Úvod Správy Juniori Juniorka neuspela v bratislavskom derby

Juniorka neuspela v bratislavskom derby

Juniori Slovana Bratislava prehrali v Petržalke 0:3.

Víkendové 7. kolo II. ligy prinieslo bratislavské derby medzi juniormi Slovana a Petržalkou. Kým pred dvomi rokmi ešte v tretej lige boli vo vzájomných dueloch úspešnejší belasí (remíza 1:1 vonku a víťazstvo 1:0 doma), teraz si z Ovsišťa neodviezli ani bod po prehre 0:3.

Domáci, ktorí sa od úvodu sezóny držia v hornej polovici tabuľky, začali aktívne. Naši mladíci však ustáli príležitosti Petržalky a vypracovali si dve dobré príležitosti na otvorenie skóre. V 32. minúte mieril Hubert po individuálnej akcii tesne vedľa Valachovej brány. O štyri minúty centroval Haramia, Hermann zasiahol loptu, no tá len o pár centimetrov minula priestor troch žrdí. Zlomový moment prišiel v závere prvého dejstva. Almási si prebral kolmú prihrávku a zo šestnástky trafil k žrdi – 1:0. Belasých ešte v nadstavenom čase podržal Šulla, ktorý vytlačil strelu Oravca.

Gól do šatne otriasol psychikou nášho mladého tímu, a v 49. minúte už to bolo o dva góly. Po neprehľadnej situácii v našej šestnástke hlavičkoval Almási zblízka do siete – 2:0. Petržalčania po druhom presnom zásahu získali hernú prevahu a v 76. minúte ešte Turčák strelou do ľavého horného rohu upravil na 3:0.

Belasí so ziskom troch bodov klesli na šestnástu priečku tabuľky. Už o týždeň budú mať šancu prelomiť nepriaznivú sériu, keď v nedeľu 8. septembra o 14:30 privítajú na Pasienkoch súpera z Trebišova.

„Musíme si priznať, že Petržalka vyhrala zaslúžene. Nám chýbal dôraz v osobných súbojoch, neskoro sme pristupovali k súperovi a dali sme mu veľa priestoru. V kádri máme mladých hráčov, ktorí zbierajú skúsenosti. Keď máte takú nepriaznivú sériu ako teraz, tak sa to dostane aj do hláv. Ale budeme na tom pracovať, aby sme mysleli pozitívne a naše víťazstvá určite ešte prídu,“ zhodnotil tréner tímu Szilárd Németh.

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava juniori 3:0 (1:0)

Góly: 42. a 49. Almási, 76. Turčák

Žlté karty: 70. Kupec, 79. Oravec, 87. Almási – 57. Hermann, 74. Majling

Rozhodovali: Kolofík – Jankovič, Kuba

Návšteva: 1541 divákov

Petržalka: Valach – Richnák (33. Krisztín), Szöcs, Nemec, Kupec, Quintón, Oravec, Čerňanský, Turčák (90. Pochylý), Piroska, Almási (87. Gašparovič)

Slovan: Šulla – Majling (85. Popovych), Čech, Baláž, Kozlovský – Habodasz – Borovský (57. Mašulovič), Potoma, Hubert, P. Haramia – Hermann (80. Petráš)

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.