Úvod Správy Niké liga Vukomanovič: Chceme sa zlepšovať každým zápasom

Vukomanovič: Chceme sa zlepšovať každým zápasom

Slovanisti v sobotu o 17.30 h privítajú MFK Ružomberok.

Septembrová porcia atraktívnych zápasov pokračuje súbojom s Ružomberkom, ktorý sa v predchádzajúcej sezóne umiestnil na bronzovej priečke. Teraz to bude súboj druhého tímu tabuľky so šiestym. Slovan je jediný klub v lige, ktorý ešte neprehral. Túto sériu chcú belasí natiahnuť a získať tri body. Úvodný výkop duelu 8. kola Fortuna ligy je v sobotu o 17.30 h. Pre fanúšikov je pripravená fanzóna, otvorená už dve hodiny pred zápasom.

Belasí majú v septembri nabitý program. Po remíze v Trenčíne a povinnej pohárovej jazde v Malackách budú v lige čeliť náročnému súperovi. Proti Ružomberku sa nám však doma zvykne dariť. S týmto súperom ťaháme v Bratislave päťzápasovú víťaznú sériu. V sobotu večer sa dá očakávať atraktívny duel dvoch kvalitných mužstiev. „S Ružomberkom hráme vždy zaujímavé a dramatické zápasy. V dvoch dueloch s týmto súperom, ktoré som zažil, sa rozhodlo v posledných minútach. Myslím si, že nás čaká zaujímavý zápas. Verím, že ukážeme našu silu a kvalitu. Určite chceme pokračovať v sérii bez prehry a to ideálne ziskom troch bodov. Je dôležité, aby sme sa herne zlepšovali od zápasu k zápasu. Ja sa teším na súboj s Ružomberkom, pretože hráme proti silnému tímu a môže to byť atraktívna futbalová bitka aj pre fanúšikov. Mám rád takéto ťažké zápasy,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič.

Chýbajú len traja hráči, konkurencia rastie

Srbský tréner Slovana zároveň priblížil zdravotný stav mužstva pred týmto dôležitým duelom. „Kvôli zraneniam nám chýbajú Kornel Saláta, Mitchell Schet a Adam Laczko. Som rád, že Róbert Vittek sa po zranení vrátil späť a v pohári dal dva góly. Konkurencia v tíme príchodom nových hráčov vzrástla a každý hráč musí naplno makať, aby si vybojoval miesto v zostave. Práve konkurencia nás posúva vpred,“ povedal Ivan Vukomanovič. Po vypršaní trestu za červenú kartu zo zápasu s Podbrezovou je k dispozícii aj stopér Milan Rundič.

Domáca päťzápasová séria víťazstiev

Slovan s Ružomberkom v Bratislave vyhral päť duelov v rade, postupne v sezóne 2014/15 2:1 a 1:0, v ročníku 2015/16 2:1 a 3:1 a v predchádzajúcom ročníku 2:1. Zaujímavé je, že belasí až trikrát otáčali nepriaznivý stav. Na Liptove sa nám v minulej sezóne nedarilo, keď sme tam prehrali 2:3 a 1:2. Ružomberok v Bratislave naposledy bodoval pred tri a pol rokom na jar 2014.

Predstavenie súpera

Ružomberok počas leta účinkoval v pohárovej Európe, kde prešiel cez Novi Sad, Brann Bergen a vypadol až s Evertonom. Do novej sezóny vstúpil s určitými zmenami v kádri. Ten z rôznych príčin opustili Mareš, Faško, Lačný či Ďubek. Novicmi sú Takáč, Qose, Haskič či Kochan. Trénerom je Norbert Hrnčár, bývalý hráč Slovana, ktorý s belasými 1998/99 ako hráč získal slovenské double. Zaujímavé je, že Hrnčár ako hráč Slovana skóroval proti Ružomberku hneď štyrikrát.

Momentálne je Ružomberok na šiestom mieste tabuľky so ziskom 11 bodov, v minulom kole doma otočil duel s Michalovcami a zvíťazil 2:1. Vonku v tejto sezóne vyhral zatiaľ len raz, a to 3:1 v Podbrezovej. Ruža nastupuje v zaujímavom rozostavení 3-5-2.

Dôležité informácie

Zápas 8. kola Fortuna ligy 2017/18 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok sa začína v sobotu 16. septembra o 17.30 h na štadióne Pasienky a povedie ho rozhodcovská trojica Vlk – Hrčka, Jenčura. Vstupenky si zakúpite on-line cez Ticketmedia.sk, prípadne v pokladniciach štadióna pred zápasom.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Najlepší vianočný darček = belasý vianočný darček.
Vladimír Weiss ml. o svojom aktuálnom zdravotnom stave.
Belasí by sa vo štvrťfinále Slovnaft Cupu stretli s Podbrezovou.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.