Úvod Správy Niké liga Do derby naplno s nezaťaženou mysľou

Do derby naplno s nezaťaženou mysľou

Slovanisti sa v sobotu o 20.30 h stretnú so Spartakom Trnava.

Najslávnejšie slovenské derby napíše v sobotu večer svoje 151. pokračovanie. Stretáva sa tretí tím tabuľky s prvým, Slovan a Spartak delí štyri kolá pred koncom súťaže jedenásť bodov. Derby má vždy obrovský náboj, ten bude teraz znásobený tým, že v tejto fáze sezóny je každý bod zlatý. Zápas sa začína v sobotu o 20.30 h, pričom už dve hodiny pred výkopom bude otvorená fanzóna s koncertom kapely KARPINA.

Bude to súboj dvoch odlišných poňatí hry. Slovan má s 52 strelenými gólmi druhú najlepšiu ofenzívu v lige. Spartak dáva menej gólov (zatiaľ 38), no pýši sa najlepšou defenzívou, ktorá inkasovala len osemnásťkrát.

Obom ide o veľa. Belasí v závere sezóny bojujú v lige i v pohári a jasne deklarujú, že každý zápas je dôležitý a každý chcú vyhrať. Spartak má ako líder súťaže sedembodový náskok pred druhou Dunajskou Stredou.

Z hľadiska aktuálnej formy sú na tom lepšie belasí, ktorí vyhrali tri z posledných piatich ligových duelov. Spartak v posledných piatich zápasoch získal osem bodov za dve víťazstvá a dve remízy. Obe víťazstvá boli výsledkom 1:0 a obe remízy boli bezgólové (tá posledná pred týždňom v Ružomberku).

„Na jar sme Trnavu ešte nezdolali a najbližšia možnosť je v sobotu – takže urobíme maximum, aby tri body zostali v Bratislave. Analyzovali sme si zápasy, ktoré sme so Spartakom na jar odohrali. Vieme, v čom sú dobrí a vieme aj to, kde sú zraniteľní. Budeme sa snažiť vymyslieť niečo, čím prekvapíme súpera,“ povedal Martin Ševela. Ako môžeme zdolať Trnavu, ktorá sa prezentuje nepríjemným herným štýlom a poctivou defenzívou? „Musíme byť dostatočne trpezliví. Verím, že si pripravíme akcie, ktorými budeme nebezpeční pre defenzívu súpera. Urobili sme pokrok v hernom prejave, no jednou vecou je držanie lopty a druhou efektivita, na ktorej neustále pracujeme počas tréningov. Spartak má veľmi dobrý prechod do útoku, takže bude potrebné pokryť nebezpečné priestory a zamedziť rýchlym kontrám."

Atmosféra v hráčskej kabíne sa po posledných výsledkoch uberá smerom do pozitívna. Náladu zdvihol postup do finále pohára i víťazstvo 3:1 v Trenčíne. „Pomohol nám postup do finále a pozitívnu emóciu sme potvrdili aj v Trenčíne. Pokiaľ sa vám darí, tak atmosféra je lepšia a ľahšie sa pracuje trénerom i hráčom.“

Slovanisti vedia, že majú všetko vo svojich rukách – ak Trnavu zdolajú, tak náš najväčší rival v žiadnom prípade nebude oslavovať titul na Pasienkoch. „Takéto myšlienky sa snažím dať bokom od hráčov. Je to jednoduché – ak podáme kvalitný výkon a zvíťazíme, tak diskusie o nejakej oslave trnavského titulu pôjdu do zabudnutia. Verím, že vydáme zo seba maximum, ktoré nám zaručí víťazstvo,“ vyhlásil tréner belasých.

Medzi fanúšikmi i verejnosťou rezonuje aj téma pohárového finále, ktoré je naplánované už na utorok. Tréner Ševela má jasno v tom, kam sa uberajú myšlienky belasých. „Najbližší zápas je najdôležitejší, tak to vždy bolo aj bude. Je prirodzené, že myšlienky utečú aj k poháru, no máme pred sebou derby, ktoré má svoj náboj a pôjdeme doň naplno. Po sobote bude dosť času na regeneráciu a prípravu na finále. Myslím len na derby, na pohár príde rad až potom.“

V Trenčíne náš tréner miesto zdravotne indisponovaných Borisa Sekuliča a Dávida Holmana poslal do zápasu Erika Čikoša a Vukana Savičeviča. Pribudli mu príjemné dilemy so zložením zostavy? „Obaja spomenutí hráči odohrali dobrý zápas, presvedčili, že sú pripravení nastúpiť do základu. Je dobré, ak hráči, ktorí tak často nenastupujú v základe, ukážu kvalitu a chopia sa svojej šance. Až v deň zápasu sa rozhodnem, akú základnú jedenástku pošlem na ihrisko.“

Tréner belasých sa tradične vyjadril aj k zdravotnému stavu mužstva. „Aleksandar Čavrič mal problémy s členkom, už sa však zapojil do tréningového procesu. Rozhodnutie o tom, či ho použijem v zápase, si nechám na zajtra po konzultácii s lekárom. Rovnaká je situácia s Dávidom Holmanom, toho trápila achilovka. Potrebujem, aby hráči, ktorí nastúpia, boli na sto percent pripravení, pretože sa bude hrať na hrane a opäť to bude emočne nabitý zápas,“ dodal Martin Ševela. Doplníme, že Arťom Suchockij už trénuje s mužstvom a jeho stav sa zlepšuje, no ešte to nie je na nasadenie do ostrého zápasu.

Náš tréner má aj odkaz pre fanúšikov. „Bol by som najradšej, ak by si fanúšikovia našli cestu na štadión a prišli vo väčšom počte než tí trnavskí. Podpora našich priaznivcov je pre nás veľmi dôležitá a my urobíme maximum, aby sme spoločnými silami vybojovali víťazstvo!“

Vzájomné zápasy

Je to už 151. ligové derby. Bilancia hovorí v prospech belasých, ktorí 69-krát zvíťazili, 35 duelov sa skončilo nerozhodne a Spartak uspel 46-krát. Celkové skóre 235:159 tiež hovorí v prospech najúspešnejšieho slovenského klubu.

V tejto sezóne je to už šieste derby. Na jeseň sme vyhrali v Trnave 2:1 (góly Hološko, Čavrič) a doma 1:0 (Hološko). Na jar sme v Trnave po viacerých sporných verdiktoch arbitrov, ktorých pochybenia potvrdila aj Komisia rozhodcov SFZ, prehrali 0:1. V semifinále pohára sa zrodili dve remízy 1:1, pri ktorých naše góly strelili Čavrič a Šporar. Do finále sme postúpili po penaltovom rozstrele, keď Michal Šulla vychytal Pehlivana i Yilmaza a Savičevič premenil rozhodujúci pokutový kop.

Dôležité informácie

Duel 7. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava má výkop v sobotu 28. apríla o 20.30 h. Zápas povedie rozhodcovská trojica Sedlák – Kováč, Galo. Vstupenky od 4 eur si môžete zakúpiť on-line na ticketmedia.sk, prípadne v pokladniciach štadióna pred zápasom.

Pripravujeme pre vás atraktívny program vo fanzóne, kde bude hlavným bodom vystúpenie kultovej kapely KARPINA. Viac informácií o fanzóne nájdete tu.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.