Úvod Správy Fortuna liga Reakcia ŠK Slovan na zápas v Trnave

Reakcia ŠK Slovan na zápas v Trnave

ŠK Slovan Bratislava odsudzuje správanie vymedzenej skupiny fanúšikov v sektore hostí počas zápasu v Trnave.

Slovanistov prišlo na derby povzbudiť približne 200 fanúšikov. Bohužiaľ, časť z nich pokazila dojem z vydareného zápasu, v ktorom sme Trnavu herne prevýšili a zaslúžene vyhrali 2:1. ŠK Slovan odsudzuje správanie tejto vymedzenej skupiny priaznivcov v sektore hostí, ktorá pred začiatkom zápasu nezmyselne zdemolovala toalety na novom modernom štadióne v Trnave. Táto skupina fanúšikov počas druhého polčasu odpálila niekoľko delobuchov, kvôli ktorým bol na určitý čas prerušený zápas. Toto správanie poškodilo meno ŠK Slovan a samozrejme aj väčšiu časť priaznivcov, ktorí fandili v sektore hostí a zdržali sa takéhoto primitívneho konania.

„Veľmi ma mrzí, že táto skupina fanúšikov v derby poškodila nielen meno ŠK Slovan, ale najmä pravých fanúšikov, ktorí tvorili v sektore hostí väčšinu a prišli s čistým úmyslom podporiť svoj klub. Hneď po zápase nám naši fanúšikovia posielali správy na sociálnych sieťach či e-maily, v ktorých sa hanbili za správanie tejto skupiny priaznivcov a žiadali, aby klub zaujal stanovisko. Pred zápasom som si samozrejme všimol transparent smerujúci k mojej osobe. Je to názor istej skupiny ľudí a ja ho rešpektujem, majú naň právo. Ale to, čím sa táto skupina priaznivcov v Trnave prezentovala, je absolútne neakceptovateľné a odsúdeniahodné. Je možné, že tieto prejavy boli vyvolané istou osobou, ktorá sa z diaľky počítača snaží ovplyvňovať skupinu priaznivcov. Zdemolovať WC a pochváliť sa s tým na sociálnej sieti nie je žiadne hrdinstvo, ale vrchol primitivizmu. Rovnako hádzanie delobuchov, ktoré nemajú nijaký vizuálny efekt, ako napríklad bengálske ohne, a nijako nedopomáhajú k vytvoreniu lepšej atmosféry. Naopak, môžu zraniť aktérov hry, čo by malo fatálne následky. V minulosti sme sa mnohokrát verejne zastali našich fanúšikov, keď sme cítili, že voči nim bola vykonaná krivda. Naposledy sa tak stalo po neadekvátnom zásahu usporiadateľskej služby v Dunajskej Strede. Vždy si budeme zastávať všetkých našich fanúšikov v prípadoch, keď budú kýmkoľvek poškodení. Vážim si každého fanúšika, aj kritického, no nestojíme o priaznivcov, ktorých úmyslom je poškodzovať meno klubu i futbal ako taký,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

ŠK Slovan Bratislava sa týmto ospravedlňuje Spartaku Trnava za spôsobené škody v sektore hostí a je pripravený znášať následky disciplinárneho konania. Zároveň ďakujeme všetkým ostatným priaznivcom, ktorí nám na tribúnach držali palce a tiež prispeli k cennému víťazstvu v derby. Viac o poďakovaní fanúšikom si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Matúš Ružinský pri zatiaľ najväčšom zápase kariéry podržal belasých.
Názory trénerov po zápase 4. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (2:2).
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:2

Neprehliadnite

Počas reprezentačnej pauzy sa do tréningového procesu zapojili traja dorastenci.
29 ročný rodák z Amsterdamu nám porozprával o celej doterajšej kariére, aj o tom, aký mal vzťah s Frankom de Boerom či s Marcom van Bastenom.
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 2:6.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.