Úvod Správy Niké liga Chce si zopakovať gól aj víťazstvo

Chce si zopakovať gól aj víťazstvo

A. Čavrič: Viem, že fanúšikovia neboli spokojní s mojimi výkonmi. Tvrdo pracujem na tom, aby som sa vrátil do minuloročnej formy.

Víťazstvo v derby výrazne zlepšilo atmosféru v našom mužstve. Belasí však vedia, že tri body z Trnavy budú mať váhu jedine vtedy, ak ich potvrdia v domácom prostredí. Súperom Slovana bude v nedeľu (výkop o 18.00 h) Podbrezová, ktorej sa v novej sezóne zatiaľ príliš nedarí.

Naši futbalisti tohto súpera v deviatich ligových zápasoch šesťkrát zdolali. V nedeľu chcú pridať siedme víťazstvo. „Potrebujeme vyhrávať domáce zápasy, ak chceme získať titul. Nedovolím si však povedať, že nás čaká jednoduchý duel. Myslím si, že kvalita súťaže oproti minulej sezóne vzrástla a zápasy sú náročnejšie. Očakávam, že Podbrezová bude najmä brániť. Dôležité bude dať čo najrýchlejšie gól, potom sa nám vždy hrá ľahšie a lepšie. V tomto zápase chceme zvíťaziť,“ povedal Aleksandar Čavrič pred nedeľňajším súbojom.

Gól z derby mu pomohol

„Čavra“ zažíva náročný úvod sezóny. V júni sa zúčastnil na majstrovstvách Európy do 21 rokov, kde sa ľahko zranil a vynechal značnú časť prípravy v klube. Po európskom šampionáte sa snažil doliečiť zranenie a zároveň dohnať fyzické resty oproti spoluhráčom. „V posledných zápasoch som nehral tak ako v minulej sezóne. Viem, že fanúšikovia neboli spokojní s mojimi výkonmi. K tejto situácii sa staviam čelom a tvrdo pracujem na tom, aby som sa čím skôr dostal do ideálnej formy. Nechcem sa vyhovárať, ale leto bolo pre mňa naozaj náročné. Prakticky som nemal letnú prípravu a trápilo ma zranenie. Stále nie som v stopercentnej forme, no verím, že už to bude z mojej strany len lepšie,“ povedal srbský útočník, ktorý v tejto sezóne odohral všetky ligové duely. Pripísal si v nich tri gólové asistencie a v Trnave aj prvý presný zásah, ktorého oslavu si očividne vychutnal. „Gól v derby mi psychicky veľmi pomohol. Úspech bol však zásluhou celého mužstva. Pred derby sme si v kabíne povedali, že niečo musíme zmeniť a hrať inak. Všetci sme do toho dali sto percent a víťazstvo bolo želanou odmenou. Verím, že v tom budeme pokračovať aj proti Podbrezovej.“

 

Príjemné spomienky na Podbrezovú

Na tohto súpera má Aleksandar Čavrič veľmi príjemné spomienky. V októbri 2016 sme Podbrezovú, ktorá v tom čase bola na druhom mieste tabuľky, zdolali s prehľadom 2:0. Čavra vtedy otváral skóre stretnutia, keď sa dostal k odrazenej lopte v šestnástke a z prvej prestrelil Kuciaka. „Veľmi dobre si pamätám na tento zápas (úsmev). Podbrezová mala najlepšiu obranu v lige, no my sme už v prvom polčase dvakrát skórovali. Pri góle som mal aj trochu šťastie, no to k futbalu patrí. Pokúsim sa skórovať opäť. Chcem hrať tak, ako v minulej sezóne a pomáhať mužstvu,“ uzavrel 23-ročný rodák z Vukovaru.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.