Úvod Správy Juniori Juniorka v Banskej Bystrici nebodovala

Juniorka v Banskej Bystrici nebodovala

Juniori Slovana Bratislava prehrali v Banskej Bystrici 0:3.

Naši juniori sa v rámci 5. kola II. ligy predstavili na ihrisku Banskej Bystrice. Belasí na skúsenejšieho súpera, ktorý má v kádri viacerých hráčov so skúsenosťami z najvyššej súťaže, nestačili a prehrali 0:3. V tabuľke sa nachádzajú na štrnástej priečke.

Banská Bystrica bola podľa očakávaní od úvodu aktívnejšia a snažila sa otvoriť skóre, no slovanisti vzadu dobre vzdorovali a snažili sa prekvapiť súpera z brejkových situácií. Škoda, že bezgólový stav nevydržal do polčasovej prestávky. V 39. minúte sa totiž presadil bývalý hráč Žiliny či Dunajskej Stredy Róbert Polievka a otvoril skóre.

Zápas sa lámal v druhom polčase. V 64. minúte mohlo byť vyrovnané. Haramia rozbehol akciu po ľavej strane a posunul loptu do stredu Potomovi. Ten si narazil s Petrášom a bol sám v šestnástke, no jeho strelu zlikvidoval domáci brankár Nôta. Prakticky hneď z protiútoku domáci prečíslili našu obranu a Dolný skóroval do odkrytej brány – 2:0. Belasí aj napriek viacerým výborným zákrokom brankára Ružinského ešte raz inkasovali a z Banskej Bystrice odišli bez bodov.

Naši juniori sa so ziskom troch bodov a skóre 4:7 nachádzajú na štrnástom mieste ligovej tabuľky. Najbližšie privítajú lídra súťaže z Dubnice nad Váhom, duel sa odohrá v sobotu 24. augusta o 10:30 na Pasienkoch.

„Zápas nám výsledkovo a ani herne vôbec nevyšiel. Strácali sme veľa ľahkých lôpt, nevedeli sme podržať loptu a len ťažko sme sa dostávali do vyložených šancí. Vedeli sme, že súper má svoju kvalitu, no musíme hrať lepšie. Neostáva nám nič iné, len si rozobrať tento zápas a niečo zmeniť, aby to nabudúce bolo lepšie z pohľadu hry i výsledku. Urobíme maximum, aby sme proti Dubnici bodovali,“ povedal ofenzívny univerzál Jozef Hermann.

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava juniori 3:0 (1:0)

Góly: 39. a 79. Polievka, 64. Dolný

Žlté karty: 43. Migaľa, 51. Willwéber – 24. Borovský, 51. Hermann, 54. Jackuliak

Rozhodovali: Marsal – Galo, Kuba

Návšteva: 1072 divákov

Banská Bystrica: Nôta – Tóth, Gaško, Starší (84. Kolláti), Dolný (71. Hrudkay), Snitka, Polievka (84. Holub), Prikryl, Migaľa, Savič, Willwéber

Slovan juniori: Ružinský – Borovský, Čech, Baláž, Kozlovský (46. Popovych) – Habodasz (83. Schlossár) – Jackuliak (64. Petráš), Mašulovič, Potoma, P. Haramia – Hermann

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.