Úvod Správy Mládež Belasí s tromi víťazstvami nad DAC

Belasí s tromi víťazstvami nad DAC

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Naši dorastenci a žiaci odohrali počas víkendu záverečné ligové stretnutia v sezóne. Dorastenci vyhrali všetky tri duely s Dunajskou Stredou, starší žiaci absolvovali úspešné zápasy so Spartakom Trnava. Mládežnícka sezóna sa ešte nekončí, starší dorast si v utorok zahrá o Československý pohár so Slaviou Praha a starší žiaci absolvujú finálový turnaj o majstra Slovenska.

Starší dorast (U19) natiahol víťaznú sériu na sedem zápasov a skvelým spôsobom zakončil majstrovskú sezónu. V poslednom kole v Dunajskej Strede dostali priestor aj hráči s nižšou minutážou, vôbec však nesklamali a zo Žitného ostrova si odviezli tri body za víťazstvo 2:1. Slovanisti sa stali majstrami SR v kategórii staršieho dorastu s 11-bodovým náskokom na Trnavu.

V utorok o 13:30 v Skalici odohrajú naši starší dorastenci súboj o Československý pohár s českým majstrom Slaviou Praha. „Tešíme sa, že odohráme takýto prestížny zápas. Poctivo sa pripravujeme a chceme byť úspešní, aby sme na konci sezóny pridali k titulu ešte jednu trofej,“ hovorí tréner Vladimír Gála. Priamy prenos z tohto zápasu budete môcť sledovať TU!

Naši mladší dorastenci v kategórii do 17 rokov (U17) potvrdili skvelú jarnú formu a v poslednom kole zvíťazili nad Dunajskou Stredou hladko rozdielom triedy. V konečnom poradí obsadili belasí druhé miesto. Rovnako pozitívne uzavrel sezónu náš výber U16, ktorý zdolal DAC 2:1. Belasá „šestnástka“ skončila v lige na piatej priečke.

Veľkú drámu so šťastným koncom absolvovali naši starší žiaci (U15), ktorý v záverečnom zápase nadstavby so Spartakom Trnava bojovali o postup na finálový turnaj o majstra Slovenska. Belasým stačil aj bod, no zápas sa pre nich vyvíjal zle, keďže po vlastnom góle prehrávali 0:1. Až tri minúty pred koncom vyrovnal Sebastian Zvara na 1:1, vďaka čomu si slovanisti udržali druhú priečku v poradí nadstavby a postúpili na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia v dňoch 20. – 22. júna v Poprade. Naši mladíci sa postupne stretnú s Prešovom, Trenčínom a Žilinou.

Belasá U14 na záver sezóny doslova zmietla Trnavu vysoko 8:0 a v konečnom poradí nadstavby obsadila druhé miesto.

 

Výsledky mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

33. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 1:2 (1:0) – Lichý, Polakovič

Zostava Slovana: Repiský – Floriš, Tóth, Orság, Majling, Lieskovský, Lavrinčík (46. Lichý), Sopóci (80. Krišica), Sabadoš (60. Habodasz), Polakovič, Dohnanský

 

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

33. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 3:0 (1:0) – Matoš, Rosenberger, Bartoš

Zostava Slovana: Chudík – Mičák, Jur. Lacko, Galovič, Matoš, Rosenberger, Hečko, Hornyák, Palacka, Šoltíšik (62. Bartoš), Kupec

 

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

33. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 2:1 (1:0) – Kazimír, Menyhárt

Zostava Slovana: S. Mateleha – Turčánik, Mydla, Koseček, Zámečník, Sečanský (61. Demko), Džavoronok (55. Menyhárt), Thorpe (67. R. Haramia), Kazimír (41. Čongrády), Vician, Dornai

 

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

10. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – Spartak Trnava 1:1 (0:0) – Zvara

Zostava Slovana: Mikoláš – Popik (56. Zvara), Kachnič, Alex, Kozák, M. Trusina (36. S. Nagy), Riznič, Záhon (36. Rehuš), Mišovič, Benko (50. Meszároš), Pištek (50. D. Murár)

 

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

10. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – Spartak Trnava 8:0 (4:0) – Hipp 3, Masaryk 3, Bordáč, Sikorjak

Zostava Slovana: Horvát – Hipp, Svoboda (27. Lendel), R. Slovák, Šalkovič, Nemeškürti, Sikorjak, Kmeť (50. Ivanics), Bordáč, Balko, Masaryk

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 1. kola skupinovej fázy Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK.
ŠK Slovan zvíťazil v zápase UEFA Europa League nad Besiktasom JK 4:2.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Besiktasom.
Viete, aký je najjednoduchší spôsob ako si zakúpiť vstupenky na zápasy Slovana? Cez mobilnú aplikáciu ticketmedia.
Už túto nedeľu o 18.00 h sa odohrá najväčšie slovenské derby Slovan - Trnava na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.