Úvod Správy Niké liga Vracia sa forma a s ňou prichádzajú góly

Vracia sa forma a s ňou prichádzajú góly

Aleksandar Čavrič bol jedným zo strojcov vysokého víťazstva nad Podbrezovou.

Sám priznal, že jeho výkony v úvode sezóne zaostali za očakávaniami. Veril, že gól z Trnavy mu pomôže a postupne sa vráti do minuloročnej formy. A tak sa aj stalo! V zápase s Podbrezovou patril Aleksandar Čavrič k najlepším hráčom na ihrisku a patril k hlavným hrdinom večera.

Neubehli ešte ani štyri minúty, keď Čavra na ľavom krídle zapol svoje rýchle nohy a parádnym šprintom zaspomínal na chvíle z predchádzajúcej sezóny. Akciu, ktorú sám začal, napokon aj s trochou šťastia zakončil a dal rýchly vedúci gól belasých. Okamžite padol od radosti na kolená. „Urobil som to kvôli tomu, že mi padol obrovský kameň zo srdca. Mám za sebou zlé obdobie a už som sa potreboval chytiť. Niečo som naznačil v derby. Dnes som skóroval už po necelých štyroch minútach a tak som od radosti i úľavy jednoducho padol na trávnik,“ povedal Aleksandar Čavrič po zápase.

Čavrovi zápas očividne chutil, na ľavom krídle viackrát ľahučko prešprintoval obrancu Turňu a dokázal vybojovať aj na pohľad stratené lopty. Vyslúžil si za to potlesk tribún pri striedaní. „Ako som povedal, tvrdo makám na tom, aby som podával také výkony, ako v minulej sezóne. Myslím si, že moja forma sa postupne vracia. Nie je to ešte ideálne, ale určite lepšie než v úvode sezóny.“

Kľúčový bol výborný úvod

Belasým ako neraz v tejto sezóne vyšiel úvod zápasu. V štvrtom zo šiestich ligových duelov otvorili skóre už v prvej štvrťhodine. Tentoraz však naši futbalisti k prvému gólu pridali okamžite druhý a zvyšok zápasu bol už plne v ich réžii. „Je logické, že papierovo slabší súperi sem prídu brániť. V takýchto zápasoch je preto dôležité čím skôr otvoriť skóre a nalomiť protivníka. Dnes sme dali dva rýchle góly a potom sa už hralo oveľa ľahšie. Myslím si, že ako celý tím sa postupne zlepšujeme,“ vyhlásil 23-ročný ofenzívny univerzál.

Druhý gól padol z nacvičenej akcie

Aleksandar Čavrič zaznamenal svoj druhý a tretí gól v sezóne. Pri tom prvom ťažil z vlastnej krídelnej akcie a zmätkov v šestnástke hostí. „Prihrával som Dávidovi (Holmanovi, pozn. red.), no jeho strelu obranca zablokoval a lopta sa tak dostala ku mne. Už zostávalo ju len dobre trafiť k žrdi,“ opísal šťastný strelec svoj prvý gólový okamih. Pri tom druhom si v 52. minúte vymenil loptu s Chouchoumisom a krásne zavesil k žrdi. „S Diamantisom máme túto akciu nacvičenú z tréningov. Vždy, keď má Diamantis loptu na ľavom krídle, tak mi ju dáva dovnútra. Pekne mi prihral, vyšiel som si na stred a snažil som sa namieriť čo najpresnejšie k pravej žrdi. Podarilo sa,“ usmil sa autor troch gólov a troch asistencií v prebiehajúcej sezóne.

Proti Podbrezovej skóroval Aleksandar aj pred rokom, vtedy tiež otváral skóre duelu. Je Podbrezová jeho obľúbený súper? „Asi áno (smiech). Ešte radšej však hrám Trnave, nášmu najväčšiemu rivalovi. Skóroval tam v apríli i teraz v poslednom derby.“

Sledoval víkendové výsledky

Práve Trnavu belasí v tabuľke preskočili a reprezentačnú prestávku strávia na druhom mieste so ziskom štrnásť bodov. Len Slovan a Nitra ešte v lige neprehrali. „Úprimne poviem, že som sledoval víkendové zápasy a vedel som, že sa v tabuľke môžeme posunúť pred Trnavu. Nitra hrá ako nováčik výborne. My urobíme všetko pre to, aby sme čím skôr Nitru preskočili a dostali sa do čela tabuľky.“

Prestávka o tréningu i načerpaní nových síl

Neľutuje Čavrič, že pri jeho stúpajúcej forme predelí ligu na dva týždne reprezentačná prestávka? „Presne tak, trochu ma to mrzí, ale je to fakt. Počas reprezentačnej pauzy budeme tvrdo trénovať a zároveň bude aj trochu priestoru na oddych. Pôjdem pozrieť rodinu domov do Zrenjaninu a budem sa snažiť pripraviť na ďalšie ťažké duely,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.