Úvod Správy Futsal Začína sa bitka o Bratislavu!

Začína sa bitka o Bratislavu!

V piatok o 19.30 h je na programe prvý semifinálový zápas medzi Slovanom Bratislava a Pinerolou.

Finalisti posledných dvoch ročníkov a tradiční bratislavskí rivali si to rozdajú v semifinálovej sérii, ktorá púta pozornosť hlavného mesta i slovenskej futsalovej scény. ŠK Slovan Bratislava vs. Pinerola Futsal 1994 – to je semifinálová dvojica play-off VARTA Futsal Ligy 2017/18.

Slovanisti odohrajú súťažný zápas takmer po mesačnej pauze. Vo štvrťfinále play-off prešli cez Banskú Bystricu hladko 3:0 na zápasy (12:0, 9:2 a 10:0). Pinerola si poradila s nepríjemnými Žilinčanmi výsledkom 3:1 na zápasy.

Semifinále sa opäť hrá na tri víťazné zápasy. Výhoda domáceho prostredia je v ňom len na papieri, keďže oba tímy hrávajú svoje zápasy v HANT Aréne.

Prvý duel sa odohrá v piatok o 19.30 h, Slovan je v ňom ako víťaz základnej časti vedený v pozícii domáceho tímu. Vstup pre fanúšikov je voľný. Tešiť sa môžete aj na chutné čapované pivo Lobkowicz, ktoré sa bude čapovať zadarmo!

„Veľmi sa tešíme na túto prestížnu semifinálovú sériu. Teraz sa začína to pravé play-off, v ktorom sa hrá vo vysokom tempe a súperi si nič nedarujú. Pinerola je náš tradičný rival a zápasy určite budú mať potrebnú šťavu. Na semifinále sa poctivo pripravujeme a nič sa nemení na našom cieli, ktorým je zisk titulu. Verím, že fanúšikovia si opäť nájdu cestu do hľadiska a vytvoria atmosféru dôstojnú tomuto bratislavskému derby,“ povedal tréner belasých Martin Rejžek.

Slovan a Pinerola sa v základnej časti stretli dvakrát. V prvom stretnutí vyhral Slovan vysoko 9:1. Pinerola však potom výrazne doplnila káder, do ktorého pribudli štyria hráči z Brazílie. V januári sa tak v dramatickom súboji zrodila remíza 2:2, za Slovan strieľali góly Peter Haľko a Dušan Rafaj.

Títo rivali sa stretli v posledných dvoch finále. V sezóne 2016/17 uspel Slovan v dramatickej sérii 3:2 na zápasy, keď sa o víťazovi rozhodlo až v penaltovom rozstrele. V ročníku 2015/16 bola šťastnejšia Pinerola, ktorá vyhrala 3:2 na zápasy. Kto sa bude radovať v tejto semifinálovej sérii, ktorú mnohí označujú za predčasné finále?

Príďte sa presvedčiť už v piatok o 19:30 do HANT Arény!

 

Kompletný program semifinálovej série (všetky zápasy v HANT Aréne) 

1. zápas: Slovan – Pinerola, piatok 20. apríla o 19:30

2. zápas: Pinerola – Slovan, piatok 27. apríla o 20:00

3. zápas: Slovan – Pinerola, utorok 1. mája o 19:00

Slovan TV
Aktuálne novinky
Lukáš Pauschek oslávil 31. narodeniny víťazstvom a ´takmer-gólom´.
Názory trénerov po zápase 17. kola Niké ligy FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (0:6).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.