Úvod Správy Vstupenky Stanovisko ŠK Slovan k zákazu vstupu našich fanúšikov na zápas v Dunajskej Strede

Stanovisko ŠK Slovan k zákazu vstupu našich fanúšikov na zápas v Dunajskej Strede

ŠK Slovan Bratislava dôrazne a ostro odsudzuje rozhodnutie Disciplinárnej komisie SFZ.

Disciplinárna komisia SFZ (ďalej ako DK SFZ) dnes rozhodla, že fanúšikovia Slovana Bratislava sa nebudú môcť zúčastniť na piatkovom zápase v Dunajskej Strede. Kompletné vyjadrenie DK SFZ:

U 369ŠK Slovan Bratislava futbal (A) / Fortuna liga / - DK berie na vedomie stanovisko klubu k U 353 a rozhodla, že za HNS divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky) počas stretnutia 13. kola Fortuna ligy medzi FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble – ŠK Slovan Bratislava futbal (A) podľa čl. 58/1a,b DP ukladá ochranné opatrenie spočívajúce v zákaze vstupu fanúšikov klubu do sektora hostí na 1 s. s. (najbližšie stretnutie) vo Fortuna lige podľa čl. 58/3 čl. 43/1,2,3 a čl. 36/2a DP, od 31.10.2017.

Precedens

Rozhodnutie DK SFZ nás šokovalo, pobúrilo a zároveň veľmi znepokojilo, pretože toto rozhodnutie je obrovským precedensom do budúcnosti. Je to precedens kvôli tomu, že naši priaznivci boli exemplárne potrestaní za priestupok, ktorý sa v 99,99 % iných prípadov rieši pokutou alebo pokarhaním. Precedens je to preto, že DK SFZ uplatnila dvojitý meter a je veľmi zaujímavé, že rovnakým spôsobom nepotrestala v tejto sezóne žiaden iný klub. A je veľmi zaujímavé a zároveň záhadné, že sa tak stalo práve pred zápasom v Dunajskej Strede, do ktorej sa naši fanúšikovia mobilizovali, aby podporili naše mužstvo v súboji s tradičným rivalom.

Čo sa udialo v Zlatých Moravciach

V Zlatých Moravciach približne 120 fanúšikov povzbudzovalo našich futbalistov a nijakým spôsobom nenarušilo priebeh zápasu. Zároveň naši fanúšikovia bez akýchkoľvek incidentov vytvárali futbalovú atmosféru. Je pravda, že v druhom polčase jedenkrát použili pyrotechniku, ktorá mala vizuálny efekt. Nič však nehádzali na hraciu plochu, tým pádom neohrozili aktérov a nebolo potrebné, aby rozhodca prerušil zápas.

Ako DK SFZ trestala iné kluby

Používanie pyrotechniky v našej lige je pomerne bežné aj u fanúšikov iných klubov. Týmito priestupkami sa zaoberá DK SFZ. Urobili sme si krátky prieskum zápasov Fortuna ligy v aktuálnej sezóne a našli desať priestupkov v podobe použitia pyrotechniky (viď. tabuľka).

 

Kto jediný je takto potrestaný?

Je šokujúce, že z desiatich priestupkov boli zákazom účasti na zápase potrestaní LEN fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava! Apelujeme na dvojitý meter DK SFZ a zaujíma nás pozadie tohto rozhodnutia. Nemáme fakty ani dôkazy, no v posledných dňoch k nám prichádzali z rôznych zdrojov indície o tom, že sa robí všetko pre to, aby naši fanúšikovia nevycestovali.

„Som šokovaný a zároveň nahnevaný z tohto bezprecedentného rozhodnutia, ktoré môžem prirovnať k rozhodnutiam z totalitného režimu. Toto rozhodnutie vnímam ako nechutnú frašku, namierenú voči ŠK Slovan Bratislava a jeho fanúšikom. Podľa mňa si DK SFZ len našla zámienku v podobe pár blikajúcich svetielok v Zlatých Moravciach a splnila to, čo zrejme niekto chcel dosiahnuť. Zápasy v Dunajskej Strede sprevádzajú zvláštne incidenty, ktoré sa týkajú zásahov voči fanúšikom hostí. Maskovaná usporiadateľská služba brutálne zasiahla voči našim fanúšikom v apríli a nedávno rovnako brutálne zbila fanúšikov Trenčína. Je preto šokujúce, že Dunajská Streda za tieto vážne incidenty nedostala adekvátny trest. Rozhodnutie o zákazu účasti našich fanúšikov v Dunajskej Strede vnímam ako veľmi smutný deň pre celý slovenský ligový futbal, pretože bola narušená sloboda fandenia svojmu klubu. Veľmi si želám, aby sa o to zaujímala verejnosť a médiá,“ odsúdil toto rozhodnutie viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vstupenky budú dostupné výhradne online.
Pozrite si prvú reakciu Vladimíra Weissa ml.
Hodnotenie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 s KÍ Klaksvík (2:1).

Neprehliadnite

Vstupenky budú dostupné výhradne online.
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.