Úvod Správy Mládež Belasá U14 vyhrala medzinárodný turnaj v Česku

Belasá U14 vyhrala medzinárodný turnaj v Česku

Belasí na ceste za zlatom deklasovali aj Spartu Praha.

Naši starší žiaci v kategórii do 14 rokov (U14) sa počas víkendu zúčastnili na medzinárodnom turnaji v Šumave. V konkurencii desiatich tímov získali zlaté medaily a príkladne reprezentovali ŠK Slovan Bratislava.

Desať tímov bolo rozdelených do dvoch skupín, pričom do finále postúpili len víťazi. Belasí nemali pred sebou jednoduchú úlohu, už v skupine si však počínali výborne, keď v štyroch dueloch ani raz neinkasovali. V úvode zdolali Sigmu Olomouc 1:0 po zásahu Andy Masaryka, následne remizovali s Duklou Praha a potom rozdielom dvoch tried deklasovali Spartu Praha. V poslednom zápase skupiny s Táborskom nepoľavili v koncentrácii a po triumfe 2:0 postúpili do finále.

Vo finálovom súboji sa stretli dve silné značky – ŠK Slovan a Viktoria Plzeň. Finále prinieslo výborný futbal a na radosť aj víťazstvo slovanistov, ktorí triumfovali 2:1 po zásahoch Tomáša Marušina a Milana Rehuša. Po zápase zavládla obrovská radosť, slovanisti si prevzali víťazný pohár i zlaté medaily.

Ku kolektívnemu úspechu sa pridali aj individuálne ocenenia. Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Milan Rehuš a najlepším zahraničným brankárom na turnaji (mimo hráčov z Česka) sa stal Marek Bôžik.

„Na Šumave sme našli veľmi pekné prostredie a kvalitne pripravené ihriská. Desať tímov bolo rozdelených na dve skupiny po päť mužstiev, my sme našu skupinu vyhrali a dostali sme sa do finále proti Viktorii Plzeň. Na turnaji sme sa prezentovali veľmi dobrou organizáciou hry, v piatich dueloch sme len raz inkasovali. Hráčov chcem pochváliť za solídne tímové výkony, samozrejme nás potešilo aj niekoľko veľmi dobrých individuálnych výkonov. Počas turnaja sa preukázala súdržnosť tímu a víťazná mentalita hráčov, ktorá sa prejavila aj vo finále proti kvalitnej Plzni. Finále sa hralo vo vysokom tempe, hráči si zaslúžia pochvalu za maximálne nasadenie a vzornú reprezentáciu klubu,“ zhodnotil tréner belasej U14 Erik Havrila.


Výsledky ŠK Slovan U14 na Magic Cup-e v Šumave (23. – 26. mája 2019):

Základná skupina:

ŠK Slovan – Sigma Olomouc 1:0 (gól Masaryk)

ŠK Slovan – Dukla Praha 0:0

ŠK Slovan – Sparta Praha 6:0 (Balko 2, Rehuš, Masaryk, Sikorjak, Šalkovič)

ŠK Slovan – Táborsko 2:0 (Šalkovič, Balko)

Finále:

ŠK Slovan – Viktoria Plzeň 2:1 (Marušin, Rehuš)

 

Najlepší hráč turnaja: Milan Rehuš (ŠK Slovan)

Najlepší zahraničný brankár: Marek Bôžik (ŠK Slovan)

Zostava ŠK Slovan: Ivan Horvát, Marek Bôžik, Tomáš Marušin, Marcel Nemeškürti, Michal Kmeť, Sebastian Kovács, Andy Masaryk, Gabriel Samuel Sikorjak, Nino Marcelli, Milan Rehuš, Tomáš Balko, Samuel Noel Murár, Michal Svoboda, Alex Hipp, Maximilián Marko, Jaroslav Šalkovič, Richard Slovák, Zoran Ivanics

 

Konečné poradie:

1. ŠK Slovan Bratislava
2. FC Viktoria Plzeň
3. SK Sigma Olomouc
4. FC Baník Ostrava
5. SK Dynamo České Budějovice
6. AC Sparta Praha
7. FK Dukla Praha
8. FC Spartak Trnava
9. FC MAS Táborsko
10. Ottawa TFC

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.