Úvod Správy Mládež Starší žiaci bronzoví na kvalitne obsadenom turnaji v Brne

Starší žiaci bronzoví na kvalitne obsadenom turnaji v Brne

Belasí zažili prvú medzinárodnú konfrontáciu po pandémii.

Naši starší žiaci sa v piatok 3. júna predstavili na 16. ročníku turnaja O pohár primátorky mesta Brno. Pre tieto vekové kategórie (U15 a U14) to bola prvá medzinárodná konfrontácia po pandémii.

Na turnaji sa predstavili naše výbery v kategóriách U15 a U14. Belasá U15 si zmerala sily s domácou Zbrojovkou Brno, Spartou Praha, Honvédom Budapešť a Karpaty Ľvov. Zverenci Attilu Illésa získali v silnej konkurencii štyri body za víťazstvo 3:1 nad Brnom a remízu 0:0 s Ľvovom. Vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu tak belasí skončili na konečnom treťom mieste práve pred Brnom, ktoré nazbieralo rovnaký počet bodov. Ešte lepšiemu umiestneniu zabránila prehra 0:3 s Honvédom, belasých mohol mrzieť aj zápas so Spartou, ktorej ako suverénnemu víťazovi turnaja podľahli najtesnejším rozdielom 0:1.

Naša U14 odohrala stretnutia so Zbrojovkou Brno, Spartou Praha, Honvédom Budapešť a výberom Regionálnej futbalovej akadémie kraja Vysočina. Zverenci Michala Polčica zaknihovali cenné víťazstvo 1:0 nad domácou Zbrojovkou, v ďalších dueloch žiaľ už nebodovali. So ziskom troch bodov obsadili konečné piate miesto, no odniesli si nesmierne cenné skúsenosti.

„Po pandémii to bola naša prvá medzinárodná konfrontácia. Na turnaji sme sa porovnávali s dobrými mužstvami ako Zbrojovka Brno, Sparta Praha, Honvéd Budapešť, Karpaty Ľvov či výber Jihlavy. Zápasy mali veľkú kvalitu, naši hráči podali slušné výkony. Samozrejme, bolo cítiť, že dlhší čas nezažili medzinárodnú konfrontáciu. Len takéto zápasy nám ukážu, kde sa nachádzame a v čom sa musíme zlepšovať,“ skonštatoval Attila Illés, tréner belasej U15.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
ŠK Slovan Bratislava B – MŠK Púchov 1:4.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.

Neprehliadnite

Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.