Úvod Správy Mládež Liverpool FC oslavuje dvakrát, okrem Ligy majstrov vyhral aj Pohár deviatich hodnôt

Liverpool FC oslavuje dvakrát, okrem Ligy majstrov vyhral aj Pohár deviatich hodnôt

Na projekte Futbal pre priateľstvo sa zúčastnil aj ŠK Slovan Bratislava.

Účastníci siedmeho ročníka projektu Futbal pre priateľstvo vybrali futbalový klub Liverpool FC ako víťaza Pohára deviatich hodnôt, ktorý je každoročne udeľovaný klubu s najväčšou spoločenskou zodpovednosťou. Tohto roku sa vyberalo medzi klubmi, ktoré hrali v UEFA Lige majstrov v roku 2019 a do finále sa dostali Liverpool, Real Madrid a Tottenham. Pohár prevzali pred začatím Majstrovstiev sveta projektu Futbal pre priateľstvo. Liverpool sa stal šiestym držiteľom tohto pohára po FC Barcelona (Spain), Al-Wahda (Syria), FC Bayern Munich (Germany) a Real Madrid FC (Spain).

Majstrovstvá sveta projektu Futbal pre priateľstvo sa konali v sobotu 1. júna 2019 na námestí Plaza Mayor za účasti hviezd svetového futbalu, akými sú Roberto Carlos a Marco Materazzi. Vo finále detských majstrovstiev sa stretli tímy zložené z detí z rôznych kútov planéty nazvanej Tasmanian Devil a Antiguan Racer. Víťazom na penalty sa stal tím Antiguan racer nazvaný podľa vzácnej užovky antiguajskej. Na finále sa zúčastnil tiež predseda predstavenstva spoločnosti Gazprom pán Viktor Zubkov. Na majstrovstvách sa zúčastnilo 32 medzinárodných tímov zložených z dvanásťročných dievčat a chlapcov.

„Projekt Futbal pre priateľstvo podporuje medzi deťmi myšlienku rovnosti všetkých svetových kultúr. Pokiaľ sa naše deti naučia, ako byť priateľskí a správať sa ku každému s rešpektom a nebudú sa venovať odlišnostiam, potom nás čaká lepšia budúcnosť,“ povedal Roberto Carlos, legenda svetového futbalu. Všetky deti, ktoré sa zúčastnili na detských majstrovstvách, spoločne navštívili finále Ligy majstrov.

V rámci Siedmej sezóny Medzinárodného detského sociálneho programu Gazprom Futbal pre priateľstvo, na ktorom sa zúčastnili mladí hráči z 211 krajín a regiónov, sa 31. mája konal v Madride futbalový tréning s najväčšou národnostnou účasťou na svete. Na záver získal Gazprom Futbal pre priateľstvo oficiálny certifikát GUINNESS WORLD RECORDS®. Na tréningu zástupcov 57 národností sa zúčastnili aj Miquel Puig, generálny riaditeľ mládežníckej akadémie futbalu FC Barcelona, a Josep Gambau, bývalý tréner mládežníckeho tímu FC Barcelona. Pomohli mladým hráčom zvládnuť niekoľko nových trikov pred finále Majstrovstiev sveta Futbalu pre priateľstvo. Na konci tréningu dostal predseda predstavenstva spoločnosti Gazprom Viktor Zubkov oficiálne osvedčenie o získaní titulu od zástupcu GUINNESS WORLD RECORDS® a poblahoželal mladým účastníkom Futbalu pre priateľstvo k novému svetovému rekordu.

Medzinárodný detský sociálny program Futbal pre priateľstvo usporadúva od roku 2013 spoločnosť Gazprom. Kľúčovými hodnotami programu sú priateľstvo, rovnosť, spravodlivosť, zdravie, mier, oddanosť, víťazstvo, tradícia a česť. Program F4F podporujú FIFA, UEFA, Medzinárodný olympijský a paralympijský výbor, futbalové federácie, medzinárodné detské nadácie, slávni športovci a popredné futbalové kluby na svete. V posledných šiestich sezónach sa do F4F zapojilo viac než 5,5 tisíca účastníkov, ktorých sledovalo viac než 4,5 milióna ľudí z rôznych častí sveta vrátane športovcov, umelcov a politikov.

 

Zdroj foto: Dominika Komrhelová

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.
Tréningový zápas so Sereďou sa odohrá v piatok o 11:30.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.