Úvod Správy Niké liga Budeme sa biť aj za fanúšikov!

Budeme sa biť aj za fanúšikov!

Jakub Mareš nesúhlasí s trestom pre fanúšikov Slovana a sľubuje, že hráči sa v Dunajskej Strede budú biť aj za svojich priaznivcov.

Už v piatok večer o 18.00 h je na programe tradičný šláger Dunajská Streda – Slovan Bratislava. V tomto zápase sa bude hrať o veľa. Slovan i DAC bojujú o horné priečky tabuľky a delí ich len jeden bod. Bude to premiéra trénera Martina Ševelu na lavičke belasých. Najlepší strelec nášho tímu Jakub Mareš verí, že premiéra nového kouča bude úspešná.

Žiaľ, do atmosféry tradičného šlágra zasiahla vyššia moc. Disciplinárna komisia SFZ bezprecedentným a šokujúcim rozhodnutím zakázala našim fanúšikom vstup na zápas. Náš klub toto rozhodnutie ostro odsúdil. Nestotožňuje sa s ním ani útočník Jakub Mareš. „Vôbec nesúhlasím s rozhodnutím disciplinárky, ktorá zakázala fanúšikom Slovana vstup na zápas. Hnevá ma, že tam naši priaznivci s nami nebudú. Môžem len sľúbiť, že sa budeme biť aj za našich fanúšikov, ktorým bolo takto ukrivdené!“

Príprava na zápas v Dunajskej Strede už prebieha pod taktovkou Martina Ševelu, ktorý v utorok dopoludnia prvýkrát viedol tréning belasých. Ako tento tréning prebiehal z pohľadu Jakuba Mareša? „Tréner sa nás snažil pozdvihnúť po psychickej stránke. Po každej dobrej akcii nám tlieskal a snažil sa uvoľniť atmosféru. Tréning mal samozrejme iné tempo, je to taký nový impulz. Viem, že prvé tréningy po trénerskej zmene sú špecifické. Všetci sa chcú ukázať a aj chalani, ktorí doteraz toľko nehrávali, cítia väčšiu šancu,“ povedal najlepší ligový strelec s jedenástimi presnými zásahmi.

Malou výhodou pre belasých môže byť fakt, že piatkový zápas bude jedným z mála na Slovensku, v ktorom Slovan nie je v pozícii jasného favorita. Väčší tlak zrejme bude ležať na pleciach Dunajskej Stredy, ktorá pred dvoma týždňami utrpela prvú ligovú prehru na svojom zrekonštruovanom štadióne. Slovan je tretí s 26 bodmi, Dunajská Steda má o bod menej a je piata. „Bude to náročný duel, Dunajská Streda je doma silná. My po zlých výkonoch a stratených bodoch musíme zabrať. Nemôžeme sa veľmi pozerať na krásu, ale skôr na to, aby sme všetci nechali na ihrisku sto percent a boli odvážni. Som rád, že po udalostiach z posledných dní hráme so silným súperom, to nám môže len pomôcť,“ verí 30-ročný rodák z Teplic.

Môžem len sľúbiť, že sa budeme biť aj za našich fanúšikov, ktorým bolo ukrivdené!

Jakub Mareš dal v augustovom domácom zápase s DAC nádherný gól, keď krížnou strelou vymietol šibenicu Macejovej brány. Ešte ako hráč Ružomberka v poslednom kole minulej sezóny takisto skóroval do siete DAC. Teraz by sa proti tomuto súperovi rád strelecky presadil aj do tretice. „Spomienky na Dunajskú Stredu sú pekné, ale na to sa nehrá. Každý gól poteší, no nezáleží, či skórujem ja alebo niekto iný. Dôležité je, aby sme sa psychicky zdvihli a získali body. Pôjdeme tam odhodlaní s tým, že zápas odjazdíme po zadku a budeme hrať srdcom,“ uzavrel Jakub Mareš. 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si prvú reakciu Vladimíra Weissa ml.
Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 s KÍ Klaksvík (2:1).
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.

Neprehliadnite

Vstupenky budú dostupné výhradne online.
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.