Úvod Správy Ženy Belasé majsterkami Slovenska!

Belasé majsterkami Slovenska!

Naše ženy obhájili majstrovský titul a zahrajú si v Lige majstrov.

Pred priamym súbojom o titul, ktorý sa dnes odohral v Myjave, boli slovanistky vo výbornej pozícii – na zisk trofeje pre majstra SR im stačila aj remíza, prípadne akákoľvek prehra o jeden gól. Belasé však nenechali nič na náhodu a víťazstvom 2:0 si zabezpečili obhajobu najcennejšej domácej trofeje.

Na umelej tráve v Myjave šli belasé od úvodu za splnením svojho cieľa a bez akýchkoľvek výsledkových kalkulácií. Už v 24. minúte otvorili skóre, keď Ľudmila Maťavková ľavačkou trafila nádherne do pravého horného rohu – 0:1. Už vtedy sa slovanistky výrazne priblížili k titulu, veď Myjava by musela dať štyri góly, aby sa ešte dostala na prvé miesto. Zrejme rozhodujúci úder prišiel v 31. minúte, a bol z kategórie kurióznych. Krajná obrankyňa Denisa Mráziková zbehla po pravej strane a zrejme len sama vie, či chcela centrovať, alebo jej vyšiel dokonalý zámer. Každopádne, dlhá lopta z kopačky Denisy Mrázikovej preletela ponad brankárku až do siete – 0:2.

Belasé mohli po zápase spolu s fanúšikmi, ktorí ich prišli podporiť na Myjavu, oslavovať rekordný 14. majstrovský titul v ére samostatnosti. V novej sezóne si opäť zahrajú v Lige majstrov. Súťaž vyhrali so šesťbodovým náskokom na Myjavu, tretí skončil so sedembodovou stratou Bardejov.

„Ako sme avizovali pred zápasom, odmietali sme akékoľvek výsledkové kalkulácie a prišli sme hrať otvorený futbal. Myjava má svoju kvalitu, ale dnes na nás nemala. Dali sme dva krásne góly a zápas sme kolektívnym výkonom doviedli do úspešného konca, pričom musím vyzdvihnúť aj našu brankárku, ktorá v druhom polčase chytila prakticky čistý gól. Nesmierne sa tešíme, že sme obhájili majstrovský titul. V kádri máme úžasné dievčatá, ktoré odpracovali celú sezónu a zaslúžia si túto majstrovskú radosť,“ povedal tréner Martin Masaryk.

Slovan je na aj na poli ženského futbalu najúspešnejším slovenským klubom, v súčasnom kádri je viacero mladých hráčok s veľkou perspektívou. „Opäť nás čaká Liga majstrov, kde sme pred rokom s veľmi kvalitnými súpermi dosiahli výborné výsledky. Verím, že nám bude žreb priať a opäť sa aj v rámci medzinárodnej konfrontácie posunieme o niečo vyššie. Chceme udržať káder pokope, i keď vieme, že to nebude jednoduché, máme totiž hráčky s potenciálom posunúť sa do zahraničia. Dnešok i skutočnosť, aký talent máme v súčasnom kádri, je výsledkom dlhodobej práce. Mladé futbalistky prichádzajú do Slovana, pretože majú vytvorené fantastické podmienky od vedenia klubu a snažíme sa s nimi koncepčne pracovať, aby sa naďalej zlepšovali. Sezónu hodnotím aj napriek prehre vo finále pohára ako úspešnú, trofej pre majstra SR si nesmierne vážime a už sa tešíme na výzvy, ktoré nás čakajú v ročníku 2019/20,“ zhodnotil tréner tímu Martin Masaryk.

Naše dorastenky remizovali s Myjavou 1:1, v tabuľke zostali druhé so štvorbodovou stratou práve na Myjavu. Žiačky utrpeli s Myjavou len svoju tretiu prehru v ročníku, napriek tomu vedú svoju skupinu I. ligy s päťbodovým náskokom na Trnavu. 

 

I. liga žien - dohrávka 11. kola

TJ Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

Góly: 24. Maťavková, 31. Mráziková

Zostava Slovana: Rezeková – Bytčánková, Čeriová, Mrocková, Hollá (17. Morávková), Ščasnárová (72. Pribilová), Koleničková, Švecová (80. P. Gašparovičová), Adamecká (55. Harvilová), Maťavková, Mráziková (69. Pračková)

 

I. liga dorasteniek (WU19) - 21. kolo

ŠK Slovan Bratislava - TJ Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Góly: 48. Hanková - 58. Krčová

Zostava Slovana: Geletová - Kubíková (20. Hájková), Kratochvílová, Bednárová, Miniariková, L. Múčková, A. Múčková (72. Čerňaková), Hanková, Hrdličková, Cepková, Sečková (62. Kollárová)

 

I. liga žiačok (WU15) - 21. kolo

ŠK Slovan Bratislava - TJ Spartak Myjava 2:3 (1:1)

Góly: 7. Rojnik, 45. Zacharová - 3. Blašková, 36. Tanglmayerová, 72. Matušicová

Zostava Slovana: Glézlová - Vaculová, Tranžíková, Vargová, Moravčíková, Zacharová, Naňová, Bartošová, Čaplová, Ivanová, Rojnik, Snopková, Riegel, Balažová, Bottková

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.