Úvod Správy Futsal Belasí môžu už v piatok potvrdiť postup do semifinále

Belasí môžu už v piatok potvrdiť postup do semifinále

Naši futsalisti zvíťazili v druhom zápase štvrťfinále play-off v Banskej Bystrici 9:2.

Futsalisti Slovana Bratislava pokračujú v ceste za postupom do semifinále play-off. Po domácom víťazstve 12:0 sa v piatok predstavili v Banskej Bystrici. Belasí vyhrali 9:2 a vybojovali si tri postupové „mečboly."

Belasí mali veľmi dobrý vstup do zápasu, po troch minútach viedli o dva góly, keď sa presadili Belaník a Haľko. Domáci síce následne znížili, Kyjovský však belasým vrátil dvojgólový náskok. Do kabín mužstvá odchádzali za stavu 3:2 v prospech Slovana, keďže Banská Bystrica ešte pred prestávkou korigovala zásluhou Greška.

V druhom polčase sa žiadna dráma nekonala. Naopak, Slovan suverénnou šesťgólovou jazdou strhol víťazstvo na svoju stranu. Hetrik dosiahol Kyjovský, dva zásahy pridal Martin Zdráhal a v závere sa presadili ešte Rischer s Genčúrom.

Slovan tak vedie v sérii 2:0, postup môže potvrdiť v treťom zápase, ktorý sa hrá v piatok 23. marca o 19:30 v HANT Aréne.

„Na zápas sme pricestovali v pozmenenej zostave oproti prvému duelu. V prvom polčase sme dobýjali bránu súpera a vytvorili sme si veľký tlak na útočnej polovici. Mali sme k dispozícii veľa štandardných situácií, brankár domácich nás však s prispením obrancov niekedy privádzal do zúfalstva. V úvode sa nám podarilo streliť dva góly, súper však neustále hrozil z protiútokov a do polčasu sa dvakrát presadil. Na začiatku druhého dejstva sme opäť dvakrát skórovali a už sa nám hralo pokojnejšie, nikam sme sa nemuseli ponáhľať a využili sme súperovu power-play. Chalani podali kvalitný výkon, no pokiaľ chceme pomýšľať na najvyššie ciele, musíme zabrať v obrannej fáze a koncentrácii,“ zhodnotil tréner tímu Martin Rejžek.

MIBA Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava futsal 2:9 (2:3) – stav série 0:2

Góly: 4. Vajda, 18. Greško - 11., 23. a 37. Kyjovský, 24. a 36. M. Zdráhal, 2. Belaník, 3. Haľko, 39. Rischer, 40. Genčúr

Žlté karty: 6. Tužinský, 30. Rafanides, 36. Vajda (všetci Banská Bystrica)

Rozhodovali: Chudý – Molnár

Návšteva: 400 divákov

Banská Bystrica: Gábriš – Mráz, Vajda, Jakuba, Greško, Čief, Dobrota, Rafanides, Samson, Tužinský

Slovan: Brndiar (21. Karpiak) – Solano, A. Zdráhal, M. Zdráhal, Haľko, Kyjovský, Bartošek, Rischer, Péchy, Genčúr, Belaník