Úvod Správy Juniori Dobre rozohraný zápas stratili v priebehu troch minút

Dobre rozohraný zápas stratili v priebehu troch minút

ŠK Slovan Bratislava U21 – FK Železiarne Podbrezová 1:2.

Belasá U21 v záverečnom kole II. ligy 2021/22 podľahla Podbrezovej 1:2. Belasí nad už istým víťazom a postupujúcim do Fortuna ligy viedli 1:0, no sľubne rozohraný duel stratili v priebehu troch minút.

Za belasých opäť nastúpili navrátilci po zraneniach, v základnej zostave bol prvýkrát po zranení Richard Križan. Podbrezová mala síce loptu častejšie na kopačkách, no belasí dobre vykrývali nebezpečné priestory a snažili sa vyrážať do brejkov. Po peknej akcii pohrozili v 23. minúte, Hornyák mieril tesne nad. Podbrezová mala vyloženú šancu v závere prvého dejstva po snahe Galčíka, lopta preletela tesne nad brvnom. V nadstavenom čase prvého dejstva sa slovanisti ujali vedenia. Medveděv z pravej strany pekne nacentroval popred bránu a Nikitin bol pripravený na zadnej žrdi – 1:0.

Nádejný výsledok žiaľ dlho nevydržal. Belasí v rozmedzí 53. – 56. minúty stratili sľubne rozohraný zápas. Najprv zblízka vyrovnal Pavúk a potom z penalty Kuzma poslal Podbrezovú do vedenia. Vladimír Gála sa snažil oživiť hru striedaniami, belasí sa začali viac vysúvať dopredu, no proti skúsenému mužstvu už s nepriaznivým výsledkom nič neurobili.

Slovan U21 tak v II. lige 2021/22 obsadil zostupovú 14. priečku so ziskom 26 bodov. Podľa tabuľkového umiestnenia by belasí mali budúci rok účinkovať v novo-vytvorenej III. lige západ, no uvidíme, čo ešte prinesú najbližšie týždne v súvislosti s licenciami a podobne...

Vladimír Gála, tréner Slovana U21: „V prvom rade gratulujem Podbrezovej k zaslúženému postupu. Aj dnes bola Podbrezová silná na lopte, no dobrou organizáciou sme to ustáli a dali sme im gól do šatne, čo nás povzbudilo. Nechcem povedať, že sme úvodných 10 minút po prestávke zaspali, pretože sme tú fázu jednoducho nezvládli. Neustrážili sme si situáciu pri góle na 1:1 a po naivnom faule sme inkasovali z penalty. Potom sa už zápas veľmi ťažko otáčal. Bolo to akési odzrkadlenie celej sezóny, keď chalanom nemôžem nič vyčítať. Dobre pracovali, no skúsenosti nikde nekúpite, a tie nám viackrát práve v takýchto zápasoch či okamihoch chýbali.

Jar sme mali oveľa lepšiu než jeseň, posunuli sme sa čo sa týka systémových vecí, organizácie hry. Čaká nás však ešte veľmi veľa práce, predovšetkým v defenzíve, dostávali sme veľa gólov aj po štandardných situáciách. Musíme zlepšiť detaily, aby sme boli vyrovnaným protivníkom aj pre silnejšie mužstvá.

Uvidíme, čo sa udeje, momentálne sme vypadávajúci. Sú tu mladí hráči, aj tretia liga by po spojení mohla byť pre nich dobrou súťažou, no uvidíme. Jarné výkony ukázali zmysel nášho snaženia, niektoré sme odohrali veľmi dobre. Verím, že v tejto práci s mladými hráčmi budeme ďalej napredovať."

ŠK Slovan Bratislava U21 – FK Železiarne Podbrezová 1:2 (1:0)

Góly: 45. Nikitin – 53. Pavúk, 56. Kuzma (z 11 m)

Žlté karty: 34. Bakaľa, 58. Ďatko, 73. Paraj (všetci Podbrezová)

Rozhodovali: Mano – Štrbo, Halíček

Návšteva: 82 divákov

Slovan U21: Ružinský – Medveděv (79. Radulovič – Veličkovič), Križan, Laczkó (88. Mičák), Vojtko – Hornyák, Habodasz (79. Kušnír) – Jackuliak (63. Rosenberger), Schlossár, Nikitin – Čerepkai (88. Haramia)

Podbrezová: Rehák – Pavúk (66. Breznaník), Grendel (66. Barbora, 90. Oravec), Špyrka (41. Kukoľ), Ďatko, Paraj, Kováčik, Godál, Bakaľa, Kuzma, Galčík