Úvod Správy Juniori Juniori s ďalším vysokým víťazstvom

Juniori s ďalším vysokým víťazstvom

Juniorka Slovana Bratislava zvíťazila vo Vajnoroch vysoko 8:1.

Predposledné kolo III. ligy Bratislava 2018/19 prinieslo súboj istého víťaza súťaže s posledným tímom tabuľky. Favorit bol jasný, čo belasí na ihrisku potvrdili a Vajnorom strelili celkom osem gólov. Hetrikom sa blysol Jozef Hermann, dva góly strelil Martin Hubert a raz sa strelecky presadili František Nagy, Martin Schlossár a Dominik Dohnanský.

Naši juniori mali výborný vstup do zápasu a už v šiestej minúte otvorili skóre. Rigo obral o loptu stopéra Kunza, Brodziansky prihral do šestnástky Hermannovi a ten zblízka nezaváhal – 0:1. V 19. minúte prišiel druhý gól, Nagy po peknej kombinačnej akcii namieril okolo brankára k žrdi – 0:2. Zverenci Jána Kozáka ml. kontrolovali dianie na trávniku a do kabín napokon odchádzali s trojgólovým náskokom. Martin Hubert v 34. minúte ľavačkou z hranice šestnástky parádnou strelou vymietol ľavý horný roh domácej brány.

Gólový apetít neustal ani po zmene strán. Krátko po začiatku druhého polčasu slovanisti opäť pekne zakombinovali a Hermann zoči-voči brankárovi nezaváhal – 0:4. V 52. minúte skúsil Schlossár šťastie zo strednej vzdialenosti a loptu trafil vskutku parádne, na jeho strelu pod brvno bol brankár prikrátky – 0:5. O dve minúty po centri Kočíka kapitán Rigo aj s dávkou šťastia sklepol loptu pre Hermanna, ktorý dokonal hetrik – 0:6. V oficiálnom zápase síce ako autor gólu figuruje Rigo, záznam však jasne hovorí, že autorom gólu bol práve Hermann. Domáci potom znížili zásluhou Porubčanského, ktorý hlavičkoval po centri z rohu, no posledné slovo mali slovanisti. Najprv po prihrávke striedajúceho Lacka zblízka trafil Hubert a v samom závere Hermann pripravil vyloženú pozíciu pre Dohnanského, ktorý uzavrel na 1:8.

Juniorka má po 29 kolách na konte 77 bodov pri skóre 112:27. V poslednom kole privítajú belasí Most pri Bratislave, zápas sa odohrá v sobotu 8. júna o 17:30 na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky.

„Počas celého zápasu sme mali výraznú hernú prevahu, naše víťazstvo mohlo byť ešte výraznejšie. Niektoré situácie si hráči trochu komplikovali, pri gólových príležitostiach treba občas zvoliť jednoduchšie riešenie. Celkovo však môžem vysloviť spokojnosť, potvrdili sme postavenie tímu, ktorý postupuje do vyššej súťaže. Vážime si každé víťazstvo, chalani celú sezónu príkladne odpracovali. Celý čas sme hovorili o tom, že chceme uzavrieť ročník bez prehry, chýba nám k tomu jeden zápas, pričom verím, že o týždeň opäť vyhráme a s dobrým pocitom uzavrieme vydarený rok,“ zhodnotil tréner juniorky Ján Kozák ml.

Hetrikom sa blysol Jozef Hermann, i keď oficiálny zápis jeho tretí gól prisúdil kapitánovi Marekovi Rigovi. Oficiálne má Hermann na konte 18 gólov, reálne už 19 presných zásahov. „Za všetky tri góly ďakujem spoluhráčom, ktorí ma našli fantastickými finálnymi prihrávkami. Zápas sme si užili. Chceli sme streliť čo najviac gólov, čo sa nám aj podarilo, škoda len, že sme neudržali čisté konto. Aj po postupovej definitíve ideme do každého duelu na sto percent, túžime dohrať sezónu bez prehry a získať čo najviac víťazstiev. Sezónu môžem z osobného a hlavne tímového pohľadu zhodnotiť ako úspešnú, teraz sa čo najlepšie pripravíme na posledný zápas, aby sme naše tohtoročné úsilie zakončili víťazne,“ vyhlásil Jozef Hermann.

FK Vajnory – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:8 (0:3)

Góly: 69. Porubčanský – 6., 47. a 54. Hermann, 34. a 75. Hubert, 19. F. Nagy, 52. Schlossár, 89. Dohnanský