Úvod Správy Ženy Belasé čaká rozhodujúci zápas sezóny

Belasé čaká rozhodujúci zápas sezóny

Naše futbalistky sa víťazstvom v Košiciach priblížili k titulu.

Ženské futbalové súťaže vrcholia. Naše ženy v predposlednom kole v Košiciach potvrdili úlohu favorita a víťazstvom 5:1 sa udržali na čele ligovej tabuľky. Naše dorastenky a žiačky si s prehľadom poradili s Novými Zámkami.

Belasé cestovali do Košíc s jasným cieľom – získať tri body, vďaka ktorým si mohli udržať trojbodový náskok na čele súťaže. Svoju úlohu zvládli na výbornú, vyhrali vysoko 5:1. Hetrikom sa blysla Martina Švecová, ktorá sa dostala na čelo poradia ligových strelkýň, po góle pridali Dominika Koleničková a Viktória Ščasnárová.

„Pre nás bolo dôležité nadviazať na výborný výsledok z predchádzajúceho týždňa. Vedeli sme, že jednoznačne potrebujeme získať tri body, aby sme sa udržali na prvom mieste tabuľky. Víťazstvo 5:1 nám dáva výbornú východiskovú pozíciu do posledného zápasu sezóny. Mrzí ma zbytočný inkasovaný gól, ktorý sme súperovi darovali po našej chybe,“ povedal tréner Martin Masaryk.

Keďže aj druhá Myjava v nedeľu bodovala naplno, zostal rozdiel medzi Slovanom a najbližším prenasledovateľom trojbodový. O všetkom sa rozhodne v nedeľu v Myjave v priamom súboji ašpirantov na titul. Belasé v prvom vzájomnom zápase v sezóne zdolali Myjavu 3:1, takže na zisk titulu im stačí aj remíza. V prípade rovnosti bodov rozhodujú vzájomné duely.

„Posledný duel na Myjave bude určite fyzicky náročný, vieme, akým štýlom sa súper prezentuje. My sa ako v každom zápase budeme koncentrovať len na seba a na svoju hru. Každá hráčka vie, o čo hráme a vie, čo chceme spoločne dosiahnuť. Budeme sa snažiť čo najlepšie pripraviť a zakončiť našu cestu v tejto sezóne tým najkrajším možným spôsobom,“ doplnil Martin Masaryk.

Dorastenky vyhrali v Nových Zámkoch 12:0 a v priebežnom poradí sú druhé, žiačky triumfovali 7:0 a vedú svoju skupinu I. ligy.


I. liga žien – 18. kolo

TJ Lokomotíva Košice – ŠK Slovan Bratislava 1:5 (0:2)

Góly: 68. Wienerová – 16., 65. a 78. Švecová, 28. Ščasnárová, 55. Koleničková

Zostava Slovana: Rezeková (46. Veselská) – Bytčánková, Čeriová, Pračková, Mrocková, Hollá, Ščasnárová, Koleničková, Švecová, Adamecká (46. Harvilová), Maťavková (73. P. Gašparovičová)

 

I. liga dorasteniek (WU19) – 20. kolo

FC Union Nové Zámky – ŠK Slovan Bratislava 0:12 (0:4)

Góly: 58., 74. a 75. Hanková, 20. a 73. A. Múčková, 21. a 47. Cepková, 17. Kubíková, 39. Sečková, 63. Kratochvílová, 71. L. Múčková, 76. Hájková

Zostava Slovana: Geletová – Kubíková (76. Hatinová), Kratochvílová, Bednárová, Miniariková, L. Múčková, A. Múčková, Hanková, Cepková (53. Hrdličková), Kollárová (60. Hájková), Sečková (78. Maková)

 

I. liga žiačok (WU15) – 20. kolo

FK Union Nové Zámky – ŠK Slovan Bratislava 0:7 (0:3)

Góly: 4. a 66. Rojnik, 41. a 51. Tranžíková, 6. Zacharová, 12. Bartošová, 38. Naňová

Zostava Slovana: Múcsková – Gondová, Tranžíková, Vargová, Moravčíková, Zacharová, Naňová, Čerňaková, Bartošová, Rojnik, Čaplová, Balažová, Bottková, Kočišová

Slovan TV
Aktuálne novinky
Bulletin na dnešný zápas ŠK Slovan Bratislava - Besiktas JK.
Prinášame organizačné pokyny pre deti zo základných škôl a futbalových klubov, ktoré sa zúčastnia na dnešnom zápase.
Čo odznelo pred zápasom ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Besiktasom.
Viete, aký je najjednoduchší spôsob ako si zakúpiť vstupenky na zápasy Slovana? Cez mobilnú aplikáciu ticketmedia.
Už túto nedeľu o 18.00 h sa odohrá najväčšie slovenské derby Slovan - Trnava na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.