Úvod Správy Juniori Hrať po boku Vitteka bolo veľkou cťou

Hrať po boku Vitteka bolo veľkou cťou

David Hrnčár v modelovanom prípravnom zápase skóroval po nezištnej prihrávke od Róberta Vitteka.

Sobotňajší prípravný duel medzi A-mužstvom a juniorkou bol prínosný nielen pre trénera A-mužstva Martina Ševelu, ale aj pre samotných hráčov, ktorí počas reprezentačnej prestávky nezostali bez hernej praxe. Cennú skúsenosť získali aj juniori, ktorí si mohli zahrať po boku hráčov z prvého tímu.

Tímy totiž boli zmixované, preto napríklad Róbert Vittek odohral prvý polčas za juniorku a po prestávke sa presunul do áčka. Mladíci z juniorky, a najmä tí, ktorí s Vittekom spolupracovali pri ofenzívnych akciách, tak dostali skvelú šancu zahrať si s najlepším strelcom slovenskej reprezentácie. „Zahrať si po boku Róberta Vitteka bola pre mňa veľká česť. Takpovediac na vlastnej koži som zažil, ako Robo dokáže pomôcť mužstvu na ihrisku. Je skúsený, vidí, kam a kedy prihrať loptu a kedy ju naopak treba podržať. Ako jeho spoluhráč pocítite, že má obrovské skúsenosti a tie využíva v prospech kolektívu,“ povedal David Hrnčár, ktorý je s dvadsiatimi gólmi najlepším strelcom juniorky v prebiehajúcej sezóne.

Práve spolupráca dvojice Vittek – Hrnčár slávila v prvom dejstve úspech. Vittek zo stredu parádne vysunul na pravom krídle Hrnčára, ktorý postupoval sám na Rybára. „Robo videl, že si nabieham do voľného priestoru a vystihol správny okamih na prihrávku. Dal mi parádnu kolmicu a mojou úlohou to bolo premeniť. Poďakoval som sa mu za krásnu asistenciu, on ma pochválil za gól.“

Modelovaný prípravný zápas medzi A-mužstvom a juniorkou je novinkou, no hráči si toto meranie síl pochvaľovali. „Myslím si, že tento zápas dal veľa aj nám chalanom z juniorky. Doteraz sme nemali príležitosť zahrať si proti áčku. Bola to výborná skúsenosť, škoda, že sme nevyhrali, podľa mňa sme na to mali,“ usmial sa David Hrnčár.

Hlavný tréner Martin Ševela po zápase pochválil juniorov, z ktorých naozaj sršala túžba ukázať sa v čo najlepšom svetle. V podstate proti sebe hrali „dva Slovany,“ no bol to prípravný zápas a preto nechýbali ani klasické osobné súboje. „Každý sa chcel presadiť a dokázať, že má na to, aby v budúcnosti hral za áčko. Je pravda, že tam boli aj tvrdšie osobné súboje, no nemôžeme hrať tak, že béčko bude šetriť áčko. Brali sme to ako normálny zápas, aby to hráčom na oboch stranách niečo dalo. Po zápase nás obaja tréneri pochválili, že sme hrali ako tím veľmi dobre. To nás tiež potešilo,“ uzavrel 19-ročný Bratislavčan. 

 
Slovan TV
Aktuálne novinky
V stredu prebehol na novom štadióne na Tehelnom poli ďalší kontrolný deň.
Prvý jarný domáci zápas odohráme na novom štadióne na Tehelnom poli.
Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.

Neprehliadnite

Prvý jarný domáci zápas odohráme na novom štadióne na Tehelnom poli.
Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.
Slovan podpísal nové profesionálne zmluvy so štyrmi mladými hráčmi.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2018 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.