Úvod Správy Vstupenky Stanovisko ŠK Slovan k zákazu vstupu našich fanúšikov na zápas v Dunajskej Strede

Stanovisko ŠK Slovan k zákazu vstupu našich fanúšikov na zápas v Dunajskej Strede

ŠK Slovan Bratislava dôrazne a ostro odsudzuje rozhodnutie Disciplinárnej komisie SFZ.

Disciplinárna komisia SFZ (ďalej ako DK SFZ) dnes rozhodla, že fanúšikovia Slovana Bratislava sa nebudú môcť zúčastniť na piatkovom zápase v Dunajskej Strede. Kompletné vyjadrenie DK SFZ:

U 369ŠK Slovan Bratislava futbal (A) / Fortuna liga / - DK berie na vedomie stanovisko klubu k U 353 a rozhodla, že za HNS divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky) počas stretnutia 13. kola Fortuna ligy medzi FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble – ŠK Slovan Bratislava futbal (A) podľa čl. 58/1a,b DP ukladá ochranné opatrenie spočívajúce v zákaze vstupu fanúšikov klubu do sektora hostí na 1 s. s. (najbližšie stretnutie) vo Fortuna lige podľa čl. 58/3 čl. 43/1,2,3 a čl. 36/2a DP, od 31.10.2017.

Precedens

Rozhodnutie DK SFZ nás šokovalo, pobúrilo a zároveň veľmi znepokojilo, pretože toto rozhodnutie je obrovským precedensom do budúcnosti. Je to precedens kvôli tomu, že naši priaznivci boli exemplárne potrestaní za priestupok, ktorý sa v 99,99 % iných prípadov rieši pokutou alebo pokarhaním. Precedens je to preto, že DK SFZ uplatnila dvojitý meter a je veľmi zaujímavé, že rovnakým spôsobom nepotrestala v tejto sezóne žiaden iný klub. A je veľmi zaujímavé a zároveň záhadné, že sa tak stalo práve pred zápasom v Dunajskej Strede, do ktorej sa naši fanúšikovia mobilizovali, aby podporili naše mužstvo v súboji s tradičným rivalom.

Čo sa udialo v Zlatých Moravciach

V Zlatých Moravciach približne 120 fanúšikov povzbudzovalo našich futbalistov a nijakým spôsobom nenarušilo priebeh zápasu. Zároveň naši fanúšikovia bez akýchkoľvek incidentov vytvárali futbalovú atmosféru. Je pravda, že v druhom polčase jedenkrát použili pyrotechniku, ktorá mala vizuálny efekt. Nič však nehádzali na hraciu plochu, tým pádom neohrozili aktérov a nebolo potrebné, aby rozhodca prerušil zápas.

Ako DK SFZ trestala iné kluby

Používanie pyrotechniky v našej lige je pomerne bežné aj u fanúšikov iných klubov. Týmito priestupkami sa zaoberá DK SFZ. Urobili sme si krátky prieskum zápasov Fortuna ligy v aktuálnej sezóne a našli desať priestupkov v podobe použitia pyrotechniky (viď. tabuľka).

 

Kto jediný je takto potrestaný?

Je šokujúce, že z desiatich priestupkov boli zákazom účasti na zápase potrestaní LEN fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava! Apelujeme na dvojitý meter DK SFZ a zaujíma nás pozadie tohto rozhodnutia. Nemáme fakty ani dôkazy, no v posledných dňoch k nám prichádzali z rôznych zdrojov indície o tom, že sa robí všetko pre to, aby naši fanúšikovia nevycestovali.

„Som šokovaný a zároveň nahnevaný z tohto bezprecedentného rozhodnutia, ktoré môžem prirovnať k rozhodnutiam z totalitného režimu. Toto rozhodnutie vnímam ako nechutnú frašku, namierenú voči ŠK Slovan Bratislava a jeho fanúšikom. Podľa mňa si DK SFZ len našla zámienku v podobe pár blikajúcich svetielok v Zlatých Moravciach a splnila to, čo zrejme niekto chcel dosiahnuť. Zápasy v Dunajskej Strede sprevádzajú zvláštne incidenty, ktoré sa týkajú zásahov voči fanúšikom hostí. Maskovaná usporiadateľská služba brutálne zasiahla voči našim fanúšikom v apríli a nedávno rovnako brutálne zbila fanúšikov Trenčína. Je preto šokujúce, že Dunajská Streda za tieto vážne incidenty nedostala adekvátny trest. Rozhodnutie o zákazu účasti našich fanúšikov v Dunajskej Strede vnímam ako veľmi smutný deň pre celý slovenský ligový futbal, pretože bola narušená sloboda fandenia svojmu klubu. Veľmi si želám, aby sa o to zaujímala verejnosť a médiá,“ odsúdil toto rozhodnutie viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozitívne správy z tábora belasých.
Alen Ožbolt v rozhovore pred zápasom v Zlatých Moravciach.
Prinášame informácie pre fanúšikov, ktorí sa chystajú vycestovať a podporiť Slovan v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.