Úvod Správy Mládež Belasá omladina odohrala svoje zápasy na Tehelnom poli

Belasá omladina odohrala svoje zápasy na Tehelnom poli

V sobotu budú mať podobnú možnosť mladší žiaci a prípravky, v nedeľu ženy.

Ako sme avizovali, počas posledného májového týždňa patrí Tehelné pole belasej mládeže v rámci podujatia Mladí slovanisti na Tehelku.

Program mládežníckych aktivít na našom domovskom stánku odštartovali v utorok zápasy starších žiakov (kategórie U15 a U14) s Dunajskou Stredou. Naši mladíci zažili rovnaký nástup na ihrisko, aký poznáte zo stretnutí A-mužstva. Nechýbala klubová hymna či predstavenie zostáv. Pred zápasom sa naši žiaci pripravovali v šatni a priestoroch, ktoré využíva náš prvý tím.

Belasá U15 zvíťazila nad Dunajskou Stredou na Tehelnom poli vysoko 7:0. „Pre chalanov ako i pre celý realizačný tím bolo obrovskou motiváciou a cťou hrať na Tehelnom poli. Hráči mali ešte väčšiu chuť podať dobré výkony. Odhodlanie preniesli na ihrisko. V útočnej fáze sme si vypracovali množstvo šancí, ktoré sme pretavili do siedmich gólov. Zároveň sme boli dôrazní a kompaktní v obrannej fáze. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tom, aby sme mohli hrať na Tehelnom poli, a taktiež ďakujem chalanom za predvedené výkony,“ skonštatoval tréner belasej U15 Attila Illés.

Veľký zážitok mali aj hráči z vekovej kategórie U14. Zápas im výsledkovo nevyšiel podľa predstáv, no pevne veríme, že mladí slovanisti si odniesli pozitívny zážitok aspoň z možnosti zahrať si na Tehelnom poli.

„Zápas na Tehelnom poli predstavoval pre chlapcov veľkú motiváciu. Mali možnosť pohybovať sa v priestoroch A-tímu, prezliecť sa v ich šatni či vidieť posilňovňu. Hrať na našom domovskom stánku, ktorý je jedinečný, to sa nestáva každý deň. Naši hráči si to zaslúžia a veríme, že im to dodá energiu do ďalšieho napredovania v našom klube,“ vyhlásil tréner belasej U14 Michal Polčic, ktorý zhodnotil aj samotný zápas, ktorý sa žiaľ skončil nepriaznivo 0:4.

„Zápas sa nám hodnotí ťažko. Od začiatku sme súperovi nestíhali. Chýbala nám potrebná energia, ktorá nás zdobila v predchádzajúcich dueloch. Smerom dopredu sme boli malo kreatívni, ale hlavne nám chýbal pohyb a rýchlejšia práca s loptou. Aj keď na začiatku druhého polčasu prišlo zlepšenie hry, z čoho pramenili šance, na súpera to žiaľ nestačilo. Sme smutní, pretože sme zápas na Tehelnom poli chceli vyhrať, ale hlavne sa herne ináč prezentovať. Ďakujeme klubu za tuto možnosť, dúfam že si to v budúcnosti budeme môcť zopakovať.“

V sobotu sa na Tehelnom poli predstavia naši mladší žiaci, ktorí si zahrajú s Dunajskou Stredu, a taktiež prípravky, ktoré si zmerajú sily s Petržalkou. V nedeľu naše ženské družstvo vyzve na Tehelnom poli Žilinu. Kompletný program nájdete TU.

Srdečne vás pozývame. 

 

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

9. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 7:0 (3:0) – Kodhaj 2, Holocsy, Lengyel, Polakovič, Canolli, Kireth

Zostava Slovana: Dáv. Balog (41. Malovec) – Polakovič, Lengyel, Bachna, Švec, Kuchar (52. Dom. Balog), Holocsy (41. Veľký), Kodhaj (52. Kireth), Németh (41. Kotúček), Rúsek (52. Lembak), Horváth (52. Canolli)

 

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

9. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 0:4 (0:3)

Zostava Slovana: Gramblička (48. Chudý) – Richter (48. Šimlovič), Botka, Barnáš, Féder (36. Toplanský), Rajčan, Jenčuš (62. Somoláni), Mateáš, Lukáček (36. Hajko), Novák (48. Jakubec), Treplan (36. Halla)

Zdroj foto: Timotej Šteffek

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.