Úvod Správy Mládež Víťazný vstup do sezóny

Víťazný vstup do sezóny

Starší dorastenci v prvom kole novej sezóne zdolali Banskú Bystricu 4:0.

Starší dorast ŠK Slovan (U19) vstúpil do novej sezóny tak, ako sa na obhajcu titulu patrí. Belasí v prvom kole I. ligy staršieho dorastu zvíťazil nad Banskou Bystricou hladko 4:0.

Zverenci Vladimíra Gálu hrali od úvodu aktívne a snažili sa prejsť cez sformovanú defenzívu hostí. Prelomili ju v 27. minúte, keď Filip Lichý premenil pokutový kop – 1:0. O desať minút neskôr napriahol Lichý zo strednej vzdialenosti a pekne umiestnil loptu k ľavej žrdi – 2:0. Výborný záver prvého dejstva korunoval Matej Rosenberger, ktorý z 20 metrov namieril po zemi k žrdi – 3:0.

Po prestávke už slovanisti kontrolovali hru a pridali ešte jeden presný zásah. V 59. minúte skóroval po centri z ľavej strany Filip Szetei a uzavrel na konečných 4:0.

„Bolo cítiť, že je to prvý majstrovský zápas po letnej pauze. Od úvodu sme mali prevahu a dostávali sme sa do šancí, vedeli sme, čo chceme hrať a ako chceme zdolať súpera. V prvom polčase sme trikrát skórovali, vďaka čomu sme sa upokojili a boli sme dominantní. Po prestávke prišiel slabší úsek, keď sme urobili dve-tri chyby a pustili sme súpera do hry, no potom sme sa opäť dostali do zápasu a vypracovali sme si veľa ďalších gólových príležitostí. Vstup do súťaže je po mentálnej stránke vždy veľmi dôležitý, my sme ho zvládli, čo nás teší. Sme spokojní, no boli tam aj nedostatky a stále máme na čom pracovať,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Banská Bystrica 4:0 (3:0)

Góly: 27. a 37. Lichý (prvý z 11 m), 41. Rosenberger, 59. Szetei

Zostava Slovana: Zváč – Valentín (83. Krišica), Orság, Jur. Lacko, Tóth, Hornyák, Lichý, Lavrinčík (75. Lieskovský), Rosenberger (75. Sabadoš), Szetei (69. Dohnanský), Matoš (69. Floriš)