Úvod Správy Juniori Juniorka odštartovala zimnú prípravu

Juniorka odštartovala zimnú prípravu

Na prvom zraze sa hlásilo 18 hráčov a dvaja brankári.

Juniori ŠK Slovan dnes absolvovali úvodný zraz zimnej prípravy. Na prvom tréningu sa hlásilo 18 hráčov do poľa a dvaja brankári. Belasí absolvovali vstupný tréning, v piatok majú na programe testovanie a následne sa budú pripravovať v domácich podmienkach. Naplánovaných majú sedem prípravných zápasov, všetky odohrajú na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze.

Z jesenného kádra zatiaľ neodišiel žiaden hráč. Do prípravy sa zapojil obranca Adam Laczkó, ktorému sa skončilo hosťovanie v Trenčíne a taktiež stredopoliar Marek Rigo, ktorý na jeseň pôsobil v Komárne.

Posilnenie nastalo aj v realizačnom tíme. Dnešný tréning už spolu so Szilárdom Némethom viedol Stanislav Moravec, ktorý bude zodpovedný za výsledky tímu. Stanislav Moravec má za sebou bohatú hráčsku kariéru vrátane krátkeho angažmánu v Slovane Bratislava. Ako tréner pôsobil v Interi Bratislava, viedol slovenskú reprezentáciu do 20 rokov a v posledných rokoch trénoval rôzne kluby v arabských krajinách.

V prípravných dueloch belasí postupne vyzvú český druholigový tím SK Líšeň, následne sa stretnú s rezervou viedenskej Admiry, Znojmom, Malženicami, rezervou Slovácka a Šaľou. Prvé jarné kolo je na programe 8. marca, naši juniori v domácom prostredí vyzvú Liptovský Mikuláš. 

Vedenie klubu stanovilo jasné ciele – čo najlepšie využiť zimné prípravné obdobie a zachrániť sa v druhej najvyššej súťaži, ktorá je dôležitá pre plynulý prechod mladých hráčov z Akadémie do mužského futbalu. Mladí futbalisti v juniorke získavajú v II. lige neoceniteľné skúsenosti a zlepšujú sa v zápasoch s kvalitnými súpermi.

„Nálada na prvom tréningu bola pozitívna, zvítali sme sa v novom roku a zapriali sme si navzájom veľa zdravia. Potom sme sa však už pustili do tvrdej driny. Absolvovali sme vstupný tréning a schuti sme si zahrali, v piatok nás čakajú kondičné testy a následne sa rozbehne klasická zimná príprava. Futbal nám už chýbal, všetci sme radi, že po sviatkoch opäť trénujeme a tešíme sa na najbližšie obdobie,“ povedal kapitán juniorky Martin Hubert.

Zimná príprava potrvá dva mesiace, takže ponúka dostatočný priestor na to, aby naši juniori vstúpili do jarnej časti v čo najlepšej forme. Zimujú na 15. mieste tabuľky so šesťbodovou stratou na prvú nezostupovú pozíciu. „Príprava bude dlhšia, verím, že ju využijeme čo najlepšie. Na prvom tréningu sme si aj s realizačným tímom povedali, že jasným cieľom je záchrana v súťaži. Na jar chceme dosiahnuť lepšie výsledky a získať viac bodov. Teraz máme priestor, aby sme sa čo najlepšie pripravili a natrénované veci preniesli aj do majstrovských zápasov,“ hovorí Martin Hubert. Do tréningu sa zapojili staronové tváre Adam Laczkó a Marek Rigo. „Konkurencia v tíme nás posúva dopredu, takže je dobré, že títo chalani sa vrátili. Sme si blízki futbalovo i ľudsky, najmä s Marekom Rigom sa poznáme naozaj dlho a dobre. Verím, že aj vďaka týmto hráčom splníme náš cieľ a udržíme sa v druhej lige,“ doplnil kapitán belasých.

 

Zoznam hráčov, ktorí sa zapojili do zimnej prípravy juniorky: Martin Repiský, Tomáš Rybár – Jakub Baláž, Daniel Borovský, Adam Čech, Erik Čikoš, Adam Fronc, Samuel Habodasz, Patrik Haramia, Jozef Hermann, Martin Hubert, Adam Jackuliak, Samuel Kozlovský, Adam Laczkó, Martin Majling, Daniel Filip Mašulovič, Daniel Petráš, Marek Rigo, Martin Schlossár, Erik Švihel + Oleksandr Popovych (po operácii kolena)

 

Program prípravných zápasov juniorov ŠK Slovan (všetky na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze)

18. januára o 10:30: ŠK Slovan juniori – SK Líšeň (Česko)

24. januára: ŠK Slovan juniori – Admira Wacker Mödling „B“ (Rakúsko)

1. februára o 12:00: ŠK Slovan juniori – 1. SC Znojmo (Česko)

8. februára o 13:30: ŠK Slovan juniori – OFK Malženice

15. februára: 1. FC Slovácko "B" (Česko) - ŠK Slovan juniori 

22. februára o 17:00: ŠK Slovan juniori – FK Slovan Duslo Šaľa

29. februára: súper v štádiu riešenia

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.