Úvod Správy Juniori Víťazná bodka za postupovou sezónou

Víťazná bodka za postupovou sezónou

Juniori Slovana Bratislava s prehľadom vyhrali svoju súťaž.

Naši juniori v 30. kole III. ligy Bratislava zvíťazili nad Mostom pri Bratislave 2:0 a napísali víťaznú bodku za vydarenou sezónou. Belasí vyhrali súťaž s výrazným 14-bodovým náskokom na Raču, počas celej sezóny ani raz neprehrali. V sezóne 2019/20 si zahrajú v celoslovenskej II. lige.

Posledný duel sezóny priniesol súboj prvého tímu tabuľky s piatym. Zápasy s Mostom pri Bratislave sú tradične náročné a súbojové, inak tomu nebolo ani v sobotu. Dlho kraľovali brankári, dobrými zákrokmi sa zaskvel domáci Rybár i hosťujúci Idlbek.

Belasí boli aktívnejší než súper, veľmi túžili zakončiť sezónu víťazne. Ich snaha bola gólovo odmenená v závere stretnutia. V 83. minúte centroval Mašulovič zo štandardky a striedajúci Lacko zblízka poslal loptu k pravej žrdi. Na konečných 2:0 ešte v samom závere upravil aktívny Mašulovič, ktorý časť sezóny odohral na poste stredného obrancu, no teraz hral opäť v strede poľa, kde ukázal aj svoje ofenzívne kvality.

Juniori vyhrali súťaž prehry, dosiahli 25 víťazstiev a 5 remíz pri skóre 114:27. V budúcej sezóne si zahrajú v II. lige.

„Čelili sme dobre pripravenému súperovi, ktorý sa snažil poctivo brániť. Bol to pomerne vyrovnaný zápas, vpredu sme sa ťažšie presadzovali, v prvom polčase sme mali len dve-tri šance. Po prestávke sme si vytvorili hernú prevahu, avšak súper stále dôkladne bránil a len ťažko sme sa dostávali do vyložených príležitostí. V závere sme našou snahou a vôľou strhli víťazstvo na svoju stranu, tešíme sa, že sme takto uzavreli sezónu a splnili sme cieľ odohrať ju bez jedinej prehry,“ hovorí tréner juniorky Ján Kozák ml.

„Treba si vážiť, čo sme v tejto sezóne dosiahli. Bez ohľadu na to, že to bola tretia liga, tak v žiadnej súťaži nie je jednoduché celý rok vyhrávať a dokonca ju zvládnuť bez jedinej prehry. Pre mňa i chalanov to bola výnimočná sezóna, navždy si ju budeme pamätať. Vďaka postupu do vyššej súťaže budú môcť mladí hráči, ktorí vychádzajú z dorastu, hrať náročné zápasy v kvalitnej II. lige, čo im určite uľahčí prechod do mužského futbalu. Mladí hráči budú hrať druhú ligu, čo je veľké plus pre celý klub," dodal Ján Kozák ml.

 

ŠK Slovan Bratislava juniori – FK Slovan Most pri Bratislave 2:0 (0:0)

Góly: 83. Jak. Lacko, 89. Mašulovič

Žlté karty: 85. Kočík – 59. Ševčík, 82. Hrutka

Rozhodovali: Bohun – Laciňák, Martinkovič

Návšteva: 135 divákov

Slovan juniori: Rybár – Kočík, Nedorost, Petráš, Hubert – Fronc – Brodziansky, Rigo, Mašulovič, Hermann – F. Nagy (71. Jak. Lacko)

Most pri Bratislave: Idlbek – Horvát, Šimora (87. Kohút), Fratrič, Dunda, Izvorský, Habaj (67. Ševela), Juraško (46. Englman), Hrutka (90. Boroš), Ševčík, Semančík

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.