Úvod Správy Niké liga PREVIEW: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava

PREVIEW: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava

Belasí v piatok o 20:30 vyzvú Trnavu.

Najslávnejšie slovenské derby napíše v piatok večer svoje 168. pokračovanie. Belasí v siedmom nadstavbovom kole vyzvú Spartak Trnava. Úvodný výkop je v piatok o 20:30 na Tehelnom poli.

Vstupenky sú od 8 eur v predaji online na https://ticketmedia.sk/performance/1275/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-SPARTAK-TRNAVA

Informácie pre fanúšikov nájdete TU.

Pozvánku do fanzóny na námestí nájdete TU.

Piatkové derby sa ponesie v retro-štýle pri príležitosti tridsaťročného výročia samostatnej slovenskej ligy. Oba tímy nastúpia v retro-dresoch s odkazom na sezónu 1993/94.

Prvoradé však budú ligové body. Derby je súbojom druhého s tretím, Slovan a Spartak delí 14 bodov. Na lídra z DAC strácame jediný bod, Trnavčania majú pred štvrtou Banskou Bystricou šesťbodový náskok.

Belasí dali najviac gólov spomedzi všetkých tímov v lige (59) a inkasovali tretí najmenší počet gólov (28). Trnava je tretia najproduktívnejšia, keď sa strelecky presadila 48-krát. Spartak inkasoval 34-krát, spoločne so Skalicou má štvrtú najpevnejšiu obranu.

Derby sa odohrá dvakrát v rozmedzí štyroch dní. Po tom ligovom bude v pondelok nasledovať pohárové finále. „Podstatné bude tieto dva zápasy od seba trochu oddeliť. Piatok je pre nás veľmi dôležitý. Vieme, že ak chceme zmeniť naše postavenie v tabuľke, musíme vyhrať. Celá naša koncentrácia teda aktuálne smeruje k piatku,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Belasí by sa v prípade úspechu v derby mohli prinajmenšom do nedele dostať pred DAC, ktorý hrá na konci víkendu svoj duel v Podbrezovej. Trnava už nemôže skončiť lepšia než tretia, stále však nemá istou pohárovej Európy. Štvrtá Banská Bystrica sa na ňu pomaličky doťahuje a má s ňou aj lepšie vzájomné zápasy.

Naše mužstvo v rámci posledných piatich ligových kôl získalo 13 bodov z 15 možných, pričom posledné tri duely sme vyhrali. Spartak v rovnakom období získal tri body za remízy s nami, v Žiline i naposledy s Dunajskou Stredou (1:1).

„Vôbec by som nespomínal nejaké odkazy či psychologické hry. My si v žiadnom prípade nemôžeme dovoliť nejaký priemerný výkon spoliehajúc sa, že to niekto na seba vezme a rozhodne. Do konca sezóny zostáva mesiac a všetci urobíme maximum, aby sme boli úspešní. Aj teraz to bude prioritne o našom výkone a koncentrácii na náš zápas,“ pokračoval asistent trénera.

Belasým v Žiline pre trest za päť žltých kariet chýbal Lucas Lovat. Brazílsky obranca sa teda vracia späť do hry. „Máme tam nejaké dve-tri menšie zranenia, ale zatiaľ to vyzerá, že všetci hráči budú k dispozícii,“ skonštatoval Boris Kitka.

Tohtoročné derby priniesli dve bezgólové remízy v Trnave a vydarený domáci duel na Tehelnom poli. Na začiatku marca sme pred peknou návštevou (11 480 divákov) zvíťazili po výbornom prvom polčase 4:1. „V takýchto zápasoch môže svoju rolu zohrávať aj vstup, ako naposledy u nás doma. Opäť môžu rozhodovať aj detaily. Veríme, že mužstvo bude opäť cítiť podporu a kontakt z tribún, to nám môže veľmi pomôcť,“ uzavrel Boris Kitka.

Vzájomné zápasy

Historická bilancia z derby je z nášho pohľadu nasledovná: 79 víťazstiev, 40 remíz a 48 prehier.

V základnej časti sme v Trnave remizovali 0:0, doma sme začiatkom marca pred viac než 11-tisícovou návštevou zvíťazili 4:1. Už do polčasu sme viedli rozdielom triedy, keď skórovali Juraj Kucka, Aleksandar Čavrič i Malik Abubakari. Spartak síce po prestávke znížil, no Tigran Barseghjan z penalty uzavrel na konečných 4:1.

V nadstavbe sme v Trnave remizovali 0:0, keď vtedy derby neprinieslo ani na jednej strane vyloženú gólovú šancu.

Dôležité informácie

Zápas 7. kola nadstavby Fortuna ligy 2022/23 o titul ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava sa začína v piatok 28. apríla o 20:30 na Tehelnom poli. Duel povedie rozhodcovská trojica Gemzický – Vorel, Hrmo.

Vstupenky sú od 8 eur v predaji online na https://ticketmedia.sk/performance/1275/SK-SLOVAN-BRATISLAVA-vs-FC-SPARTAK-TRNAVA

Informácie pre fanúšikov nájdete TU.

Pozvánku do fanzóny na námestí nájdete TU.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.