Úvod Správy Mládež Belasí na finále Ligy majstrov

Belasí na finále Ligy majstrov

Mladí hráči ŠK Slovan a hráčka Dominika Gondová sa v rámci projektu Futbal pre priateľstvo zúčastnili humanitárneho a športového programu.

Počas výučby v Škole deviatich hodnôt vytvorili mladí účastníci spoločné projekty venované hodnotám futbalu pre priateľstvo. Zúčastnili sa tiež na prednáškach a workshopoch slávnych atlétov, novinárov a odborníkov z iných odborov. Známy britský umelec Bill Asprey sa s deťmi podelil o svoje znalosti. Bill je ilustrátorom slávnej komiksovej série „Love is…“ a maskotov futbalu pre priateľstvo, psa Freddyho a mačky Freidy. Pomôže mladým účastníkom futbalu pre priateľstvo zvládnuť základy ilustrovania.

"Už niekoľko rokov sa zúčastňujem na akciách programu a každý rok ma ohromuje úžasná atmosféra Medzinárodného tábora priateľstva. Tu vidím vždy deti, ktoré si navzájom s veľkou radosťou otvárajú srdce. Keď vidím mladých účastníkov programu, ako sa učia a trénujú spoločne, začínam veriť v šťastnú a pokojnú budúcnosť plnú neuveriteľnej kreativity a objavov, ktoré ležia pred nimi,“ hovoril Bill Asprey.

Mladí hráči trénovali na majstrovstvá sveta Futbalu pre priateľstvo 2019 v kempe. Zloženie zmiešaných medzinárodných tímov priateľstva bolo určené počas Open Draw.

Uznávaní profesionáli z futbalového sveta a účastníci predchádzajúcich ročníkov programu, ktorí majú za sebou svoje úspešné kariéry, vedli školenie pre mladých hráčov. Luca Markovic, hráč Akademie Juventus FC, účastník druhej sezóny F4F, spolu s Gochom Gogrichianimom, hráčom Rostov FC U-21, sa podelili o svoje skúsenosti s mladými účastníkmi.

Športoví novinári popredných svetových médií vedli workshopy pre mladých novinárov, ktorí pracujú v tlačovom stredisku pre deti a mládež. V tejto sezóne budú mladí novinári spolupracovať s profesionálnymi novinármi a pod ich vedením vytvárať svoje prvé materiály o programe. Medzinárodné detské tlačové centrum pracuje v štyroch hlavných smeroch: Mladí novinári vytvárajú správy, foto a video obsah, rovnako ako príspevky pre blogy a sociálne médiá.

Záverečné akcie programu Futbal pre priateľstvo sa konali v Madride od 28. mája do 2. júna. Medzinárodné futbalové fórum priateľstva a Majstrovstvá sveta vo futbale pre priateľstvo boli hlavnými akciami, ktoré sa konali v samom srdci Madridu – na námestí Plaza Mayor. V sobotu 1. júna navštívili účastníci programu finále Ligy majstrov UEFA 2019 na štadióne Metropolitano v Madride.

Medzinárodný detský sociálny program Futbal pre priateľstvo usporadúva od roku 2013 spoločnosť Gazprom. Kľúčovými hodnotami programu sú priateľstvo, rovnosť, spravodlivosť, zdravie, mier, oddanosť, víťazstvo, tradícia a česť. Program F4F podporujú FIFA, UEFA, Medzinárodný olympijský a paralympijský výbor, futbalové federácie, medzinárodné detské nadácie, slávni športovci a popredné futbalové kluby na svete. V posledných šiestich sezónach sa do F4F zapojilo viac než 5,5 tisíca účastníkov, ktorých sledovalo viac než 4,5 milióna ľudí z rôznych častí sveta vrátane športovcov, umelcov a politikov.

Zdroj foto: Dominika Komrhelová RTVS

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.