Úvod Správy Mládež Starší žiaci bronzoví na kvalitne obsadenom turnaji v Brne

Starší žiaci bronzoví na kvalitne obsadenom turnaji v Brne

Belasí zažili prvú medzinárodnú konfrontáciu po pandémii.

Naši starší žiaci sa v piatok 3. júna predstavili na 16. ročníku turnaja O pohár primátorky mesta Brno. Pre tieto vekové kategórie (U15 a U14) to bola prvá medzinárodná konfrontácia po pandémii.

Na turnaji sa predstavili naše výbery v kategóriách U15 a U14. Belasá U15 si zmerala sily s domácou Zbrojovkou Brno, Spartou Praha, Honvédom Budapešť a Karpaty Ľvov. Zverenci Attilu Illésa získali v silnej konkurencii štyri body za víťazstvo 3:1 nad Brnom a remízu 0:0 s Ľvovom. Vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu tak belasí skončili na konečnom treťom mieste práve pred Brnom, ktoré nazbieralo rovnaký počet bodov. Ešte lepšiemu umiestneniu zabránila prehra 0:3 s Honvédom, belasých mohol mrzieť aj zápas so Spartou, ktorej ako suverénnemu víťazovi turnaja podľahli najtesnejším rozdielom 0:1.

Naša U14 odohrala stretnutia so Zbrojovkou Brno, Spartou Praha, Honvédom Budapešť a výberom Regionálnej futbalovej akadémie kraja Vysočina. Zverenci Michala Polčica zaknihovali cenné víťazstvo 1:0 nad domácou Zbrojovkou, v ďalších dueloch žiaľ už nebodovali. So ziskom troch bodov obsadili konečné piate miesto, no odniesli si nesmierne cenné skúsenosti.

„Po pandémii to bola naša prvá medzinárodná konfrontácia. Na turnaji sme sa porovnávali s dobrými mužstvami ako Zbrojovka Brno, Sparta Praha, Honvéd Budapešť, Karpaty Ľvov či výber Jihlavy. Zápasy mali veľkú kvalitu, naši hráči podali slušné výkony. Samozrejme, bolo cítiť, že dlhší čas nezažili medzinárodnú konfrontáciu. Len takéto zápasy nám ukážu, kde sa nachádzame a v čom sa musíme zlepšovať,“ skonštatoval Attila Illés, tréner belasej U15.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovinský útočník sa sťahuje na východ republiky.
Belasé srdce o.z. poslalo darčeky ku Dňu detí do Detského kardiocentra NÚSCH a.s. pre malých pacientov, ktorým sme sa snažili aspoň trošku spríjemniť pobyt v nemocnici.
SK Beveren si uplatnil opciu na prestup.

Neprehliadnite

Zapojením do dražby podporíte dobrú vec.
Zabezpečená obrana je veľakrát to, čo rozhoduje o úspechu alebo neúspechu v dôležitých zápasoch.
Zažite aj v novej sezóne neopakovateľné chvíle a zážitky na našom Tehelnom poli s novou permanentkou na sezónu 2023/2024. Predaj permanentiek spúšťame v pondelok 12. júna.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.