Úvod Správy Mládež Herná prevaha bez efektivity

Herná prevaha bez efektivity

Starší dorast v prvom jarnom kole remizoval s Podbrezovou 0:0.

Starší dorastenci (U19) počas víkendu vstúpili do jarnej časti sezóny 2019/20. Belasí mali v prvom jarnom stretnutí s Podbrezovou dostatok vyložených príležitostí, aby si pripísali tri body, avšak neboli efektívni a tak získali len bod za remízu 0:0.

„Chýbala nám efektivita, ktorá nás trápila v posledných prípravných zápasoch a nevedeli sme sa s ňou vysporiadať ani v tomto stretnutí. Vypracovali sme si päť vyložených príležitostí, tie najväčšie mali Dominik Dohnanský, Roman Čerepkai či Adam Matoš, no súpera podržal brankár. Počas týždňa sa budeme venovať zakončeniu a verím, že ďalšie zápasy budeme zvládať aj po výsledkovej stránke. Som spokojný s výkonom i prístupom, mali sme veľkú prevahu, súpera sme do ničoho vážnejšieho nepustili a to, čo prešlo, vyriešil debutujúci brankár Hrdina z mladšieho dorastu,“ povedal tréner Vladimír Gála.

Belasí sú v tabuľke tretí so ziskom 36 bodov a skóre 39:21. Strata na druhú Dunajskú Stredu narástla na štyri body a na prvú Žilinu na šesť bodov. Jarná časť je však ešte dlhá a náš starší dorast je naďalej odhodlaný bojovať o najvyššie méty. Najbližšie sa slovanisti predstavia v Nitre. „Súperi nám trochu odskočili, no pozeráme sa na seba, máme pred sebou ešte 15 zápasov a v každom pôjdeme za víťazstvom. Najbližšie ideme do Nitry, ktorá má svoju kvalitu. Verím, že k hernej dominancii pridáme aj potrebnú efektivitu a dosiahneme priaznivejší výsledok než s Podbrezovou,“ doplnil Vladimír Gála.

 

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

18. kolo

ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová 0:0

Zostava Slovana: Hrdina – Valentín, Lacko, Orság, Floriš, Hornyák, Lavrinčík, Čerepkai, Kušnír (60. Rosenberger), Dohnanský, Matoš (81. Lieskovský)

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.