Úvod Správy Futsal Úspešný vstup futsalistov do play-off

Úspešný vstup futsalistov do play-off

Belasí v prvom zápase play-off vyhrali nad Banskou Bystricou vysoko 12:0.

Naši futsalisti úspešne vstúpili do rozhodujúcej fázy ročníka. Belasí v prvom štvrťfinálovom zápase potvrdili úlohu favorita a Banskú Bystricu zdolali vysoko 12:0. Ďalší duel je na programe v piatok v Banskej Bystrici. Séria sa hrá na tri víťazné zápasy.

V súboji prvého s ôsmym bolo od počiatku jasné, kto bude ťahať za dlhší koniec. Banská Bystrica síce skúšala hru bez brankára, no neúspešne a práve do prázdnej brány inkasovala aj prvý gól v podaní Martina Péchyho. Gabriel Rick v desiatej minúte zvýšil po peknej kombinačnej akcii na 2:0. Do polčasu to bolo o štyri góly, keď si najprv hostia dali vlastný gól a potom Gabriel Bartošek skóroval desať sekúnd pred polčasovým hvizdom. Hostia hrozili z brejkov, tie však zneškodnil spoľahlivý Brndiar.

Cez prestávku vystriedal Martin Rejžek brankárov, miesto Brndiara nastúpil mladý Marek Karpiak. Gólostroj belasých pokračoval, magickú desiatku dosiahol v 33. minúte Španiel Sergio Solano. Do siete Banskej Bystrice padli ďalšie pekné góly, ich počet sa napokon zastavil na čísle dvanásť. V piatok o 20.00 h sa belasí predstavia v Banskej Bystrici a postup do semifinále budú môcť potvrdiť v piatok 23. marca v domácom prostredí.

„Z našej strany to nebol taký výkon, ako by sme si predstavovali. Vyhrali sme vysokým rozdielom, no s výkonom nemôžeme byť spokojní. Bolo tam strašne veľa chýb a ľahkých strát lôpt. Pozitívom je, že v defenzíve sme boli dôslední a aj vďaka výkonu oboch brankárov sme udržali čisté konto. Ďakujeme fanúšikom, bolo ich počuť a cítili sme ich podporu. V piatok to bude v Banskej Bystrici iný zápas, navyše nám bude chýbať vykartovaný Rick a taktiež kapitán Kozár. Chceme tam však vyhrať, aby sme si v najkratšom čase vybojovali postup do semifinále,“ zhodnotil tréner tímu Martin Rejžek.

ŠK Slovan Bratislava futsal – MIBA Banská Bystrica 12:0 (4:0) - stav série 1:0

Góly: 25., 30. a 32. Haľko, 6. a 24. Péchy, 10. a 35. Rick, 33. a 34. Solano, 17. Peniak (vl.), 20. Bartošek, 29. M. Zdráhal

Rozhodovali: Polomský – Budáč

Žlté karty: 35. Rick – 22. Tužinský

Návšteva: 100 divákov

Slovan: Brndiar (21. Karpiak) – Kozár, Rick, Solano, A. Zdráhal, M. Zdráhal, Haľko, Bartošek, Rischer, Péchy, Genčúr

Banská Bystrica: Gábriš – Mráz, Vajda, Greško, Peniak, Dobrota, Tužinský, Jakuba, Rafanides, Samson

Ďalší program série:

2. zápas: MIBA Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava futsal 16. marca o 20.00 h

3. zápas: ŠK Slovan Bratislava futsal – MIBA Banská Bystrica 23. marca o 19.30 h