Úvod Správy Ženy V Žiline jasný triumf belasých

V Žiline jasný triumf belasých

Naše ženy aj žiačky pokračujú na víťaznej vlne, dorastenky prvýkrát v sezóne zaváhali.

Futbalistky Slovana po víťazstve 3:0 nad mestským rivalom NMŠK zopakovali tento výsledok aj v 5. kole I. ligy v Žiline. Tentokrát však nemuseli o tri body bojovať až do záverečných minút, zápas mali od úvodu pevne v rukách. Už v 8. minúte otvorila skóre Martina Švecová, tá istá hráčka potvrdila svoju dobrú formu ďalším gólom v úvode druhého polčasu. Belasé ďalej dominovali a ich tretí zásah pridala kapitánka Alexandra Hollá. Od 73. minúty dostala šancu opäť aj talentovaná 15-ročná Tamara Morávková, premiéru v ženskom tíme absolvovala 17-ročná Michaela Harvilová. Zverenkyne Martina Masaryka naďalej pokračujú v súťaži bez straty bodu a vedú tabuľku s päťbodovým náskokom pred Bardejovom, ktorý však má k dobru stredajšiu dohrávku s Myjavou.

Naopak, prvú bodovú stratu v sezóne utrpeli naše dorastenky. Najprv v stredu triumfovali v Dunajskej Strede 19:0, ale akoby tým vystrieľali všetku ostrú muníciu a v sobotu proti Nitre vystriedalo gólové hody strelecké trápenie. Belasé najmä v prvom polčase zaostali za svojimi možnosťami. V druhom dejstve sa síce ich hra výrazne zlepšila, no po strelenom góle vzápätí dovolili súperkám vyrovnať na 1:1 a v ďalšom priebehu doplatili na obrovské množstvo nepremenených šancí.

Žiačky Slovana natiahli šnúru duelov, v ktorých pokorili desiatku, už na štyri. Dunajskú Stredu zdolali 16:0, nad Nitrou vyhrali 14:4, keď hosťujúci tím prvýkrát skóroval až za stavu 13:0.

I. liga žien – 5. kolo

ŠKF VIX Žilina – ŠK Slovan 0:3 (0:1)

Góly: 8., 50. Švecová, 70. Hollá

Zostava Slovana: Rezeková – Bytčánková, Čeriová, Kulová, Pračková (53. Niňajová), Mráziková (73. Morávková), Hollá, Bačová, Kaláberová (53. P. Gašparovičová), Švecová (73. Adamecká), Koleničková (80. Harvilová)

I. liga dorasteniek – skupina A – 4. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 0:19 (0:6)

Góly: 5., 24., 56., 64. Hanková, 9., 23., 45., 51. Morávková, 3., 65., 73. Sečková, 52., 71., 77. Cepková, 20., 47. Harvilová, 44. D. Gašparovičová, 50. Kovácsová, 68. Antalová

Zostava Slovana: Geletová – Kovácsová (63. Hatinová), Bednárová, D. Gašparovičová, Kubíková (56. Hájková), Droppová (47. A. Múčková), L. Múčková, Hanková, Harvilová (50. Cepková), Morávková (65. Antalová), Sečková

5. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 1:1 (0:0)

Góly: 63. Bednárová – 67. Pelikánová

Zostava Slovana: Geletová – Kovácsová, Kratochvílová, D. Gašparovičová (41. Antalová), Kubíková (41. Droppová), Bednárová, L. Múčková (60. A. Múčková), Hanková, Harvilová, Cepková, Sečková

I. liga žiačok – skupina A – 4. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 0:16 (0:7)

Góly: 15., 21., 34., 56. Tranžíková, 8., 23., 46. Maková, 49., 52., 64. Černáková, 51., 60. Bartošová, 18. Gondová, 33. Vargová, 55. Moravčíková, 68. Glézlová

Zostava Slovana: Viteková – Černáková, Maková, Kočišová, Gondová, Tranžíková, Zacharová, Moravčíková, Bartošová, Vargová, Mészárosová, Glézlová, Bottková, Balážová

5. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 14:4 (9:0)

Góly: 8., 15., 34., 40., 45., 55. Tranžíková, 2., 10., 23., 32. Gondová, 29., 35. Rojnik, 47. Balážová, 50. Maková – 52., 60., 66. Csámpayová, 62. Jablonická

Zostava Slovana: Viteková – Černáková, Maková, Kočišová, Gondová, Tranžíková, Zacharová, Moravčíková, Bartošová, Vargová, Rojnik, Glézlová, Bottková, Balážová, Mészárosová, Gálová, Bolfová, Múcsková