Úvod Správy Futsal Futsalisti si poistili prvenstvo po základnej časti

Futsalisti si poistili prvenstvo po základnej časti

Futsalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v Banskej Bystrici vysoko 13:0.

Belasí cestovali v predposlednom kole základnej časti do Banskej Bystrice. Po prehre v Lučenci sa slovanisti vrátili na víťaznú vlnu a súperovi nadelili trinásť gólov. Týmto triumfom si Slovan zabezpečil víťazstvo v základnej časti a do play-off vstúpi z prvého miesta.

Slovan na palubovke ôsmeho tímu tabuľky od úvodu potvrdzoval úlohu favorita. Skóre otvoril už v úvodnej minúte kapitán Peter Kozár. Zakrátko skórovali aj Belaník, Kyjovský a po premiérovom zásahu Solana viedli belasí v piatej minúte už 4:0. Do polčasu pridali ešte ďalšie štyri góly a vyhrávali vysoko 8:0.
Gólová nádielka pokračovala aj v druhom polčase. Symbolickú desiatku dosiahol v 26. minúte Gabriel Rick, ktorý týmto gólom zároveň skompletizoval svoj hetrik. Počet gólov v sieti Banskej Bystrice sa napokon zastavil na čísle trinásť, pričom brankári Brndiar a Karpiak udržali čisté konto.

„Zápas v Banskej Bystrici sme rozhodli už v úvode, keďže v piatej minúte sme viedli o štyri góly. Podali sme zodpovedný výkon a som rád, že sme zároveň udržali čisté konto. Nie všetko bolo z našej strany ideálne, ale hráči sa postupne dostávajú do požadovanej formy a verím, že smerom k play-off sa naše výkony budú ešte zlepšovať,“ povedal tréner belasých Martin Rejžek.

Posledný duel základnej časti odohrajú belasí už v stredu, keď v derby vyzvú Wild Boys ´02 Bratislava. Zápas sa odohrá v stredu 28. februára o 20.30 h v bratislavskej HANT Aréne.

MIBA Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava futsal 0:13 (0:8)

Góly: 13., 19. a 26. Rick, 1. a 26. Kozár, 3. a 28. Belaník, 5. a 20. Kyjovský, 23. a 37. Bartošek, 5. Solano, 17. M. Zdráhal

Žltá karta: 39. Greško (Banská Bystrica)

Rozhodovali: Havrila, Budáč

Návšteva: 350 divákov

Banská Bystrica: Mráz – Kollár, Ríša, Vajda, Samson, Čief, Dobrota, Greško, Jakuba, Širka, Peniak

Slovan: Brndiar (21. Karpiak) – Kyjovský, Rick, Kozár, Haľko, Belaník, Rischer, A. Zdráhal, Bartošek, Solano, M. Zdráhal