Úvod Správy Futsal Skvelý obrat belasých v závere bratislavského derby

Skvelý obrat belasých v závere bratislavského derby

Futsalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili nad Wild Boys ´02 Bratislava 4:3.

Naši futsalisti si v posledný februárový deň predohrali záverečný duel základnej časti VARTA Futsal Ligy. Belasí už ako istí víťazi základnej časti vyzvali mestského rivala Wild Boys, ktorý v prípade troch bodov ešte mohol poskočiť na druhé miesto. V HANT Aréne to bola veľká dráma s krásnym koncom pre Slovan.

Belasí vstúpili do zápasu v oklieštenej zostave. Pre menšie zranenia chýbali Rafaj s Kozárom a na lavičke absentoval aj tréner Rejžek, ktorý dostal v deň zápasu vysoké teploty. Podľa očakávania boli slovanisti aktívnejší, no už v tretej minúte inkasovali po brejku Ostráka. Ešte do polčasu sa našim futsalistom podarilo vyrovnať. Gabriel Rick, ktorý pri absencii Kozára nosil kapitánsku pásku, sa v 17. minúte najlepšie zorientoval v skrumáži a strelou pod brvno prekonal Kušníra – 1:1.

Do druhého dejstva vstúpili slovanisti s ambíciou ujať sa vedenia. Vypracovali si niekoľko vyložených šancí, Kušnír sa však zdal byť neprekonateľný. A tak prišiel trest – Wild Boys po dvoch zaváhaniach v defenzíve Slovana dali v rozmedzí dvoch minút dva góly a razom viedli 3:1. Belasí reagoval oddychovým časom a súpera doslova zavreli pred jeho bránou. Odmenou bol kontaktný gól Bartošeka, ktorý nasmeroval do brány pokus Kyjovského – 3:2. V 37. minúte si Kyjovský pekne potiahol loptu od čiary na stred a umiestnenou strelou vyrovnal – 3:3. Obaja chceli vyhrať a tak sa v samom závere hralo hore – dole bez veľkého taktizovania. Akciu zápasu predviedol minútu pred koncom Rick, ktorý sa rozbehol na vlastnej polovici, zbavil sa obrancu a lahôdkovo obhodil aj brankára – 3:4. Wild Boys v posledných sekundách stavili všetko na ofenzívu a mali obrovskú šancu na vyrovnanie, no Brndiar pri svojej ľavej žrdi vytiahol bravúrny reflexívny zákrok a udržal belasým víťazstvo.

Belasí obsadili po základnej časti prvé miesto, získali 47 bodov pri skóre 159:30. V prvom kole play-off sa stretnú s ôsmym tímom tabuľky, ktorým je aktuálne MIBA Banská Bystrica. O programe zápasov vás budeme včas informovať.

Wild Boys ´02 Bratislava – ŠK Slovan Bratislava futsal 3:4 (1:1)

Góly: 3. Ostrák, 26. Matyi, 27. Chamilla – 17. a 39. Rick, 29. Bartošek, 37. Kyjovský

Žlté karty: 33. Hatakeyama, 38. Rodrigues Da Silva, 40. Lenčéš – 39. Rick

Rozhodovali: Belavý, Matula

Návšteva: 250 divákov

Wild Boys: Kušnír – Ferianc, Marko, Rodrigues Da Silva, Hatakeyama, Chamilla, Lenčéš, Matyi, Javnický, Molda, Procháczka, Ostrák, Vangel

Slovan: Brndiar (Karpiak) – Kyjovský, Rick, Haľko, Belaník, Rischer, A. Zdráhal, Bartošek, Solano, M. Zdráhal, Filan

Po zápase sme vyspovedali strelca dvoch gólov Gabriela Ricka. „Vedeli sme, že to nebude jednoduchý duel, chýbali nám dôležití hráči ako Peter Kozár či Dušan Rafaj. Dlho sme sa trápili v koncovke, za čo nás súper potrestal v druhom polčase, keď sa ujal dvojgólového vedenia. Vzali sme si oddychový čas, povedali sme si, že si nesmieme spraviť hanbu a musíme zápas otočiť. V závere sme zlepšili koncovku a sme radi, že sa nám podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu,“ povedal Gabriel Rick, ktorý sa blysol parádnou akciou pri víťaznom góle. Vzal si loptu na vlastnej polovici a dlhý šprint zakončil presnou strelou. „Bol som v plnom šprinte a videl som, že predo mnou sú dvaja protihráči. Na pravej strane bežal Gabriel Bartošek, obranca sa pohol smerom k nemu, na čo som si loptu hodil pred seba a trafil som to popri vybiehajúcom brankárovi.“

Belasých už čoskoro čaká play-off, v ktorom sa rozhodne o osude sezóny. Víťazstvo v poslednom zápase základnej časti, a zvlášť po takomto priebehu, im určite pomôže aj po psychologickej stránke. „Víťazstvo patrí aj trénerovi Martinovi Rejžekovi, ktorý dostal v deň zápasu vysoké teploty a nemohol byť na striedačke. Rovnako si vážime, že na naše zápasy chodia fanúšikovia Slovana a povzbudzujú nás. Pripravujeme sa na play-off, kde už to bude doslova iná súťaž. Určite je dobré, že do play-off vstupujeme s pocitom víťazstva nad mestským rivalom. Verím, že aj za pomoci fanúšikov budeme úspešní a dokráčame k vytúženému titulu,“ uzavrel Gabriel Rick.