Úvod Správy Niké liga PREVIEW: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava

PREVIEW: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava

Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Spartak Trnava.

Najslávnejšie slovenské derby napíše v nedeľu svoje 171. pokračovanie. Belasí vyzvú v druhom nadstavbovom kole Niké ligy na Tehelnom Spartak Trnava, nášho tradičného rivala. Úvodný výkop je o 17:30.

Vstupenky sú od 10 eur v predaji online na https://ticketmedia.sk/performance/1483/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-SPARTAK-TRNAVA

Pozvánku na zápas nájdete TU.

Informácie pre fanúšikov nájdete TU.

Derby je súbojom prvého s tretím, Slovan a Spartak delí 18 bodov. Naše mužstvo dominuje ako v počte strelených gólov (58), tak aj v najmenšom počte tých inkasovaných (16). Spartak je piaty najproduktívnejší s 34 presnými zásahmi a má druhú najpevnejšiu obranu, keď inkasoval 22-krát.

Po sobotňajších výsledkoch sú pred derby dané dve veci – belasí môžu opäť navýšiť aktuálne 16-bodový náskok na Žilinu, k Trnave sa naopak na dva body priblížila štvrtá Dunajská Streda.

Toto derby je špecifické z časového hľadiska, odohrá sa 15 dní od toho doteraz posledného, v ktorom sme pred vyše 11-tisícovou návštevou doma zvíťazili 2:0.

„Obe mužstvá môžu vychádzať z poznatkov zo vzájomných zápasov, zvlášť v tomto prípade, keď sa hrá opäť u nás doma. V niečom sme vďaka domácemu prostrediu favoritom. Radi by sme zopakovali hru, kontrolu nad zápasom i výsledok spred dvoch týždňov. Prípravy boli odlišné, my sme hrali pohárový duel, čiže sme pripravovali tím na dve stretnutia, Spartak mohol využiť týždeň len na derby. Musíme byť v strehu a možno ešte viac koncentrovaní. Chceme urobiť všetko pre to, aby sme posledný duel pred reprezentačnou pauzou zvládli,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Belasí sa v Niké lige môžu oprieť o jarnú stopercentnú formu, no pred derby sa musia rýchlo otriasť zo stredajšieho vypadnutia v Slovnaft Cupe.

„Najjednoduchšou odpoveďou na túto tému môže byť naša reakcia v derby. Nemyslím si, že problém je prehrať, ale musíme byť k sebe kritickí a priznať, že náš výkon nebol dobrý. V derby jednoducho potrebujeme lepšie výkony po individuálnej i kolektívnej stránke. Rovnako potrebujeme zlepšiť organizáciu hry, keď sme to v pohári nemali natoľko pod kontrolou,“ vyhlásil asistent trénera.

V derby nebude k dispozícii Gerson Rodrigues, ktorý si odpyká jednozápasový trest za vylúčenie s Podbrezovou. Keďže sme z pohára vypadli, musí si hráč trest ´odstáť´ v nasledujúcom ligovom zápase. Boris Kitka objasnil zdravotný stav kádra pred duelom s Trnavou. „Výpadok Gersona Rodriguesa nám komplikuje post stredného útočníka, kde hľadáme alternatívu, pretože aj David Strelec ešte zdravotne nie je pripravený. Máme dvoch hráčov na tento post, obaja nie sú k dispozícii, takže musíme hľadať iné, možno netypické riešenie. Verím, že prijmeme dobré rozhodnutie a vrchná formácia bude fungovať z pohľadu herných princípov aj individuálnych výkonov. Ani Vladimír Weiss ml. nie je ešte pripravený do zápasu, Cesar Blackman po tragédii v rodine taktiež nie je tento týždeň k dispozícii. Sme pripravení na alternatívy na pozície krajných hráčov. Vzhľadom na viacero výpadkov vezmeme opäť aj hráčov z juniorky na väčšiu možnosť striedaní.“

Derby býva o veľkej emócií, rivalite, prestíži. Realizačné tímy však musia myslieť v príprave aj na to, aby emócie nezatienili koncentráciu, a aby mužstvo zvládlo všetky aspekty, ktoré takýto zápas prináša.

„Derby je iné aj vďaka atmosfére a emócii z tribún. Dôležité je, do akej miery budeme odolní, úspešní v súbojoch, disciplinovaní, koncentrovaní. Naposledy sme víťazili v súbojoch a získavali sme lopty v strednej zóne, vďaka čomu sme rýchlo prechádzali hore. V neposlednom rade zaváži to, čo nám možno v stredu akoby chýbalo, a to túžba a vášeň, tento faktor je v derby veľmi dôležitý. Očakávame tuhý odpor, no kľúčové je, či budeme mať opäť navrch z pohľadu intenzity i súbojov ako v minulom derby,“ uzavrel Boris Kitka.

Aktuálna forma

Belasí sú na jar v Niké lige stopercentní, keď vyhrali všetkých päť duelov so skóre 13:1. V stredu nám však nevyšlo štvrťfinále Slovnaft Cupu s Podbrezovou, po prehre 1:3 sa naša cesta v domácom pohári skončila.

Spartak má na jar bilanciu dve víťazstvá a tri prehry. Pred týždňom doma zdolal Dunajskú Stredu hladko 3:0, keď po vlastnom góle Andzouanu skórovali ešte Adrian Zeljkovič a Michal Ďuriš. Trnavčania zvládli aj pohárové štvrťfinále v Michalovciach, kde vyhrali 2:0.

Vzájomné zápasy

Historická bilancia z derby je z nášho pohľadu nasledovná: 82 víťazstiev, 40 remíz a 48 prehier.

V prebiehajúcej sezóne sme v základnej časti vyhrali oba zápasy – 2:1 v Trnave po góloch Aleksandara Čavriča a Lucas Lovata, a doma 2:0, keď skórovali Vladimír Weiss ml. a Jaromír Zmrhal.

V ligových derby ťaháme šnúru 10 zápasov bez prehry, počas ktorej sme sedemkrát zvíťazili a trikrát remizovali, a dostali sme len dva góly.

Dôležité informácie

Zápas 2. kola nadstavby Niké ligy o titul 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava sa začína v nedeľu 17. marca o 17:30. Duel povedie rozhodcovská trojica Kišš – Poláček, Hrmo, k dispozícii bude aj systém VAR.

Vstupenky sú od 10 eur v predaji online na https://ticketmedia.sk/performance/1483/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-SPARTAK-TRNAVA

Pozvánku na zápas nájdete TU.

Informácie pre fanúšikov nájdete TU.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.