Úvod Správy Ženy Rada strieľa góly a pripravuje šance pre spoluhráčky

Rada strieľa góly a pripravuje šance pre spoluhráčky

Victoria Kaláberová zažiarila na medzinárodnom turnaji v Turecku.

Jedným z posledných medzinárodných futbalových turnajov, ktoré sa stihli odohrať pred prerušením športového diania v súvislosti s pandémiou koronavírusu, bol „Mediterranean Pearl“ v tureckej Alanyi. Na turnaji súperili reprezentačné výbery žien do 19 rokov. Slovan Bratislava mal trojnásobné zastúpenie – v slovenskej nominácii boli stredopoliarky Victoria Kaláberová, Timea Feketevíziová a Kristína Kollárová.

Slovenky v základnej skupine zdolali Bielorusko 3:1, keď sa o jeden z presných zásahov postarala Victoria Kaláberová. Po remíze 2:2 so Severným Írskom postúpili do finále, kde sa stretli s Maďarkami.

Finále bolo vskutku dramatické. Mladé Slovenky totiž viedli po peknej hlavičke slovanistky Kristíny Kollárovej, no Maďarky dvomi gólmi otočili skóre vo svoj prospech a už sa takmer dotýkali cennej trofeje. V predposlednej minúte však prišla prvá veľká chvíľa Victorie Kaláberovej, ktorá šikovnou strelou vyrovnala na 2:2. „Myslím si, že v tomto okamihu sa finálový zápas zlomil. Vyrovnávajúci gól z predposlednej minúty dodal každej jednej z nás ohromnú silu a do predĺženia sme vstúpili s veľkým odhodlaním. V predĺžení sme síce nemali koho striedať a mali sme veľa zranených hráčok, no všetky sme si siahli na dno síl a strhli sme víťazstvo na našu stranu,“ hovorí Victoria Kaláberová, ktorá v predĺžení prudkou krížnou strelou nedala maďarskej brankárke šancu a rozhodla o tom, že Slovenky triumfovali vo finále 3:2 a vyhrali celý turnaj.

Osemnásťročná hráčka Slovana bola s dvomi gólmi hrdinkou finálového súboja. „Teším sa, že som v dôležitom finálovom zápase dala dva góly, ktoré nám ako tímu veľmi pomohli. Bola to obrovská eufória a radosť, keď rozhodkyňa odpískala koniec duelu. Všetky dievčatá sa na mňa od radosti vrhli, veľmi sme sa tešili, že sme získali túto trofej,“ hovorí Victoria. Nesmieme zabudnúť ani na slovanistky Kristínu Kollárovú (tá vo finále strelila prvý gól) a Timeu Feketevíziovú, ktoré na turnaji tiež úspešne reprezentovali Slovensko.

Victoria Kaláberová vekovo spadá ešte do dorasteneckej kategórie, no dlhodobo nastupuje v ženskom tíme Slovana a v prebiehajúcej sezóne má v lige na konte sedem presných zásahov. V belasom si zahrala aj v ženskej Lige majstrov. „Som odchovankyňa Slovana, v tomto klube som futbalovo vyrastala. Slovan mi pomohol v celom futbalovom živote. Dovolím si povedať, že čo sa týka ženského futbalu, tak tréningy v Slovane sú v rámci Slovenska na najvyššej úrovni,“ vyhlásila naša ofenzívna hráčka. „Najlepšie sa mi hrá v strede zálohy, kde mám prevažne ofenzívne úlohy. Baví ma nielen dávať góly, ale aj pripravovať šance pre spoluhráčky,“ usmieva sa Victoria.

Keďže slovenská reprezentácia do 19 rokov pricestovala nedávno z Turecka, aj Victoria Kaláberová je po návrate zo zahraničia v povinnej karanténe a ako futbalistka sa snaží ísť príkladom aj ostatným. „Samozrejme, som doma v povinnej 14-dňovej karanténe. Veľmi ma mrzí, čo sa na Slovensku i vo svete deje, no musíme byť zodpovední a verím, že to spoločne zvládneme. Snažím sa doma cvičiť podľa plánu, ktorý nám pripravili tréneri z klubu a aspoň takto na sebe pracujem,“ uzavrela 18-ročná Bratislavčanka.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.