finále Slovenského pohára...

Belasí zajtra zabojujú o rekordnú pätnástu domácu pohárovú trofej. Vo finále v Trnave vyzveme o 17.25 h MFK Ružomberok, ktorý sme v tejto sezóne trikrát zdolali a vždy to bolo o gól (2:1, 1:0, 1:0). Vstupenky na zápas v cene 7 eur sa budú predávať ešte zajtra pred sektorom hostí od 15.40 h.

Ševela: Urobíme maximum pre úspech

Tréner belasých predstúpil pred novinárov v dobrej nálade, z jeho slov však zároveň vyžarovalo veľké odhodlanie. „Zajtra nás čaká niečo veľké. Pôjdeme sa pobiť o tento významný pohár. Ako môžete sami vidieť, trofej pre víťaza je veľká a dôležitá, a my ju chceme po zápase držať v rukách. Pôjdeme do toho s plnou vervou a urobíme maximum pre to, aby sme trofej priniesli do Bratislavy,“ povedal Martin Ševela.

Belasým sa v súbojoch s Ružomberkom dlhodobo darí. Náš tréner však hovorí, že nezáleží na tom, či hráme vo finále s Ružomberkom alebo Žilinou, ktorú Ruža vyradila v semifinále. „Keď postúpite do finále, tak musíte mať určitú kvalitu. Preto je kvázi jedno, kto bude vaším finálovým súperom. Ružomberok dal v semifinále viac gólov ako Žilina a preto si postup zaslúžil. Nám sa to s Trnavou podarilo na penalty, no v oboch semifinálových zápasoch bola dominancia na našej strane. Štatistika vzájomných duelov s Ružomberkom hovorí pre nás, ale to je história. Musíme sa pripraviť tak, aby sme zajtra nadviazali na výkon zo sobotňajšieho derby a ak sa to podarí, tak som presvedčený, že si domov povezieme trofej.“

Naši hráči dnes popoludní absolvovali v Trnave predzápasový tréning. Následne sa presunuli na predzápasové sústredenie do Senca. „Všetci hráči, ktorí nastúpia v základe i náhradníci budú stopercentne pripravení. Boli tam mierne zdravotné problémy s dvomi hráčmi, ale to sme vyriešili a chlapi, ktorí miesto nich v sobotu nastúpili, si zastali svoje miesto. Je výborné, že v tíme cítiť zdravú konkurenciu. O to ľahšie je pre mňa vybrať tú skutočne najsilnejšiu základnú jedenástku,“ povedal Martin Ševela. Ten má k dispozícii prakticky kompletný káder. Do zajtrajšieho finále určite nezasiahne len obranca Arťom Suchockij, ktorý po zranení postupne trénuje, no ešte to nie je na štart v súťažnom zápase.

Ako sme už spomenuli v rozhovore na našom webe, Martin Ševela je finálový špecialista. Ako hráč hral finále trikrát (1995, 2000, 2001) a vždy v ňom vyhral. V pozícii trénera absolvoval dve úspešné finále (2015, 2016). „Chcem pokračovať vo finálových úspechoch. Urobím maximum, aby sme spoločne s hráčmi, realizačným tímom a trénermi dvihli trofej nad hlavu. Ak budeme súdržní a tímoví, tak budeme aj úspešní. Prajeme si jeden druhému, dôležitá je v tomto aj lavička, pretože niekedy môže aj striedajúci hráč rozhodnúť zápas,“ uzavrel 42-ročný Bratislavčan.

Sekulič: Verím, že nás podporia fanúšikovia

Náš kapitán vynechal posledné dve ligové stretnutia. „Mal som menšie problémy, ktoré ma trápili niekoľko týždňov. Tento týždeň som už trénoval normálne a som pripravený na zajtra.“

Boris Sekulič zažil minuloročné úspešné finále, v ktorom sme Skalicu zdolali 3:0. Už teda vie, aký je to pocit zdvihnúť nad hlavu trofej pre víťaza Slovenského pohára. „Ružomberok je nepríjemný sper. Trikrát sme ho tento rok zdolali, vždy to však bolo tesne a naposledy doma sme sa na víťazstvo natrápili. Vieme, ako hrajú a verím, že sa na nich dobre pripravíme. Do zápasu pôjdeme maximálne motivovaní,“ vyhlásil náš krajný obranca.

Finále sa hrá v Trnave na pôde nášho najväčšieho rivala. Na druhej strane, fanúšikovia to z Bratislavy na finále nemajú ďaleko a keďže zápas sa tradične hrá 1. mája, nemusia sa počas štátneho sviatku obávať dopravných zápch. „Ihrisko je výborne pripravené a splnené sú všetky parametre, aby to bol dobrý zápas. Verím, že z Bratislavy príde veľa našich fanúšikov a že ich potešíme víťazstvom,“ uzavrel náš kapitán.

Reglement

V prípade nerozhodného výsledku nasleduje predĺženie (2 x 15 minút). Ak sa v predĺžení nerozhodne, tak víťaza určí rozstrel zo značky pokutového kopu.

Víťaz získava titul „Víťaz Slovenského pohára“ a stáva sa držiteľom putovného pohára. Do trvalého vlastníctva získa pohár venovaný SFZ a odmenu vo výške 50 000 eur.

Ako postupoval Slovan

2. kolo: FKM Nové Zámky 2:0 (v) – góly Damnjanovič, Mareš
3. kolo: FC Malacky 5:1 (v) – Vittek 2, Oršula, Mareš, Savičevič
4. kolo: Spartak Myjava 1:0 (v) – Vittek
5. kolo: FC Nitra 3:1 (d) – Vittek 2, Niba (vl.)
Štvrťfinále: MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:3 (d) – Vittek 2, Savičevič, Šporar
Semifinále: Spartak Trnava 1:1 (Čavrič) a 1:1, 3:4 na pok. kopy (Šporar)

Ako postupoval Ružomberok

2. kolo: FK Veľká Lomnica 10:0 (v)
3. kolo: FK 05 Levoča 9:1 (v)
4. kolo: TJ Družstevník Belá – Dulice 7:0 (v)
5. kolo: MFK Skalica 1:0 (v)
Štvrťfinále: FK Poprad 2:0 (v)
Semifinále: MŠK Žilina 2:1 (d) a 0:0 (v)

História

Slovan je vo finále Slovenského pohára jubilejný 20-krát. Pohár sme zatiaľ vyhrali 14-krát, čo je zo slovenských klubov suverénne najviac. Pre Ružomberok je to tretia finálová účasť. Vo finále v roku 2001 prehral s Interom Bratislava 0:1 a vo finále v roku 2006 zdolal Trnavu na penalty.

Dôležité informácie

Bezpečnostné pokyny a informácie o vstupenkách nájdete v tomto článku.

Zápas sa začína v utorok 1. mája o 17.25 h a povedie ho rozhodcovská trojica P. Hrčka – D. Hrčka, Ádám. Priamy prenos prinesie televízia Dajto.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V Banskej Bystrici sa predstavíme v utorok o 16:00.
Zápas bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.