Úvod Správy Mládež Vysoké víťazstvá dorastu i žiakov

Vysoké víťazstvá dorastu i žiakov

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Počas uplynulého týždňa sa naše mládežnícke výbery prezentovali veľmi dobrými výsledkami. Víťazstvom potešili starší dorastenci, starším žiakom sa darilo proti Nitre a úspešní boli aj mladší žiaci na pôde Trenčína.

Dôležitý duel odohrali naši starší dorastenci (U19), ktorý vo veľkonočnej predohrávke privítali Žilinu. Belasým nevyšiel úvod stretnutia, už v druhej minúte inkasovali, ešte do prestávky však otočili skóre. Najprv Samuel Lavrinčík z penalty „panenkovským“ lobom vyrovnal na 1:1 a zakrátko David Strelec trafil z priameho kopu výstavne ponad múr do pravého horného rohu. Zverenci Vladimíra Gálu podčiarkli svoj triumf v druhom dejstve, keď sa opäť z pokutového kopu presadil Samuel Lavrinčík a gólový účet duelu uzavrel hlavičkou David Strelec.

Náš starší dorast je naďalej lídrom ligovej tabuľky s trojbodovým náskokom na Trnavu, ktorá však má ešte zápas k dobru.

„Vstup do zápasu nám nevyšiel, po taktickej chybe sme rýchlo inkasovali. Od 20. minúty sme sa dostávali do vecí, ktoré sme si pred zápasom povedali a boli sme čoraz nebezpečnejší v ofenzíve. Dôležité bolo, že sme ešte do prestávke otočili skóre, keď Strelec strelou z priameho kopu preukázal svoje nesporné kvality. Druhý polčas bol v našom podaní oveľa lepší, hráči do bodky splnili taktické pokyny a ešte sme zvýraznili náš náskok. Dosiahli sme zaslúžené víťazstvo, ktoré je po našej mini-kríze nesmierne dôležité a predstavuje vzpruhu do ďalších kôl,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála. 

Starší žiaci (U15) predviedli v Nitre pekný gólostroj, celkom sa presadili šesťkrát a dosiahli hladké víťazstvo. Zverenci Ľubomíra Kordaniča sú lídrami nadstavbovej skupiny o titul, po dvoch kolách majú na konte štyri body pri skóre 6:1.

Výber U14 v Nitre prehrával už o dva góly, v závere však predviedol skvelú stíhaciu jazdu. Belasí v rozmedzí 55. – 56. minúty vyrovnali, keď sa presadili Andy Masaryk a Samuel Noel Murár. Zverenci Erika Havrilu sú priebežne piati, bodové rozdiely v nadstavbe sú však zatiaľ minimálne.

Mladší žiaci si dohrali duely v Trenčíne, tím U13 remizoval 1:1 a v priebežnom poradí je tretí, výber U12 zvíťazil 4:2 a je lídrom nadstavbovej skupiny.

 

Prehľad výsledkov mládežníckých tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa: 

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

25. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 4:1 (2:1) – Lavrinčík 2, Strelec 2

Zostava Slovana: Trnovský – Valentín, A. Čech, Habodasz, Tóth, Hornyák, Lichý, Lavrinčík, P. Haramia (87. Floriš), Jackuliak (89. Švihel), Strelec (81. Matoš)

 

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

2. kolo nadstavbovej časti o titul

FC Nitra – ŠK Slovan 1:6 (0:2) – Mišovič 2, Pištek 2, Nagy, Rehuš

Zostava Slovana: Vajda (36. Mikoláš) – Rehuš, Alex, Kozák, Meszároš (57. M. Trusina), Riznič, Mišovič, A. Záhon (44. Pištek), Nagy, Benko, Zvara

 

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

2. kolo nadstavbovej časti o titul

FC Nitra – ŠK Slovan 2:2 (1:0) – Masaryk, S. Murár

Zostava Slovana: Horvát – Lendel (47. Bordáč), Svoboda, Marušin, Slovák (19. Ivanics), S. Murár, Kmeť (36. Marcelli), Balko (44. Sikorjak), Šalkovič, Masaryk, Hipp

 

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov

2. kolo nadstavbovej časti o titul

AS Trenčín – ŠK Slovan 1:1 (1:1) - Arnold

Zostava Slovana: Klas, Vydarený – Jurišta, Dugovič, Kováč, Mravec, Tománek, Husarčík, Slovák, Dobrovič, Ruža, Imrišek, Klaučo, Spišiak, Lobodáš, Arnold, Gašpar

 

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

2. kolo nadstavbovej časti o titul

AS Trenčín – ŠK Slovan 2:4 (1:1) – Pernička, Polakovič, Veľký, Canolli

Zostava Slovana: Rusznyák, Dáv. Balog – Polakovič, Dom. Balog, Veľký, Šablatúra, Horváth, Canolli, Németh, Bučurič, Lembak, Hrmo, Pernička, Červenka, Takács, Haba, Rúsek, Szabo, Keszöcze, Štrajt

Slovan TV
Aktuálne novinky
Stiahnite si a prečítajte si bulletin k dnešnému zápasu so Sereďou.
Slovanisti dnes o 19:00 privítajú Sereď.
Dominik Greif o rozlúčke Róberta Vitteka i poslednom zápase sezóny.

Neprehliadnite

Vychutnajte si parádne AFTERMOVIE z osláv storočnice nášho Slovana a víťazstva 6:2 nad Žilinou.
Vydražte si dres svojho obľúbeného hráča a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú.
S hrdosťou vám predstavujeme našu novú klubovú hymnu "NA TEHELNOM POLI", ktorá sa bude spievať pred každým domácim zápasom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.