Úvod Správy Fortuna liga Výzva pre obranu, šanca pre ofenzívu

Výzva pre obranu, šanca pre ofenzívu

Milan Rundič očakáva od zápasu s Trenčínom atraktívnu futbalovú bitku.

Gólový priemer z posledných desiatich meraní síl medzi Slovanom a Trenčínom je nadpriemerný – 3,5 gólu na jedno stretnutie. V sobotu popoludní (výkop o 15.00 h) to bude súboj dvoch najlepších ofenzív v súťaži.

Slovan strelil 48 gólov, Trenčín sa strelecky presadil 62-krát. Obe mužstvá hrajú ofenzívny futbal bez zbytočného taktizovania či prehnaného bránenia. Všetko je pripravené tak, aby si fanúšikovia mohli vychutnať pekný futbalový zážitok.

„Pre obranu je to výzva, Trenčín má vpredu veľkú kvalitu a určite budú nebezpeční. My sa však na nich zodpovedne pripravíme, aby sme boli vzadu kompaktní a nepúšťali súpera do vyložených pozícii. Trenčín je zároveň zraniteľný v obrane, čo je šanca pre našu ofenzívu. Šance určite prídu, treba ich využiť a dať góly. Od začiatku zápasu pôjdeme za víťazstvom,“ povedal Milan Rundič, ktorému sa v januári narodila dcérka a okrem futbalu tak má aj otcovské povinnosti.

Príprava belasých prebieha podľa zaužívaného rytmu. Hráči si pochvaľujú príjemné jarné počasie, vďaka ktorému už zabudli na umelú trávu a pripravujú sa výhradne na ihrisku s prírodným povrchom. „Každý súper v prvej šestke je ťažký, tam už je v podstate jedno, či hráte proti Trenčínu, Žiline alebo Trnave. Chceme pokračovať v zlepšujúcich sa jarných výkonoch a potešiť oko diváka peknou hrou. Do každého zápasu ideme s cieľom získať tri body a teraz to nebude iné.“

Milan Rundič sa na jar adaptoval na poste ľavého krajného obrancu. Ako si zvykol na netypickú pozíciu? „Rozdiel je v tom, že v zápase viac nabehám (úsmev). Defenzívne činnosti na kraji obrany sú podobné ako na poste stopéra. Je to trochu iné, hrá sa mi tam však veľmi dobre. Vďačím za to aj spoluhráčom v obrane, s ktorými si navzájom pomáhame. Sme spolu dobre zohratí,“ vyhlásil 26-ročný rodák z Belehradu.

Pre Rundiča to bude špecifický duel, pretože pred svojím príchodom do Slovana pôsobil práve v Trenčíne. Belasý dres nosí od leta 2016, v bývalom klube má však stále kamarátov a známych. „Poznám tam celú obranu, občas si s bývalými spoluhráčmi napíšem. Uvidíme, možno po sobotňajšom zápase niekto z nás zaplatí večeru,“ zasmial sa náš obranca.

Nálada v kabíne je napriek prehre v derby bojovná. Hráči sú odhodlaní vrátiť sa v sobotu na víťaznú vlnu. „Zápas s Trnavou sme doslova odbojovali a nechali sme na ihrisku všetko. Cítili sme po ňom krivdu, nechcem sa však už k tomu vracať, je to minulosť. Pozeráme sa len na najbližší duel s Trenčínom, ktorý chceme vyhrať. Všetci vieme, že máme v tíme kvalitu, len to treba ukázať na ihrisku a to aj s patričnou efektivitou v koncovke. Verím, že nás prídu podporiť aj fanúšikovia, urobíme maximum, aby sme ich potešili hrou i výsledkom,“ uzavrel Milan Rundič. Pre fanúšikov pripravujeme predzápasový program vo fanzóne, hlavným bodom programu bude vystúpenie punkovej legendy Zóna A!

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Piatkový prípravný zápas s Karvinou sa neodohrá.
Na Tehelnom poli sa chystá ďalší veľký kultúrny zážitok.
Čo v prebiehajúcej sezóne spája Slovan Bratislava, Crvenu Zvezdu Belehrad a PAOK Solún?

Neprehliadnite

Pozrite si unikátne zábery zo zákulisia pri slávnostnom otvorení nového Tehelného poľa. Štadiónom vás prevedie Sajfa.
Využite špeciálnu ponuku a zakúpte si balík vstupeniek na najbližšie dva domáce zápasy.
Náš útočník je v nominácii Slovenska do 21 rokov na zápasy s Gréckom a Nórskom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.