Úvod Správy Mládež Dve víťazstvá a jeden skvelý návrat do zápasu

Dve víťazstvá a jeden skvelý návrat do zápasu

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii už aj naši mladší dorastenci, pričom všetky naše výbery si zmerali sily s Nitrou. Mladí slovanisti dosiahli dve víťazstvá a jednu remízu po skvelom návrate do stretnutia.

Starší dorast po remíze 0:0 s Podbrezovou potreboval naplno bodovať, aby si udržal kontakt s čelom tabuľky. V Nitre sa však nikdy nehrá ľahko, a belasí si museli tri body tvrdo vybojovať. Zaujímavý zápas priniesol viacero šancí na oboch stranách. Kým všetky nitrianske zmaril pozorný brankár Adam Hrdina, belasí sa presadili v samom závere prvého dejstva, keď Gabriel Hornyák nasledoval odrazenú loptu, zaskočil obrancov a krížnou strelou prekonal brankára.

„Pre nás to bol dôležitý zápas z pohľadu vývoja súťaže i psychického rozpoloženia, pretože sme v troch zápasoch po sebe nedali gól. Boli sme trpezliví a verili sme, že šance si vytvoríme, čo sa aj potvrdilo. Súper nás trochu prekvapil rozostavením, chvíľu nám trvalo, kým sme si na to v defenzíve zvykli. Postupom času sme sa dostali do hry a naša aktivita vyvrcholila presným zásahom v závere prvého polčasu. Po prestávke sme chceli byť naďalej aktívni, zmenili sme rozostavenie s cieľom získať prevahu v strede poľa, čo sa nám aj podarilo. Súper sa snažil o vyrovnanie, my sme však dobre bránili a z brejkov sme mohli pridať druhý, poisťujúci gól. Pre nás je toto víťazstvo veľmi cenné a verím, že bude zlomovým momentom smerom do ďalších zápasov,“ povedal tréner staršieho dorastu Vladimír Gála. Belasí sú v tabuľke tretí s jednobodovou stratou na druhú Dunajskú Stredu a šesťbodovým mankom na Žilinu.

Mladší dorastenci do 17 rokov (U17) výborne vstúpili do jarnej časti ročníka. Belasí doma privítal Nitru a v závere prvého dejstva sa ujali vedenia, keď Lukáš Sečanský spoza šestnástky krásne trafil k ľavej žrdi. Nitrania síce takmer okamžite vyrovnali, no posledné slovo mali naši mladíci. Víťazný gól strelil Timotej Murcko, keď zvnútra šestnástky strelou po zemi prekonal brankára. Zverenci Michala Suchomela sú v tabuľke na piatom mieste so ziskom 35 bodov a skóre 37:21.

Belasá U16 ukázala v súboji s Nitrou nezlomnú vôľu a predviedla skvelý návrat do zápasu. Mladí slovanisti po prvom polčase prehrávali 0:2, no do druhého dejstva vstúpili s veľkou túžbou zvrátiť nepriaznivý vývoj. Hneď štyri minúty po prestávke zblízka znížil striedajúci Juraj Hric, no Nitra kontrovala gólom z pokutového kopu. O dve minúty Sebastian Nagy pekne vysunul Iva Pišteka, ktorý upravil na 2:3. V samom závere vyslal Artur Záhon pekný center zo štandardnej situácie a Ivo Pištek zblízka vyrovnal na konečných 3:3. Zverenci Ľubomíra Kordaniča sú v tabuľke siedmi so ziskom 23 bodov a skóre 29:22.

Výsledky mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

19. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 0:1 (0:1) – gól Hornyák

Zostava Slovana: Hrdina – Valentín, Lacko, Orság, Floriš, Lieskovský (46. Dohnanský), Hornyák, Lavrinčík, Čerepkai (90. Galovič), Kušnír (59. Rosenberger), Matoš (84. Sabadoš)

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

19. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 2:1 (1:1) – Sečanský, Murcko

Zostava Slovana: Hapl – Turčánik, Koseček, Molčan, Mydla, Sečanský (77. Menyhárt), Čongrády, Džavoronok (61. Thorpe), Hasoň (68. Hudec), Vician (68. Dornai), Murcko

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

19. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 3:3 (0:2) – Pištek 2, Hric

Zostava Slovana: Vajda – D. Murár (65. M. Trusina), Polák (65. A. Záhon), Popik, Alex (41. Hric), Rehuš, Riznič, Pištek, Nagy, Benko, Kozák

Vstupenky budú v predaji výhradne online.
Informácia k zdravotnému stavu Kuca.
Pozrite si pozápasové slová nečakaného streleckého hrdinu derby - Matúša Vojtka.