Úvod Správy Mládež Belasá mládež na medzinárodných turnajoch

Belasá mládež na medzinárodných turnajoch

Súhrn vystúpení našich mládežníkov na letných turnajoch.

Naši mladí futbalisti po pandemickej odmlke opäť zažívajú medzinárodnú konfrontáciu. Počas uplynulého obdobia sa naši starší i mladší žiaci zúčastnili na zaujímavo obsadených turnajoch v Česku.

Slovan U14: Pekné umiestnenie na turnaji v Kroměříži

Naši starší žiaci v kategórii do 14 rokov (U14) sa predstavili na turnaji v Kroměříži. Belasí obsadili v celkovom účtovaní šieste miesto v konkurencii 24 tímov. Ako jediný slovenský zástupca postúpili do finálovej skupiny, ktorá hrala o prvú až ôsmu priečku.

„Po dobrých výkonoch v základnej skupine sme postúpili do nedeľnej finálovej skupiny medzi najlepších 8 tímov na turnaji. Tam sme hneď v prvom štvrťfinálovom zápase proti Českým Budějoviciam neuspeli a odohrali sme ešte dva duely o umiestnenie. Pre chalanov to bola dobrá skúsenosť, české tímy hrajú vždy agresívne a priamočiaro. Takéto zápasy na Slovensku nehráme často. Z pohľadu celkového umiestnenia vládne určitá spokojnosť. Herne sme v niektorých zápasoch ostali za očakávaniami. Na druhej strane za snahu a prezentáciu klubu si chalani zaslúžia pochvalu. Turnaj sme si všetci spoločne užili a dali bodku za sezónou,“ zhodnotil tréner belasej U14 Michal Polčic.

Slovan U13: Belasí strieborní v Ostrave

Naši mladší žiaci v kategórii do 13 rokov (U13) absolvovali turnaj Valachy Cup, ktorý organizovala Akadémia FC Baník Ostrava. Belasí postúpili do finálovej skupiny, kde síce najprv prehrali so Spartou Praha, no v poslednom zápase zdolali Slaviu Praha a získali strieborné medaily za druhé miesto.

„Po dlhšom výpadku, ktorý zapríčinila pandémia, sme tu mali možnosť zúčastniť sa na kvalitnom zahraničnom turnaji, ktorý organizovala Akadémia FC Baník Ostrava. Na turnaji sme odohrali celkovo 4 zápasy s ťažkými súpermi z Česka a Poľska. Práve takáto konfrontácia so zahraničnými družstvami nám nastavuje zrkadlo, kde zaostávame, a kde ešte musíme zapracovať na zlepšení. Celkovo sme obsadili krásne 2. miesto, za čo patrí chlapcom za ich predvedené výkony veľká pochvala. Verím, že takéto turnaje sa budú v budúcnosti organizovať častejšie,“ zhodnotil tréner belasej U13 Tomáš Fedák.

Výsledky Slovana U13 na turnaji Valachy Cup v Ostrave:

ŠK Slovan Bratislava - FC Baník Ostrava 1:1 (3:2 po penaltách)

Slovan U12: Cenné poznatky na turnaji v Ostrave

V akcii boli aj naši mladší žiaci do 12 rokov (U12), ktorí taktiež cestovali do Ostravy, kde sa predstavili na turnaji Baník Cup. Belasí absolvovali naozaj zaujímavé súboje so súpermi z Česka, Poľska, Ukrajny či Rumunska. V konečnom účtovaní obsadili pätnástu priečku v silnej konkurencii 24 tímov.

„Na výborne obsadenom turnaji v Ostrave sme si zmerali sily s rôznymi kvalitnými družstvami. Po prvom hracom dni, kedy sme neprehrali zápas, sme druhý deň začali prehrou v osemfinále. Po vypadnutí z osemfinále sme sa už nedokázali správne naštartovať a obsadili sme 15. miesto. Sklamala nás efektivita v zakončení. Verím, že chalani si cez pauzu oddýchnu a prídu so správnou motiváciou do nasledujúcej sezóny,“ povedal tréner belasej U12 Adrián Lysák.