Úvod Správy Ženy Víťazstvo v silnej belasej konkurencii

Víťazstvo v silnej belasej konkurencii

Tamara Morávková ovládla „belasé finále“ o najkrajší gól v mládežníckych reprezentáciách.

Obdobie bez futbalu si mohli slovenskí futbaloví priaznivci spestriť aj výberom najkrajšieho gólu v mládežníckych reprezentáciách. Vo finálovej trojici najkrajších presných zásahov mal Slovan Bratislava výhradné zastúpenie – o hlasy fanúšikov sa uchádzali Nino Marcelli (reprezentácia SR U15), Filip Lichý (reprezentácia SR U19) a Tamara Morávková (SR WU17).

Víťazkou sa stala Tamara Morávková, ktorá získala 55 % všetkých hlasov. Tamara zvíťazila vďaka peknému presnému zásahu v kvalifikačnom stretnutí Slovensko WU17 – Fínsko WU17, keď spoza šestnástky oblúčikom trafila krásne do ľavého horného rohu. Slovenky napokon v tomto stretnutí triumfovali 5:1.

Sedemnásťročná hráčka Slovana tak „zdolala“ ďalších členov našej Akadémie Filipa Lichého a Nina Marcelliho. „Výhra ma veľmi potešila, bola som šťastná a úprimne aj prekvapená, že sa mi to podarilo aj v konkurencii dvoch chlapcov. Samozrejme ďakujem všetkým, ktorí za mňa hlasovali,“ povedala Tamara Morávková. Jej gól do siete Fínok môžeme naozaj zaradiť medzi výstavné. Predviedla dobrý prehľad v hre, keď si všimla, že brankárka súpera stála vyššie pred čiarou a taktiež kopaciu techniku, milimetrovo presne namierila do ľavej šibenice. „Videla som, že brankára stojí vyššie a verila som si, že to môžem takto trafiť. Vystrelila som a vyšlo mi to presne tak ako som chcela. Takéto góly padajú v zápasoch či na tréningu málokedy, o to viac si tento konkrétny cením.“

Tamara Morávková je ďalšou mladou futbalistkou, ktorá rozvíja svoj potenciál v najúspešnejšom slovenskom klube. Pravidelne nastupuje v ženskom tíme, kde v prebiehajúcej sezóne zaznamenala 7 ligových gólov. Je štvrtou najlepšou strelkyňou súťaže. „Hrať ženskú ligu je skvelé, tieto zápasy mi dajú veľa po hernej či fyzickej stránke. Ženská liga je oveľa rýchlejšia a tvrdšia než juniorské súťaže. Je pre mňa cťou mať po boku spoluhráčky, ktoré pôsobia v ženskej reprezentácii,“ vyhlásila 17-ročná futbalistka. Na akom poste hráva a čo jej ambície? „Hrávam na pravom krídle. Patrím medzi rýchlostné typy a dovolím si povedať, že som celkom technicky vyspelá. Ako každá hráčka, aj ja rada strieľam góly, ale vo veľkej obľube mám aj súboje 1 na 1. V budúcnosti by som sa rada futbalom živila a presadila sa v ženskej reprezentácii,“ uzavrela Tamara Morávková.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie Jána Kozáka ml. po tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra (2:1).
Belasí v tréningovom zápase zdolali Nitru 2:1.
Sledujte priamy prenos z tréningového zápasu s Nitrou.

Neprehliadnite

Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.