Úvod Správy Mládež Futbal pre priateľstvo 2019: Oficiálny pokus o zápis do Guinnessovej knihy rekordov

Futbal pre priateľstvo 2019: Oficiálny pokus o zápis do Guinnessovej knihy rekordov

„Láska je…“ ilustrátor komiksovej série vytvoril špeciálnu samolepku pre program Futbal pre priateľstvo.

V rámci záverečných akcií Siedmej sezóny Medzinárodného detského sociálneho programu Gazprom Futbal pre priateľstvo spájajúceho mladých športovcov z 211 krajín bude uskutočnený oficiálny pokus o získanie nového titulu GUINNESS WORLD RECORDS®. Na ihriskách Majstrovstiev sveta Futbalu pre priateľstvo v Madride sa bude konať tréning väčšiny národností naraz. Záznam bude zaznamenaný oficiálnym regulátorom GUINNESS WORLD RECORDS®.

Na tréningu sa zúčastnia mladí hráči, mladí novinári, mladí rozhodcovia a mladí tréneri futbalu pre priateľstvo, ktorí sa zároveň zúčastnia na záverečných akciách v Španielsku. Deti budú podporené globálnym veľvyslancom futbalu pre priateľstvo Franzom Beckenbauerom.

„Láska je…“ ilustrátor komiksovej série vytvoril špeciálnu samolepku pre program Futbal pre priateľstvo

Samolepky budou k dispozícii zadarmo pre iOS a Android od 21. mája v 186 krajinách sveta. Ak si chcete stiahnuť samolepky, musíte si stiahnuť alebo aktualizovať oficiálnu aplikáciu Gazprom Medzinárodný detský sociálny program Futbal pre priateľstvo.

Na 14 samolepkách sú fotky oficiálneho maskota Futbalu pre priateľstvo psa Freddyho a mačky Freidy.

Samolepky je možné použiť v aplikácii iMessage a Whatsapp. Hrdinovia balíčka môžu sprostredkovať emócie používateľa a kľúčové hodnoty programu: priateľstvo, rovnosť, spravodlivosť, zdravie, oddanosť.

Kresby pre tento balíček vytvoril známy britský ilustrátor Bill Asprey, ilustrátor slávnej komiksovej série „Love is…“. Asprey je tiež autorom psa Freddyho a mačky Freidy, oficiálnych maskotov Medzinárodného detského sociálneho programu Gazprom Futbal pre priateľstvo. Priateľstvo Freddyho a Freidy symbolizuje globálnu myšlienku programu. Dôvodom voľby zvierat navzájom od seba takých odlišných je pripomenúť mladým účastníkom z celého sveta dôležitosť rovnosti, vzájomného rešpektu a radosti zo stretnutia.

„Som hrdý na to, že môžem vo svojich kresbách sprostredkovať hodnoty Futbalu pre priateľstvo. Ja sám ich plne podporujem. Myšlienka vytvorenia Freddyho a Freidy mi napadla, keď som myslel na mača a šteňa svojej ženy. Náš domov sa stal veľmi priateľským a ja som pozoroval, ako sa spolu hrajú. Myslel som, že by bolo skvelé, keby sa ľudia mohli zjednotiť a zabudnúť na svoje rozdiely, čo je presne to, čo program Futbal pre priateľstvo učí deti z celého sveta,“ hovorí Bill Asprey, autor maskotov programu.

 

INFORMÁCIE O PROJEKTE


Od roku 2013 organizuje PJSC Gazprom Medzinárodný detský program s názvom Futbal pre priateľstvo. Medzi kľúčové hodnoty propagované účastníkmi programu patrí priateľstvo, rovnosť, spravodlivosť, zdravie, mier, oddanosť, víťazstvo, tradície a česť. Účastníkmi sú mladí hráči (dievčatá a chlapci vrátane tých, ktorí sú fyzicky postihnutí), rovnako ako mladí novinári, ktorí sa zaoberajú udalosťami F4F v rámci Medzinárodného detského tlačového centra Futbalu pre priateľstvo.

V predchádzajúcich šiestich sezónach program spojil viac než 5,5 tisíca účastníkov a získal viac než 4,5 milióna sledujúcich vrátane známych športovcov, umelcov a politikov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Bulletin na dnešný zápas ŠK Slovan Bratislava - Besiktas JK.
Prinášame organizačné pokyny pre deti zo základných škôl a futbalových klubov, ktoré sa zúčastnia na dnešnom zápase.
Čo odznelo pred zápasom ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Besiktasom.
Viete, aký je najjednoduchší spôsob ako si zakúpiť vstupenky na zápasy Slovana? Cez mobilnú aplikáciu ticketmedia.
Už túto nedeľu o 18.00 h sa odohrá najväčšie slovenské derby Slovan - Trnava na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.