Úvod Správy Prípravné zápasy Holman: Poučme sa a stavajme na pozitívach

Holman: Poučme sa a stavajme na pozitívach

Dávid Holman v rozhovore po zápase v Zlíne.

Generálka na jarnú časť ukázala aj podľa trénera Martina Ševelu dôležité poznatky, ktorým sa belasí budú venovať v zostávajúcom týždni pred prvým ostrým zápasom. Našich futbalistov mohol mrzieť najmä prvý polčas, keď mali viac z hry, no nevyužili vyložené šance.

Po prestávke síce Slovan rýchlo vyrovnal na 1:1, no hra sa potom rozkúskovala, čo viac vyhovovalo Zlínu, ktorý sa dostával do šancí z brejkov. Rovnako ako naši futbalisti nepreceňovali napríklad cennú remízu so Zenitom Petrohrad, tak aj teraz sa snažia pozerať skôr na herné prvky, ktoré sú v príprave najpodstatnejšie. Kľúčové budú výsledky v lige a pohári.

„Stretli sme sa s kvalitným súperom, bol to náročný duel, ktorý nás dobre preveril. V prvom polčase sme podľa mňa boli lepší, mali sme niekoľko vyložených šancí, no nepotykali sme si s efektivitou. Vždy sa chceme biť o víťazstvo bez ohľadu na to, či je to prípravný alebo súťažný zápas, preto prehra mrzí. Mali by sme si však zo zápasu vziať to dobré. Jednak sa poučiť z vecí, ktoré nám nevyšli, a takisto stavať na pozitívach, ktorých bolo v našej hre dosť,“ zhodnotil Dávid Holman generálku v Zlíne.

Dávid sa v úvode druhého dejstva strelecky presadil po trochu kurióznej situácii. Center Andraža Šporara totiž brankár Dostál neudržal a náš ofenzívny stredopoliar sa tak dostal do doslova luxusnej streleckej pozície. „Začal som akciu prihrávkou Andražovi na krídlo, ten vyslal prudký center pred bránu. Tušil som, že brankár urobí chybu, takže som dohral situáciu a lopta sa skutočne ku mne dostala. Potom už som bol ako Inzaghi, napálil som to z plnej sily do pravého spodného rohu,“ usmial sa Dávid Holman, ktorý skóroval prvýkrát od októbra minulého roka. „Teším, sa že som skóroval po dlhšej dobe a prvýkrát v roku 2018. Verím, že ďalšími gólmi a asistenciami budem pomáhať tímu.“

Presne o týždeň čaká belasých úvodný jarný ligový duel v Michalovciach. V ofenzíve včera najmä v prvom polčase dobre fungovali kolmé prihrávky, Holman či Čavrič takto viackrát pekne vysunuli hrotového útočníka Šporara. „Je dobré, že veci z tréningov prenášame aj do zápasov. Zostáva nám týždeň do prvého ligového duelu, na ktorý sa chceme čo najlepšie pripraviť. Musíme zostať pozitívni, rozobrať si chyby a ísť do Michaloviec  víťazne naladení.“

Slovanisti sa po sústredení v Turecku vrátili späť domov a už ich čaká len príprava v domácich podmienkach. „Bolo to najdlhšie sústredenie v mojej doterajšej kariére, ale môžem povedať, že bolo perfektné. Tvrdo sme pracovali a som presvedčený, že sa to na jar ukáže aj na ihrisku. Samozrejme, že mi chýbala priateľka či rodina, no je to naša práca a musíme obetovať všetko pre futbal,“ odhodlane uzavrel Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Prinášame dôležité informácie pre našich fanúšikov v súvislosti so zápasom v Dunajskej Strede.
Čo prezentovali Martin Ševela a Vasil Božikov na oficiálnej tlačovej konferencii?
Ešte stále prebieha predaj vstupeniek na úvodný zápas belasých v jarnej časti sezóny.

Neprehliadnite

Oficiálna tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava pred začiatkom jarnej časti ligy.
ŠK Slovan Bratislava spúšťa predaj VIP permanentiek a vstupeniek na nové Tehelné pole.
Zostrih včerajšieho prípravného zápasu v Turecku.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2018 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.