Úvod Správy Juniori Juniorka dlho siahala po víťazstve, no nemá ani bod

Juniorka dlho siahala po víťazstve, no nemá ani bod

Juniori Slovana Bratislava podľahli Bardejovu 1:2.

Naši juniori v 10. kole II. ligy privítali Bardejov a proti súperovi z východu Slovenska si trúfali prelomiť nepriaznivú sériu a konečne naplno zabodovať. Belasí dlho viedli 1:0, napokon odchádzali z ihriska sklamaní po prehre 1:2.

Naši mladíci sa už v desiatej minúte ujali vedenia. David Strelec pekne prešiel stredom ihriska a prihral naľavo Samuelovi Lavrinčíkovi, ktorý zblízka nezaváhal a obstrelil brankára – 1:0. Bardejov sa pochopiteľne snažil odpovedať, mal niekoľko zaujímavých situácií, no Ružinský bol pozorný. Ešte v prvom polčase mohlo byť vedenie juniorky výraznejšie, David Strelec však po samostatnom úniku namieril do vybiehajúceho brankára Čikoša-Pavlička.

Hneď v úvode druhého dejstva mal veľkú príležitosť striedajúci Adam Matoš, zvnútra šestnástky však trafil len do brankára. Bardejov naďalej hrozil belasej obrane, tá však dlho odolávala. Zlom nastal v 73. minúte. Najprv belasí získali loptu v strede poľa a Matoš už bol zoči-voči Čikošovi-Pavličkovi, ktorý však zmaril jeho prízemnú strelu. Prakticky hneď z brejku striedajúci Lukáč trafil povedľa Ružinského a potvrdil pravidlo „nedáš-dostaneš,“ keď vyrovnal na 1:1. Vzápätí mohli belasí opäť viesť, Rigo pekne vystrelil spoza šestnástky, no Čikoš-Pavličko vytlačil loptu na roh. V 78. minúte mal opäť Lukáč príliš veľa priestoru v šestnástke a poslal Bardejov do vedenia. Slovanisti sa v závere snažili aspoň o vyrovnanie, no ani veľká snaha im nepriniesla odmenu a tak zo sľubne rozbehnutého zápasu odišli s prázdnymi rukami.

Naši juniori tak naďalej čakajú na prvý bod v sezóne, sú na 16. mieste II. ligy so skóre 3:22. Najbližšie pocestuje juniorka do Šamorína, kde sa bude hrať v nedeľu 4. októbra o 10:30.

„Chceli sme už konečne získať body. Zápas sme mali dobre rozbehnutý a mali sme veľkú príležitosť zvýšiť na 2:0. Potom by sme to už snáď dohrali, no šancu sme nepremenili a namiesto toho súper dvomi gólmi strhol víťazstvo na svoju stranu. Veľmi nás to mrzí. Nevieme sa chytiť, osem prehier po sebe je zlých aj na psychiku hráčov. Sú to mladí hráči, ktorí získavajú skúsenosti, druhá liga pre nich predstavuje ťažkú súťaž. Potrebujeme to niekde zlomiť a získať body,“ povedal tréner juniorky Stanislav Moravec.

ŠK Slovan Bratislava juniori – Partizán Bardejov BŠK 1:2 (1:0)

Góly: 10. Lavrinčík – 74. a 78. Lukáč

Žlté karty: 68. Majling – 85. Mikolaj, 90. Švec

Rozhodovali: Holas – Hrenák, Tůma

Návšteva: 120 divákov

Slovan juniori: Ružinský – Valentín, Laczkó, Apau, Majling (69. Baláž) – Habodasz (83. Giesser) – Jackuliak (79. Sopóci), Lavrinčík, Rigo, Haramia (46. Lieskovský) – Strelec (46. Matoš)

Bardejov: Čikoš-Pavličko – Keresteš, Tatar (67. Lukáč), Švec, Brigant (89. Romulo), Horváth, Jarzebak, Dzurík, Mikolaj, Stachura (67. Selimi), Serečin (46. Maťaš)