Úvod Správy Juniori Belasá U21 len o gól zaostala za áčkom

Belasá U21 len o gól zaostala za áčkom

ŠK Slovan Bratislava U21 – FK Poprad 5:1.

Belasá U21 v 20. kole II. ligy zvíťazila nad Popradom vysoko 5:1. Naši mladíci tak potvrdili gólovo bohatý belasý deň, keď strelili len o gól menej než áčko v Trenčíne. Pre našu U21 sú to mimoriadne cenné body v boji o udržaní v druhej lige.

Keďže A-tím i U21 hrali opäť v rovnaký deň, nastúpili proti Popradu len mladí hráči, ktorým sa venuje realizačný tím pod vedením Vladimíra Gálu. Slovanisti mali skvelý vstup do stretnutia, keď už po troch minútach premenil útočník Adam Matoš pokutový kop. Poprad však ešte v prvom polčase odpovedal, keď Maliňák prekonal Rybára.

Druhý polčas mimoriadne dôležitého duelu dvoch tímov zospodu tabuľky však už patril výhradne belasej U21. Už v 47. minúte prinavrátil belasým vedenie Martin Hubert. Definitívny zlom prišiel v 66. minúte, keď Matej Rosenberger nadviazal na minulotýždňový gól proti Žiline, a zvýšil už na 3:1. V záverečnej štvrťhodine ešte dnes dvojgólový Martin Hubert a Tobias Čongrády upravili na konečných 5:1.

Pre belasú U21 je to najvýraznejšie víťazstvo v ročníku. V tabuľke je naďalej na 14. mieste, avšak už so ziskom 12 bodov, pričom strata na duo Dubnica nad Váhom – Bardejov je aktuálne sedembodová. Najbližšie sa slovanisti predstavia na ihrisku Liptovského Mikuláša, zápas je naplánovaný na sobotu 20. marca o 14:30.

Deväť z dvanástich bodov získali belasí v jarnej časti. Po prehrách s Podbrezovou a žilinskou rezervou sa opäť mohli radovať z víťazstva. „Mali sme svoj zámer, s ktorým sme do zápasu vstupovali. Vyšším napádaním sme chceli získavať lopty a následne sa rýchlou prechodovou fázou presadiť v obrane súpera. Od úvodu sa nám to darilo, pramenil z toho pokutový kop po faule na Riga. Aj po góle sme boli aktívni a snažili sme sa o veľmi rýchly prechod dopredu, žiaľ, niekedy aj na úkor kvality. Vytvárali sme si šance, ktoré sme však nepremenili. Hra mala v tej fáze slušné tempo. Súper využil našu jedinú slabšiu chvíľku a dokázal vyrovnať, čo narušilo našu koncentráciu. Aj vstup do druhého polčasu sme mali výborný, keď sa Hubert presadil po kolmici medzi obrancov. Od tohto momentu sme mali zápas pod kontrolou, po dobrom napádaní a výbornej prihrávke Matoša pridal Rosenberger do odkrytej brány tretí gól. Potom už súper viac-menej rezignoval, my sme naopak predviedli množstvo výborných akcií a dali sme ešte dva góly. Dnes sme dosiahli veľmi cenné víťazstvo po dobrom kolektívnom výkone. Verím, že nás to v našom úsilí posunie dopredu a bude nás to motivovať smerom k ďalším víťazstvám,“ zhodnotil tréner belasej U21 Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava U21 – FK Poprad 5:1 (1:1)

Góly: 3. Matoš (z 11 m), 47. a 76. Hubert, 66. Rosenberger, 82. Čongrády – 35. Dom. Maliňák

Žlté karty: 72. Habodasz – 2. Živčák, 7. Rokyta, 25. Nagy, 90. Rumanský

Rozhodovali: Holas – Hrenák, Sluk

Slovan U21: Rybár – Mičák (67. Čech), Lacko, Molčan, Valentín – Habodasz, Schlossár (67. Čongrády) – Hubert (83. Jackuliak), Rigo, Rosenberger (83. Sopóci) – Matoš (88. Lieskovský)

Poprad: Pohoryliak – Kočik, Živčák, Kuc, Rokyta (46. Dáv. Maliňák), Nagy (67. Šarišský), Dom. Maliňák, Jurčišin, Zummer (67. St. Hillaire), Bača (67. Rumanský), Legnani (80. Siska)

David Strelec nielen o zápase v Dunajskej Strede.
Vstupenky budú v predaji výhradne online.