Úvod Správy Futsal Futsalistov posilnil Sergio Solano

Futsalistov posilnil Sergio Solano

Futsalisti Slovana Bratislava získali zaujímavú posilu zo zahraničia.

Aj napriek tomu, že futsalisti ŠK Slovan vedú tabuľku bez ligovej prehry, avizoval tréner Martin Rejžek potrebu doplnenia kádra. Z dôvodu zranení mu totiž vypadlo niekoľko hráčov, pričom play-off sa blíži a tam už bude rozhodovať každý detail. Belasí priviedli do kádra 24-ročného Španiela Sergia Solana, ktorý naposledy pôsobil v Stuttgarte.

Sergio Solano už bude môcť nastúpiť aj v derby s Trnavou, ktoré sa odohrá v piatok o 19.30 v HANT Aréne. S belasými podpísal zmluvu do konca tejto sezóny s možnosťou opcie na predĺženie spolupráce.

Španielsky univerzál, ktorý môže hrať v obrane i na krídle, vyhral v juniorskej kategórii španielsky titul. Následne pôsobil v druhom tíme Movistaru a maďarskom Györi. Najväčší úspech dosiahol v sezóne 2015/16, keď pomohol Györu k zisku titulu i domáceho pohára.

„V Györi som sa spoznal s Gabrielom Rickom, je to perfektný chalan. Práve Gabriel mi prednedávnom zavolal, či nechcem prísť do Slovana. Povedal som, že áno, dohodli sme sa na podmienkach a od predchádzajúceho týždňa trénujem s mužstvom. So Slovanom chcem vyhrať všetko, čo sa len bude dať,“ vyhlásil Sergio Solano.

„Som skôr defenzívne založený hráč, no rád sa pohybujem po celom ihrisku. Meno Slovan som už poznal z veľkého futbalu, takže viem, do akého klubu prichádzam. Je to najlepší futsalový tím na Slovensku. Na tréningoch som sa rozprával aj s trénerom Martinom Rejžekom, ktorý mi vysvetľoval taktiku a podobne. Treba ísť krok za krokom, už sa teším na piatkový domáci zápas,“ uzavrel Sergio Solano.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Lukáš Pauschek oslávil 31. narodeniny víťazstvom a ´takmer-gólom´.
Názory trénerov po zápase 17. kola Niké ligy FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (0:6).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.