Úvod Správy Prípravné zápasy Generálka ukázala dôležité poznatky

Generálka ukázala dôležité poznatky

Názory trénerov po prípravnom zápase FC Fastav Zlín – ŠK Slovan Bratislava (3:2).

Martin Ševela, tréner Slovana: „Dá sa povedať, že prvý polčas z našej strany splnil prísnejšie kritériá. Mali sme tam tri vyložené šance, potrebujeme však ísť do efektivity a premieňať príležitosti. Prvý polčas bol v poriadku, žiaľ, súper dal gól zo svojej prvej strely na bránu. Mali sme dobrý štart do druhého polčasu, strelili sme vyrovnávajúci gól. Hra sa potom rozkúskovala a to aj vynútenými striedaniami. Filip Hološko musel striedať kvôli problémom s kolenom, Lukáš Droppa mal po tvrdom strete s protihráčom ťažkosti s dýchaním a verím, že nemá zlomený nos. Hráči, ktorí prišli na ihrisko, nezapadli tak, ako som si predstavoval. Opadla organizácia hry a neboli sme dostatočne kompaktní, v poriadku nebolo ani prepínanie z ofenzívy do defenzívy. Súper sa dostával do šancí po protiútokoch a dal z nich dva góly. My sme sa snažili ešte zvrátiť výsledok, no podarilo sa nám len skorigovať na 3:2 v poslednej minúte. Na jednej strane je dobré, že generálka ukázala veci, na ktoré počas týždňa upozorníme hráčov. Pokiaľ odíde organizácia hry, disciplína a príde k miernemu individuálnemu podceneniu herných činností, tak v lige už nebude priestor na opravu a toto si nemôžeme dovoliť. Je to výstraha pred ligou, musíme byť ostražití počas celých deväťdesiatich minút. Určite je lepšie, že to prišlo teraz, než povedzme o týždeň v Michalovciach. Máme priestor poukázať na veci z dnešného zápasu, ktoré nás stáli lepší výsledok a ktoré musíme odstrániť.“

Bohumil Páník, tréner Zlína: „Na začiatku Slovan ukazoval, aký výborný je v kombinačnom futbale. Mali sme problémy, súper nás napádal so štyrmi hráčmi a podržal nás aj brankár Dostál. Postupne sme sa dostávali do hry. V druhom polčase sme už predvádzali náš futbal, mali sme šance z brejkov a podľa mňa sme boli lepší. Víťazstvo je cenné, no ťažko ho posudzovať, ak by sme z prvých dvoch šancí Slovana inkasovali, asi by to bol iný zápas. Slovan má v kádri výborných futbalistov, osobne som sledoval jeho zápas so Zenitom Petrohrad, v ktorom v istých fázach hry prehrával súpera."